Menu +

Zápas roku Třebíč zvládla na jedničku

Ohlasy po utkání
Poslední kolo nadstavbové částí první hokejové ligy svedlo proti sobě týmy Třebíče a Kadaně. Utkání bylo pikantní hlavně z toho důvodu, že vítěz střetnutí postupuje do play off. První třetinu utkání vyhrála HS brankou Jiřího Olivy 1:0. Ve druhé třetině Kadaň nejprve vyrovnala, ale Třebíč zbraně nesložila a Michal Kaňka potvrdil svoji střeleckou chuť a vrátil vedení na stranu domácích. Ve třetí třetině se podařilo Kadani nejprve v oslabení vyrovnat, ale radost z postupu hostí do play off překazil dvě a půl minuty před koncem obránce Oldřich Kališ, který využil přesilovku a stanovil tak definitivní podobu skóre na 3:2 pro Třebíč.
Sdílejte článek
 
"Jsem neskutečně šťastný, že se nám utkání povedlo a že jsme to za stavu 2:2 dokázali zvrátit na svoji stranu. Všichni jsme strašně rádi za to, že nám pomohli diváci, kteří byli naším šestým hráčem. Díky tomu jsme myslím také vyhráli," zářil štěstím gólman domácích Filip Luňák. Ten také ihned věděl, že tým HS dostal do play-off KLH Chomutov."Ono nebylo vlastně z čeho vybírat. První tři mužstva jsou hodně vyrovnaná a my musíme proti Chomutovu hrát to, co umíme, především ze zabezpečené obrany a spoléhat se na produktivní hráče jako třeba Míša Kaňka a na tom postavit naši hru."

S týmem Chomutova mají hráči Třebíče v letošní sezoně zápornou bilanci. V domácím prostředí podlehli 0:6, ale v odvetě na Severu Čech dokázali vybojovat bod za remízu 2:2. "Musíme se tam pokusit něco uhrát, hlavně nedostávat góly. Myslím si, že když jsme u nich hráli 2:2, tak nevím, proč bychom tam nemohli vyhrát."

Dalším hrdinou utkání s Kadaní byl bezesporu domácí obránce Oldřich Kališ, který dal vítěznou trefu zápasu. "Já můžu říct jen jediné, radost, radost a radost, protože jsme hrozně spokojení, že se nám to povedlo. Po tom špatném startu do soutěže jsme to konečně dotáhli tam, kam jsme to chtěli mít a za to jsme neskutečně rádi." Vítěznou trefu zápasu zařídil tento obránce dá se říci za minutu dvanáct."Mazy to vystřelil od modré čáry, odrazilo se to ke Káňovi, ten to zpět vracel na bránu a já viděl, že puk leží gólmanovi mezi nohama, tak jsem do toho plácnul, až to doskákalo za brankovou čáru."

A jak je Oldřich Kališ spokojen se soupeřem z Chomutova?"Určitě tam nemáme co ztratit a můžeme jenom překvapit. Určitě se budeme snažit porvat o postup, protože když jsme se už dostali do play off, tak proč to nezkusit dál? Teď, když máme takovou fazónu,tak toho musíme využít."

Dalším obráncem, který neskrýval svoji radost po postupu do play off, byl i Jiří Kučný. "Je to paráda, já k tomu nemůžu nic jiného dodat, prostě super, jdeme do play off a jsme strašně šťastní.
"Ze začátku jsme byli trochu nervózní, protože jim stačila remíza, ale dotlačili jsme to tam a dnes vyhrála určitě větší bojovnost a srdíčko."

A strach z Chomutova? "To jistě ne, myslím si, že se dá přes každého postoupit. My si teď odpočineme, dáme se do kupy a v neděli na to vlítnem. Musíme se tam pokusit, alespoň v jednomu utkání zvítězit."

V neděli 15.2. začíná tedy Horácká Slavia Třebíč play- off na ledě Chomutova, který pomýšlí minimálně na finále první ligy a rád by zkusil štěstí i v baráži o extraligu. Třebíč tedy nečeká žádná procházka růžovým sadem. Pojeďte proto třebíčské hokejisty do Chomutova povzbudit a pomoci jim vítěznou šňůru z nadstavbové části prodloužit. Na domácím ledě se HS představí opět ve středu od 18:00.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Zatím můj nejšťastnější den v roce 2021, směje se dvoubodový David Michálek

včera
Ohlasy po utkání

Matěj Psota: Bylo to ubojované utkání, ale na soupeře se nám povedlo najít recept

17.01.2021
Ohlasy po utkání

Ve třetí třetině nastoupil úplně jiný tým, ví Martin Šťovíček

13.01.2021