Menu +

Ptejte se » MUDr. Tomáš Madrý

Ptejte se  »  MUDr. Tomáš MadrýDo konce února máte možnost ptát se na vše, co Vás zajímá klubového lékaře, MUDr. Tomáše Madrého.

Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 16 odpovědí v této kategorii celkem.

Petr (Třebíč) 27.2.2012, 15:30
Dobrý den, co nejhoršího jsete jako klubový lékař musel řešit? Napadá mě příhoda Lukáše Slámy??? Co se v takové chvíli honí lékaři hlavou do příjezdu záchranky a jak jste celkově tuto situaci prožíval?

Odpověď:
Případ Lukáše Slámy naštětstí dopadl dobře, ale musím říct, že se to stalo během suché rozcvičky, kdy já jsem teprve přijížděl na stadion. Poblíž byli olmoučtí hráči, kteří zahájili resiscitaci, mezitím se volaly šípy. Lékař pak defibrilátorem obnovil srdeční činnost. Když jsem já dorazil, tak Lukáš už byl v péči lékařů rychlé záchranné služby, takže jsme jen konzultovali, zda byl nějak nemocný, přoč se to mohlo stát, kam pojedou... To se seběhne tak rychle, že ani nemáte čas moc přemýšlet, jen se sostředíte na to, aby ten kluk byl v pořádku. Lukášovi hodně pomohlo, že je sportovec, že má odolné tělo. Je to pro nás poučení, že nemá cenu nutit do hry nemocné hráče, zrovna teď v sérii s ÚStím máme dva nemocné hráče, které bychom potřebovali na ledě. Všichni máme v hlavě tento případ, kdy příčinou kolapsu bylo přechozené nachlazení a snaha hrát za každou cenu. Je vidět, že to není dobře.

Natálie (nakudrn@seznam.cz - Třebíč) 24.2.2012, 18:15
miluji hokej a budu chodit na každý zápas který se bude hrát tady v Třebíči.....at nikdo není nemocný a hlavně ŠIMON HRUBEC....popřejte za mně hodně štěstí vaše natálie

Odpověď:
Šimon je naštětstí zdraví, ale nemoci neovlivníme.

Jan Tesař (tesarjan48@seznam.cz - Třebíč) 24.2.2012, 07:30
Na počátku soutěže mě občas v Třebíči na hokeji bolelo u srdce. Co s tím dělat?


Odpověď:
Být trpělivý, vydržet, vše se dobré obrátí, jak ukázala právě letošní sezóna.

mmmmm 22.2.2012, 20:33
Dobrý večer pane doktore,měla bych na vás dotaz týkající se Vašich zážitku z utkání.Vím,že jich máte za tak dlouhé působení jako týmový lékař hodně,ale přeci,je něco co Vám zůstalo v paměti napořád?
Děkuji předem za Vaší odpověď.

Odpověď:
Asi největší euforie byl postup ze druhé do první ligy, i když je to už nějaký rom zpátky. To byl velký zážitek. Pak mě fascinovalo a zbožňoval jsem, když byly plné zimáky, když jsem se třeba půl hodiny před zápasem šel podívat a hlediště už bylo absolutně narvané tak, že si nebylo kam stoupnout. To mi utkvělo v paměti napořád a hrozně se mi to líbilo.

Huklik (Trebic) 21.2.2012, 13:30
Dobry den, jaky je podle vas nejlepsi recept na regenaraci a odpocinek tela pri soucasnem narocnem programu - 4 tezke zapasy v 5 dnech + dlouhe cestovani do Usti nad Labem? Diky za odpoved

Odpověď:
Moc toho nevymyslíte. Samozřejmě je důležitý kvalitní spánek, kvalitní strava, kvalitní tekutiny, vytamíny. Hodně je důležitý právě ten spánek.

Jerrys 21.2.2012, 09:32
Dobrý den, v průběhu sezony byl zraněn martin Sobotka,co přesně s ním bylo? děkuji za odpověd

Odpověď:
Martin měl natažené vnitřní postranní kolení vazy.

Nesty17 20.2.2012, 23:32
Dobrý den. Nevím, zda jste byl přítomen na zápase s Chomutovem (myslím si že ano). Co se tam stalo tomu sudímu? :)) Děkuji

Odpověď:
Byo to u naší střídačky, kdy dvojice hráčů v plné rychlosti narazila do jeho kolene ze strany. Vypadalo to dramaticky, měl natažené kolenní vazy, ale zápas dopískal a další vyšetření kjsme směřovali na ortopedii do Jihalvy, prtože byl právě z Jihlavy.

Tazatel 18.2.2012, 22:50
Dobrý den.
Jak jste se vůbec dostal k práci klubového lékaře? Děkuji a přeji, ať nemáte moc práce :D

Odpověď:
Je to už hodně let zpátky, snad kolem roku 1996, 1997. Bylo to na základě kontaktu s panem Čapkem, který mě oslovil jestli bych tuto práci nechtěl dělat. Slovo dalo slovo a už nějaký rok tuto práci dělám a jsem za to rád.

Zictory 17.2.2012, 20:20
Dobrý den! Určitě i naši hráči mají problémy s koleny. Jakou jim doporučujete kloubní výživu, preparáty...? Díky za informace.

Odpověď:
Dobrý den, pokud se budeme bavit o tabletové formě, tak dobrý je Condrosulf 400, pokud o injekcích do kloubů pro obnovu chrupavky je to Hyalgan.

jihlavakroman (fandimhcd@email.cz - hcd) 17.2.2012, 12:43
Dobrý den, kolik už toho máte za sebou s repre? Děkuji za odpověď a díky Vám všem doktorům za vaše ruce.

Odpověď:
Dobrý den. Začal jsem s panem Čapkem, který mě angažoval u reprezentačního mužstva žen, to už je hodně dávno, bylo to někdy od roku 1996. Od roku 1998 dostávám nabídky k juniorským reprezentacím chlapeckým. Absolvoval jsem několk cyklů, kteríé vyvrcholily mistrovstvím světa osmnáctiletých hokejistů, tři roky jsem byl u reprentace do dvaceti let, mimo jiné také s pány MArkem Sýkorou a Jaromírem Šindelem. Loni jsem byl znovu u osmnáctky s panem Hostákem, letos jsme u šestnáctky s panem Reichlem a měl bych pokračovat i příští rok u sedmnáctky. Je toho už pomětně dost.


Další stránky
12>>