Zdeněk Kučírek věří v play-off

Festival přesilových her připomínal středeční zápas odehraný na třebíčském zimním stadionu, kde Horácká Slavia hostila tým HC Slezan Opava. Hlavní podíl v této věci měl především hlavní sudí, s jehož výroky nebyli spokojeni jak domácí diváci, tak ani žádný z trenérů. Horácká Slavia byla po většinu utkání lepším celkem, slabší chvilku si vybrala pouze na začátku druhé třetiny, kdy soupeři dovolila dvakrát skórovat a srovnat tak stav na 2:2. Do konce třetiny však stačila přidat ještě dva góly a ve třetí třetině Opavu už jasně přehrávala, byť přidala již jen jeden gól. V slávistické brance se po delší době představil navrátilec z Norska, Zdeněk Kučírek, který svými jistými zákroky podržel mužstvo v krizových situacích.

Středeční zápas by se dal nazvat soubojem dvou bývalých asistentů hlavních trenérů, kteří dnes vedli svá mužstva coby trenéři hlavní. V Opavě totiž tento týden vystřídal Josef Doboš Kamila Konečného, který odešel do Sparty za Aloisem Hadamczikem.

Třebíčské hráče do tohoto utkání vedl opět Roman Mejzlík, který "u kormidla" zůstane i pro sobotní zápas s Kladnem, neboť jak nám prozradil generální manažer Horácké Slavie pan dr. Karel Čapek rozhodnutí o novém trenérovi nepadne dřív než začátkem příštího týdne. "Čekáme na vyjádření zaměstavatele trenéra, o kterého máme zájem, zda umožní jeho uvolnění. Jejich stanovisko budeme znát až v pondělí večer." Jméno nejžhavějšího kandidáta však pan dr. Čapek neprozradil.

Přestože Opava odehrála velkou většinu první části hry v oslabení, naskytla se jí v 11. minutě příležistost v podobě přesilové hry. Zaváhání opavských obránců však využil Mikulík, který do sólového nájezdu ideálně poslal Jiřího Olivu a ten, ač tísněn, bekhendem nekompromisně zavěsil. Gól v oslabení vlil třebíčským ještě více krve do žil a během krátké chvíle už vedli po Křížově střele 2:0.

Do druhé třetiny nastoupili třebíčští jako omámení, kupili chybu na chybu a potýkali se také s rozporuplnými výroky rozhodčího. Zdeněk Kučírek, který nastoupil v třebíčském dresu, ale s maskou s barevnými variecemi svého nedávného zaměstavatele, norského Manglerud Star, po zápase řekl: "V té chvíli to tam hodně rozkouskoval hlavní rozhodčí. My jsme vypadli z tempa a dostali jsme dva góly". Krušné chvíle následovaly, když rozhodčí poslal domácí do třech a pětice opavských bušila do rozhozené obrany Třebíče. Brankář Kučírek však v těchto chvílich mužstvo podržel. "Pak jsme zabojovali, zvedli jsme se a dali jsme na 4:2. Potom už jsme to měli ve svých rukou". Řekl Jiří Oliva. "Při hře pět na pět jsme byli lepší a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě", dodala staronová brankářská opora třebíčské klece, Zdeněk Kučírek.
Na otázku, jak se mu po delší odmlce v Třebíči chytalo odpověděl: "Měl jsem z toho trochu strach, protože jsem kvůli vyjednávání věcí ohledně přestupu z Norska zpět do Čech asi devět dní netrénoval, ale velice mile mě překvapil tým, protože hrál velmi zodpovědně, a pokud to takko půjde dál, tak myslím, že o účast v play-off nemusíme mít strach."

Zdeněk Kučírek podepsal s vedením HS Třebíč smlouvu do konce sezóny, takže se můžeme těšit na velký souboj o post brankářské jedničky. Se Zdeňkem Kučírkem také brzy plánujeme off-line rohovor. Sledujte naše stránky, odkaz na formulář, kde se budete moci ptát zveřejníme v nejbližších dnech.