21.kolo, čtvrtek 12.12.2013
PIS PIS
3:22:0, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 6. Březina (Koupal, Švanda), 13. Zimmermann (Březina), 56. Zimmermann (Koupal, Březina) - 37. Juráň (Horký), 51. Tůma (Kučera). Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 63.
IHC Písek:
SK Horácká Slavia Třebíč: Máj - Roupec, Tůma, Ščerban, Juráň, Jirák, Kučera, Horký, Fortelný, Pavlas, Abrahám, Mašek

Reportáž z utkání není k dispozici

Roman Mejzlík - SK Horácká SLavia Třebíč: V Písku jsme od začátku měli horší pohyb než domácí, kteří byli všude o krok dříve a vyhrávali většinu osobních soubojů Pomohla jim k tomu i využitá přesilovka a naše zaváhání na útočné modré čáře a z následného protiútoku jsme po první třetině prohrávali 2:0. Ve druhé třetině se naše hra zlepšila, ale bylo z toho jen snížení na 2:1. V poslední části jsme v úvodu nastřelili spojnici tyče a břevna. Potom se nám z dorážky podařilo vyrovnat. V dalším průběhu bylo několik slibných příležitostí na obou stranách z nichž naše zůstaly nevyužité, ale soupeř jednu asi čtyři minuty před koncem proměnil a ujal se vedení 3:2. Závěr zápasu se nám nepovedl, nedokázali jsme se vůbec dostat do útočného pásma a tím získat možnost hry bez brankáře. Sehráli jsme, až na první třetinu vyrovnané utkání, ve kterém byli písečtí i přes naše zlepšení v dalších částech hry nakonec šťastnějším týmem.