Menu +

TRE - ZNO 0:2 - Třebíč zaslouženě prohrála v derby

Reportáže
T ř e b í č - První derby sezóny přilákalo do ochozů zimního stadionu více než 2500 diváků. Orlí letka byla v zápase lepší a po zásluze si odváží všechny tři body. Třebíč nebyla v zápase vůbec nebezpečná. Hostující brankář se na vychytanou nulu příliš nenadřel, domácí snipeři dnes vyšli naprázdno.
Sdílejte článek
 
13.kolo, středa 27.10.2010
TRE TRE
0:20:0, 0:2, 0:0
ZNO ZNO
Statistiky
Branky a nahrávky: 27. Staněk (Hradecký), 33. Podešva (Hradecký, Beroun). Rozhodčí: Vampola - Raich, Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2670. Střely na branku: 27:35. Průběh utkání: 0:2.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Fiala - Hrbáček, Ostrčil, Malinský, R. Kadela, Bulička, Sláma, Sedláček, Dudáš - Burian, Dolníček, Laš - Okál, Nahodil, Obdržálek - E. Kadela, Dočekal, Vondráček - Čech, Zahradník, Ostřížek.
Orli Znojmo: Hamerlík - Kolafa, Štach, Klimeš, Lattner, Rangl, Pláněk, David - Rachůnek, Haman, Havlík - Podešva, Hradecký, Beroun - Vrba, Říha, Staněk - Vyletelka, Česnek.

Komentář k zápasu

Prvoligové derby zhlédlo v Třebíči více než dva a půl tisíce diváků a od úvodních minut bylo na co se dívat. Doménou byl především urputný boj. V první větší příležitosti nenašel Havlík přesně Hamana, na druhé straně netrefil branku hostí Sedláček. V čase 3:26 byli vyloučeni domácí, nebezpečnou dorážku Klimeše ukryl do náruče Fiala. Výhoda o jednoho hráče v poli přišla i pro Třebíč, ta nebyla o mnoho nebezpečnější. Slámovu střelu od modré Hamerlík vyrazil.

Fiala musel zasahovat po střele Havlíka. Tentýž hráč tečoval o chvíli později před třebíčským brankářem velmi nebezpečně. Skóre nezměnil ani Pláněk od modré a Vrba spálil více než tisíciprocentní šanci, když před ním zívala prázdná klec. Fiala si poté poradil se střelami Podešvy a Rangla. Neuspěl ani Haman z kruhu. Jen se štěstím zasahoval třebíčský brankář po ráně Klimeše. Do šance se dostal i Burian, pozorného Hamerlíka ale nepřekonal. Zajímavě střílel i Sláma. Příležitost, která volala po brance, si vypracovala i Nahodilova formace, v prvních dvaceti minutách ale branka nepadla.

Ve druhém dějství střílel neúspěšně Laš. Na výborném Fialovi ztroskotali Hradecký a Beroun. Havlíkovu střelu přes obránce ukryl třebíčský brankář do lapačky. Fiala vyrazil i nebezpečný kotouč z hole Staňka. Neuspěl ani Rachůnek zblízka. V oslabení Třebíče ujel Laš, byl ale zastaven nedovoleně a nezakončil. Obdobně se vydal do brejku i hostující Staněk a střelou mezi betony poslal Znojmo do vedení.

Vyrovnat nedokázali Sláma ani Ostřížek. Na druhé straně pálili na branku Štach a Havlík. Velmi nebezpečně tečoval před Fialou Vrba, o chvíli později pak dotáhl k dokonalosti bekhendový blafák Podešva – 0:2. Snížit mohl Obdržálek, ale nepřekonal Hamerlíkův beton. Sám v samostatném úniku netrefil branku Staněk. Lašova teč změnit skóre nemohla. Poté, co ukryl Fiala do lapačky Říhovu střelu, skončila druhá dvacetiminutovka.

V úvodu třetí třetiny Třebíč tlačila, nebyla z toho ale více než střela Laše, kterou Hamerlík vyrazil. Z mezikruží netrefil branku Burian, Vondráčkovu dorážku pokryl znojemský brankář. O teč se snažil Obdržálek, tentýž hráč nezamířil z palebné pozice mezi tři tyče. Ani z mezikruží netrefil stejný hráč branku. Obdobně mimo střílel i Staněk. Další zákrok si připsal Fiala po ráně Říhy ze stejné pozice.

Znojmo kontrolovalo v Třebíči po celý zápas hru a zaslouženě zvítězilo. Horácká Slavia byla bezzubá. Hře domácích chyběl větší nápad a přímočarost. Bez vstřelené branky se zvítězit nedá.Tiskovka po utkání Třebíč - Znojmo 0:2

Radek Fiala po utkání Třebíč - Znojmo 0:2Ohlasy trenérů

Roman Mejzlík – SK Horácká Slavia Třebíč: „My jsme neměli dneska vůbec nic, náš výkon byl velice špatný, od bojovnosti po nějaké kombinace, my jsme se vůbec k ničemu nedostali, soupeř nás dneska předčil pohybem a důrazem a zaslouženě vyhrál.“

Milan Kastner – HC Orli Znojmo: „Já si myslím, že jsme odehráli velice kvalitní utkání. Dobře jsme bruslili, vytvořili jsme si hodně šancí, mně se to hodnotí velice dobře, my jsme tady zaslouženě vyhráli. Trošku jsme měli problém ve třetí třetině, hráli jsme teďka dvě utkání na tři pětky a docházela nám síla, i tak mančaft bojoval a bylo vidět, že ten zápas chce vyhrát.“

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Brzké vedení k bodům nevedlo. Prostějov rozhodl utkání čtyřmi brankami v řadě

16.09.2020
Reportáže

Horáci v Litoměřicích bojovali statečně, odměnou jim je první bodový zisk v sezoně

12.09.2020
Reportáže

Vítězná generálka! Třebíč porazila Velké Meziříčí 3:1

08.09.2020