Menu +

Zpestření přípravy, hokejisté boxovali u třebíčských Devils

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Středeční dopoledne 25. května patřilo u mužů Horácké Slavie tréninkové jednotce Thajského boxu. Jejím cílem bylo hráčům zpestřit a obohatit někdy možná až moc jednotvárnou a opakující se letní přípravu. To se podle ohlasů Michala Furcha i trenéra Jaroslava Barvíře a trenéra bojových umění Petra Otticha povedlo.
Sdílejte článek
 

 • FOTOGRAFIE Z TRÉNINKU ZDE
 • V opravdu krásném tréninkovém centru třebíčského oddílu THAI BOX DEVILS TŘEBÍČ se první skupina hráčů sešla před půl desátou. Začátek tréninku patřil cvičení na rozehřátí a protažení, kdy hráči dostali pěnové trubky, a měli za úkol vyhnout se zásahu soupeře. Někteří to vzali docela vážně a v některých situacích toto cvičení připomínalo spíš Václavské náměstí v roce 1989. Nicméně účel to splnilo. Pak teprve došlo na cvičení spojená s Thajským boxem, technikou úderů, obranou před nimi a podobně.

  Tomuhle se kdysi říkalo gumový guláš :)

  Jak vlastně došlo k tomu, že hráči měli možnost vyzkoušet si toto bojové umění, na to jsme se zeptali asistenta trenéra Jaroslava Barvíře. Ten k tomu poznamenal: “S majitelem tohoto komplexu Peťou Ottichem se znám už dlouho. Každý rok jsme v přípravě zařadili nějaké zpestření, aby hráči trochu vypadli z toho tréninkového stereotypu. Letos jsme se právě s Petrem domluvili, že by pro kluky připravil trénink formou Thajského boxu s prvky MMA. Jsem rád, že jsme se dohodli a jak to teď klukům půjde, to už je spíš otázka na něj. Od hráčů pak budeme vyžadovat zpětnou vazbu a pokud budou ohlasy kladné, nemáme problém to zopakovat.

  Hráči si během tréninku vyzkoušeli hned několik různých cvičení, včetně správných postojů, držení těla a jeho zpevnění. Od věci nebyly ani rady, jak se krýt nebo jak udeřit při bitce, což se může hodit hlavně obráncům, když bude před brankou třeba zastat se spoluhráče, či bránit gólmana. Hokej je totiž hra tvrdých clapů a i takovéto situace přináší. No a jedno přísloví říká "Není ohrožen ten, kdo je připraven."

  Jak správně zasáhnout soupeře při obraně spoluhráče a nezničit si přitom kotníky...

  A jak to hráčům šlo? To už byla otázka na Petra Otticha, který je nejen majitelem tréninkového centra na Kubišově ulici, ale také mezinárodním rozhodčím, promotérem v oblasti bojových sportů, ale také Supervizorem a prezidentem pro ČR, SK a Austria organizace WFCA. Hráči tedy byli v těch nejlepších rukách.

  “První a důležitý aspekt tohoto tréninku byl ten, aby měli hráči v přípravě také něco jiného, než to, na co jsou zvyklí a co se jim pořád opakuje. Dneska jsme tedy zkusili nějaké boxerské věci, něco i do rychlosti, práci nohou, kluci si zaboxovali, zkusili si kolena, kopy do pytlů atd. Takže spíš taková sranda, která jim má zpestřit jejich přípravu na sezónu,“ říkal Petr Ottich o přestávce, než na plac nastoupila druhá skupina hráčů.

  Petr Ottich dal hráčům opravdu do těla

  “Kluci jsou šikovní, možná bych si mezi nimi i někoho k nám do týmu vybral. Je vidět, že jsou i fyzicky dobře vybavení, u techniky tedy to není úplně ono. Některým ale stačí málo a už bylo vidět, že jim to jde.
  Hokej jsem hrál celý život, takže k němu mám velký vztah a když mi to dovolí trénink, chodím se dívat i na zápasy. Potřeboval bych aby se hrálo v úterý nebo ve čtvrtek, protože středy mám obsazené tréninky až do večerních devíti hodin, takže středeční zápasy nestíhám. Občas, když se hrálo v sobotu, tak to jsem nechyběl. Dneska jsme měli i cvičení, která by se jim mohla hodit, cvičení na zpevnění a držení těla, silové části při nárazu. Jeden trénink jim nějak extra nepomůže, ale kdyby to trénovali dál a přišli třeba i na nějaký soukromý trénink, určitě by jim to v zápasech pomohlo. Budu sledovat, jak se jim bude dařit,“
  shrnuje středeční trénink předseda třebíčských Devils.

  Ano, mluvíme o zpestření někdy jednotvárné letní přípravy, ovšem nemluvíme o odpočinkové tréninkové jednotce. Hráči byli po zhruba hodince a půl práce pořádně zavaření a zpocení. To svědčilo o intenzitě tréninku. Na fotografiích pak můžete vidět, že ani trenér hráče ani hráči sami sebe opravdu nešetřili.

  Daniel Poizl a Václav Krliš při nácviku techniky kopů

  O názor na trénink na Kubišce jsme požádali také hráče a sice obránce Michala Furcha. Ten prozradil, že MMA sporty hodně sleduje a byl dnes tedy doslova ve svém živlu.

  “Líbilo se mi to moc, hodně mě baví MMA, hodně to sleduju. Dneska jsme dělali základy boxu, byly tam i kopy, za mě super. Trenér nám říkal a ukazoval zvedáky, které bychom mohli využít, když dojde třeba i na nějakou bitku. Třeba nějaký ten zvedák v sezóně využiju. Od trenéra bych ale asi dostat nechtěl. Stačilo jenom, když na nás ukazoval ty kopy, do toho jsem se úplně nehlásil. (smích) Celá příprava je letos hodně pestrá, i ledy, které jsme měli už loni jsou parádní, tam jsme doma, takže paráda,“ pochvaluje si urostlý obránce, kterému v kabině nikdo neřekne jinak, než Furchiňo.

  Michala Furcha alias Furchíňa tenhle trénink hodně bavil

  Příští týden od pondělí 30. května do čtvrtku 2. června pak čeká hráče týden intenzivní práce na soustředění v rouchovanském Penzionu Lihovar. Suchá část letní přípravy skončí s koncem měsíce června. Pak se hráči rozjedou na zaslouženou dovolenou.

  Podobné články

  Aktuální zprávy

  Horácká Slavia opět VZDÁVÁ HOLD HRDINŮM

  dnes
  Aktuální zprávy

  Tiskovka, křest, diskuze, autogramiáda i ceny pro fanoušky. Takové bylo pondělní posezení u piva s představiteli HST

  13.09.2022
  Aktuální zprávy

  Předsezónní tiskovka letos v JAK JINAK Na Hradbách. Jste srdečně zváni!

  07.09.2022