Menu +

Zastal jsem se gólmana, vystvětluje bitku junior Radek Vysloužil

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Už devatenáct zápasů čekají junioři Horácké Slavie na svého přemožitele. Hořkost porážky poznali třebíčští mladíci naposledy 19. října 2010 a další výhru si připsali v nedělním utkání s Orlovou. U všeho podstatného byl Radek Vysloužil, který vstřelil rozdílový druhý gól a v závěru utkání bránil brankáře Adama Wolfa, což vyústilo v bitku, jako vystřiženou z televizního šotu o NHL. Nutno říci, že třebíčský útočník svého soka zostudil přetažením dresu přes hlavu a bitku tedy vyhrál.
Sdílejte článek
 


Fotografie z utkání NAJDETE ZDE

Pětatřicáté kolo ligy juniorů přivedlo na třebíčský led soupeře z Orlové. Ačkoli zápas nenabídl nějakou velkou hokejovou podívanou, pro Třebíč nakonec znamenal zisk dalších dvou bodů a pojistku vedoucí pozice v tabulce. Zajímavostí utkání byla situace ze sedmačtyřicáté minuty, kdy byl energický trenér hostů Marek Ivan za nadávky rozhodčímu vykázán z lavičky. Zbytek zápasu pak sledoval z hlediště. Výraznou postavou zápasu byl forvard Radek Vysloužil, střelec druhé branky Horáků, na kterou už hosté nenašli odpověď.

Radek Vysloužil se raduje z branky na 2:0

“Hráli jsme dnes na dva centry, takže jsem se do zápasu zapojil víc, než jindy. Ocitli jsme se tam s Davidem Křenkem dva na jednoho a on mi puk krásně poslal, já už jsem to dával do prázdné,“ popisuje Radek Vysloužil situaci, která vyústila v důležitý druhý gól domácího celku.

Celky v lize juniorů mají velmi rozdílnou úroveň. Například Uherskému Hradišti nastříleli Třebíčští rovných třináct branek, Frýdek – Místek do Třebíče dokonce vůbec nepřicestoval. Naopak zápasy se Vsetínem, Prostějovem, Šumperkem, nebo Kometou Brno mají úroveň velmi dobrou. Tým trenérů Romana Mejzlíka a Jiřího Krejčího ale drží neporazitelnost už neuvěřitelných devatenáct zápasů. Až to někdy vypadá, že hráči už jen těžko hledají potřebnou motivaci do dalších zápasů.

“Hodně záleží, kolik se nás sejde, snažíme se ale pořád bojovat co nejlíp,“ vysvětluje Radek Vysloužil, že situace v kádru není úplně jednoduchá.

Hráč s číslem 96 na dresu byl aktérem bitky, která se strhla v závěru utkání. Hosté jakoby neunesli porážku a uchylovali se k unfér zákrokům jejichž terčem se stal brankář Adam Wolf. A jak známo, brankář v těžké výstroji by v bitce s hráčem moc šancí neměl, proto se úkolu mstitele ujal právě Vysloužil.

“Viděl jsem, že tam do Mojmece (Adam Wolf – pozn. red.) vletěl hráč, Mojmec mu jednu pustil a on se vrátil do něj vrazit, tak jsem se snažil našeho brankáře zastat. Byl to kluk trošku menší postavy, takže to neberu jako nějaké velké vítězství,“ vysvětluje Vysloužil, proč vlastně vznikl konflikt, který třebíčský útočník zakončil stylově přetažením soupeřova dresu přes jeho hlavu. A nebýt zásahu rozhodčích, mohla pěstní veselka pro hráče Orlové skončit ještě hůř.

“Kluci v šatně si ze mě ani srandu nedělali, jen nevím, jestli mě to nebude něco stát. Ale od trenéra asi dostanu seřváno, takže příště se do něčeho podobného asi nezapojím,“ krčí rameny a usmívá se Radek Vysloužil, který si v Třebíči vyzkoušel i extraligu dorostu v sezóně 2007 – 2008.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024