Menu +

Změny v organizační struktuře klubu

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Horácká Slavia Třebíč oznamuje změny ve svojí struktuře. Ty se týkají především organizačního přerozdělení úseku mládeže. Zároveň bylo potvrzeno, že v pozici sportovního manažera a stejně tak i trenéra A týmu bude pokračovat Radek Novák.
Sdílejte článek
 

Horácká Slavia Třebíč zažila letos turbulentní ročník. Po nevydařeném vstupu do soutěže byl na konci kalendářního roku odvolán tehdejší hlavní trenér Martin Sobotka, kterého ve funkci nahradil dosavadní sportovní manažer Radek Novák. To však byla jen první z řady změn v organizaci našeho klubu.

Nyní vám přinášíme přehled některých dalších kroků, jež HST v poslední době učinila. Jednou ze zásadních novinek je kompletní oddělení chodu prvního mužstva HST a mládeže HST. Tyto dvě oblasti budou nyní fungovat nezávisle.

Ve funkci sportovního manažera, který bude mít na starosti A tým, a zároveň hlavního trenéra zůstává Radek Novák. Jde přitom o logickou volbu. Radek Novák zná místní prostředí velmi dobře. V Třebíčí totiž působil coby hráč, načež plynule přešel do role trenéra a následně i sportovního manažera.

Pod jeho vedením předváděla třebíčská juniorka během uplynulé sezony velmi dobré výkony. Stejný trend pak pokračoval u prvního týmu, kde Novák vystřídal, jak už bylo řečeno, Martina Sobotku. Počínaje tímto krokem začalo mužstvo šlapat. Výsledkem byla rekordní série čtrnácti výher v řadě. Nebýt předčasného ukončený sezony, mohly bílé hvězdy pomýšlet hodně vysoko.

Další informace ohledně vývoje situace u A týmu budou následovat v nejbližších dnech a týdnech.

Do pozice sportovního manažera, který bude mít na starosti dětská a mládežnická mužstva HST, byl jmenován Ing. Martin Čech. Také on má za sebou bohatou hráčskou kariéru, kterou spojil zejména s Třebíčí. Po jejím konci se věnuje trenérské činnosti, kde platí za nezpochybnitelný talent. Čech loni zaštiťoval nejen trenérskou činnost u těch nejmenších nadějí našeho klubu. Máme tedy na mysli děti od páté třídy až po přípravku.

Martin Čech, Foto: Jiří Koutník

V rámci další reorganizace došlo k rozdělení mládežnického úseku na tři věkové kategorie. Každá z těchto kategorií bude mít svého vlastního trenéra, který za ni bude odpovědný. Kategorie přípravkových družstev zůstává Martinu Čechovi. Mladší a Starší žáky ponese na svých bedrech David Dolníček. Legendární útočník patří k největším personám třebíčského hokeje. Jeho finty máme všichni dozajista pořád v živé paměti. Po konci aktivní kariéry v klubu dále pracuje na rozvoji práce s mládeží. Právě zde může rozdávat své bohaté zkušenosti.

Třetí a závěrečnou kategorii mládežnických družstev, kam spadají dorostenci a junioři, nově zastřeší Roman Mejzlík. Ten má na svém kontě bezmála 500 zápasů v tuzemské nejvyšší hokejové soutěži. Působil například ve Zlíně, Brně či Jihlavě. Rovněž s trenérskou činností už má bohaté zkušenosti. Vyzkoušel si, jaké je to stát na střídačce prvoligových týmů, posledních několik let se pak angažuje v třebíčském úseku mládeže. Pod jeho vedením měli třebíčští dorostenci v právě skončené sezoně ideálně nakročeno do baráže o extraligu.

V nejbližších dnech budou osloveni hráči a rodiče spadající do mládežnických kategorií, neboť se začínají tvořit mužstva pro následující sezonu. Hráči mají do konce příštího týdne volno. Po Velikonocích by měla začít organizovaná individuální letní příprava.

Vzhledem k aktuální situaci ve společnosti není jasné, zda bude možno trénovat ve větším počtu jedinců. HST proto za tímto účelem využije svůj web a sociální sítě.

Pro zefektivnění funkčnosti dětských a mládežnických družstev připravujeme nový Klubový informační systém, který když se osvědčí, bude zaváděn do praxe během následujících měsíců.

Vedoucí pracovníci mládežnického úseku, tedy Martin Čech, David Dolníček a Roman Mejzlík připravují další dokumenty, které mají za cíl zlepšit práci s mladými hokejisty a stejně tak nastavit jasná pravidla ve vztahu klub – rodič. Třebíč je vyhlášenou líhní hokejových talentů, přičemž my chceme v tomto odkazu pokračovat a postupně jej posunout na ještě vyšší úroveň.

Jsme si vědomi, že aktuální situace ve společnosti není snadná. Veškeré nejen sportovní oddíly jsou postaveny před výzvu, jak ji co nejlépe zvládnout. I Horácká Slavia Třebíč má takový cíl. Celý klub usilovně pracuje na tom, aby byl také v budoucnu silný a stabilní.

Podobné články

Aktuální zprávy

K prvnímu týmu bílých hvězd přichází Roman Mejzlík

před 3 dny
Aktuální zprávy

Věříme, že to bude dobré řešení, říká o svém nástupu Roman Mejzlík

01.06.2020
Aktuální zprávy

Aktuální informace k dění v klubu

29.05.2020