Zase to bylo o šancích, říká Lukáš Květoň

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Další silný soupeř z čela tabulky přicestoval do Třebíče k předposlednímu kolu první poloviny základní části první ligy. Znovu Třebíčské výrazněji nepřehrál, ale znovu domácí nedokázali využít mnoho brankových příležitostí. Posledním střelcem domácích byl v 32. minutě zápasu Marek Laš. Protože hosté krátce nato vyrovnali dospělo střetnutí s výsledkem 3:3 do prosloužení, v němž hosté v 53. minutě využili chybu v třebíčské rozehrávce, vsítili branku a odvezli si tak z Třebíče dva body za výhru v prodloužení v poměru 4:3.

Začátek zápasu se domácím povedl nad očekávání. Na světelné kostce nad ledem svítila dvaadvacátá sekunda a Třebíč vedla zásluhou v posledních utkáních pravidelně skórujícího Lukáše Květoně. Domácí vedli v utkání celkem třikrát, nicméně hosté vždy dokázali na branky Slavistů velmi rychle odpovědět vyrovnávacími góly. Druhou branku hráčů v bílých dresech zaznamenal po perfektně provedeném trestném střílení matador Jiří Oliva. Autorem třetího a posledního gólu domácích byl v posledních dnech velmi vytížený Marek Laš. Střelce prvních dvou branek v Horčičkově síti jsme požádali o zhodnocení zápasu.

TRECHO

Lukáši Květoňovi to v posledních zápasech, jak říkají hokejisté, hodně lepí

Lukáš Květoň vsítil asi nejrychlejší branku domácích v této sezóně. Síťku Horčičkovy branky rozvlnil už po dvaceti dvou sekundách hry. “Začali jsme dobře, ale pak jakoby jsme si mysleli, že to půjde samo, špatně jsme bránili. Když jsme se zase do hry dostali neproměnili jsme spoustu šancí. Zase to bylo o těch nevyužitých šancích,: zalitoval Lukáš toho, že mnohokrát v tomto utkání zůstalo jen u šancí.

Třikrát domácí vedli a třikrát dokázali hosté vyrovnat. To byla jedna z hlavních příčin toho, proč si domácí nepřipsali více jak jeden bod. “Asi vždycky po tom co dáme gól ztratíme na nějakou dobu koncentraci, jakoby se uspokojíme. To se ale nesmí stát. Když se dostaneme do vedení, musíme to co nejdéle udržet a ne se zase tak rychle vrátit tam kde jsme byli před chvílí,:“ zlobil se Lukáš Květoň.

Lukáši Květoňovi se v posledních střetnutích začalo střelecky velmi dařit. Branku zaznamenal v zápase s Jindřichovým Hradcem, Jihlavou i nyní s Chomutovem. Celkově zatížil konto soupeřů již pěti brankami. A mohlo jich být i víc. I v dnešním utkání měl Lukáš šancí několik, proměnit se mu podařilo hned tu první, ale nakonec zůstalo jen u té jediné. Myslím, že nehrajeme vůbec špatně, ale opravdu je to o těch šancích. Budu na tom zakončení muset víc zapracovat v tréninku a pokusím se to zlepšit.“ sebekriticky uzavřel hodnocení druhý nejproduktivnější hráč Horácké Slavie.

TRECHO

Jiří Oliva s klidem Angličana proměnil trestné střílení a poslal domácí do vedení 2:1

Přesně v polovině zápasu se do úniku dostal zkušený útočník domácích Jiří Oliva, byl faulován a rozhodčí nekompromisně nařídil trestné střílení. Sám Jiří Oliva v této šanci nezaváhal a trestné střílení proměnil s ledovým klidem Angličana. Po zápase však i on litoval neproměněných šancí v průběhu utkání.

Jak jste viděli, začali jsme dobře. Škoda, že vždycky, když jsme se dostali do vedení, tak jsme rychle dostali vyrovnávací góly. To jsme měli zvládnout určitě líp. Škoda, že se nepovedlo dát gól v prodloužení, když jel Marek Laš sám na branku. Mohli jsme mít dva body. Pak jsme bohužel branku dostali my.“

Úspěšně provedené trestné střílené popsal třebíčský kapitán takto: “Mám to nacvičené z tréninku, takže jsem dopředu věděl jak to udělám a vyšlo to."

"Je škoda, že jsme vždycky po vstřeleném gólu rychle inkasovali. Musíme se víc soustředit a zaměřit se na uhlídání výsledku:,“ je si vědom jeden z nejzkušenějších hráčů Horácké Slavie.

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž