Menu +

ČF3: HAV – TRE 2:3 sn – Třebíčští udělali další krok, rozhodli v nájezdech a vedou 3:0

Reportáže
T ř e b í č - Horácká Slavia dokázala na horkém ledě v Havířově ustát tlak domácích a svedla brankově vyrovnanou partii. Na první trefu se čekalo až do poloviny utkání, kdy vstřelily Bílé hvězdy v této sérii celkově už desátou branku v početní výhodě. Erat přihrál Havlovi, jehož přihrávku si srazili domácí do vlastní branky. Domácí AZ otočil skóre dvěma brankami z trestných střílení po faulech hostů. Třebíč poslal do prodloužení necelé dvě minuty před vypršením řádné hrací doby Erat. Výsledek třetího duelu čtvrtfinále určil až David Dolníček brankou v samostatných nájezdech.
Sdílejte článek
 
ČF3, neděle 22.2.2015
HAV HAV
2:3sn0:0, 1:1, 1:1 - 0:0
TRE TRE
Statistiky
Branky a nahrávky: 39. Doudera (TS), 45. Chmielewski (TS) – 30. Havel (Erat, Holík), 59. Erat (Dolníček, Zdráhal J.), rozhodující samostatný nájezd Dolníček. Rozhodčí: Kubičík, Přikryl – Černý, Kašík. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3386. Střely na branku: 42:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Sestavy
AZ RESIDOMO Havířov: Daneček – Lenďák, Bezuška, Repe, Bahounek, Doudera, Ostrčil, Graca – Jakúbek, Šlahař, Maruna – Jiránek, Loskot, Chmielewski – Sztefek, Pechanec, Klimša – Zdráhal P., Haas, Tomi – Matějek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Horčička – Malena, Holík, Zdráhal J., Bartoň, Bilčík, Přibyl – Erat, Dolníček, Havel – Wasserbauer, Čuřík, Pekr – Vodný, Raška, Jaroš – Charousek, Čech, Králík.

Komentář k zápasu

Po slavnostním úvodu, který obsahoval českou státní hymnu a čestné vhazování buly, na to oba týmy hned pořádně vlétly. O něco aktivnější byli domácí a hostující gólman Horčička musel už ve 3. minutě likvidovat velkou šanci Pechance. Od 4. minuty dostali havířovští ještě navíc k dispozici přesilovku. V ní se dostali k tvrdým střelám Jakúbek a Ostrčil, ale nakonec si Třebíčský Pekr na trestné odseděl celé dvě minuty. Hosté poprvé vážněji zahrozili v minutě 10. Daneček si však s dorážkou Jana Zdráhala poradil.

Zápas pokračoval i nadále oboustranně ve vysokém tempu. Ve 13. minutě pálil nebezpečně na Horčičku Tomi, ale puk skončil po jemné teči lapačkou těsně mimo a hned za minutu hasil na druhé straně Daneček šanci Pekra. V 16. minutě se nacpal do třebíčského brankoviště Patrik Zdráhal, ovšem puk skončil v gólmanově výstroji. Od 17. minuty hrál AZ svou druhou přesilovku a i když nebyla tak povedená, tak i v ní měl velkou šanci. Chmielewského tvrdý pokus však opět pokryl pozorný Horčička. V závěru třetiny AZ sice nacházel okénka v třebíčské obraně, ale branku jsme do sirény neviděli.

Druhá část zápasu začala obrovskou šancí Chmielewského, který ujel hostující obraně, ale blafák mu Horčička vychytal. Ve 24. minutě objel Pekr s pukem na hokejce celou havířovskou třetinu a z poza branky jej nabídl na střelu, ale jeho příhra nebyla přesná. O dvě minuty později mířil pěkně pod horní tyčku Loskot, ale sražený pokus skončil nakonec těsně mimo. Od 28. minuty nabídl AZ svému soupeři, dvěma přestupky během minuty, dvojnásobnou přesilovku. Tu sice hosté nevyužili, ale následnou 5 na 4 už díky Lukáši Havlovi ano, a ve 30. minutě tak šli do vedení 1:0.

Chvíli na to šli domácí opět do čtyř, ale tentokrát Bílé hvězdy početní výhodu nevyužily. AZ napnul velké úsilí směrem k vyrovnání. Megašanci měl Jiránek. Sjel si na levý kruh, ale jeho pokus sice propadl Horčičkovi, ovšem vypadl mu na brankovou konstrukci. Od 37. minuty hráli v převaze domácí a nebylo to z jejich strany vůbec špatné. Jakúbkovu bombu však vyřešil Horčička betonem a Ostrčilův pokus utlumil ve výstroji. Havířovští se tak vyrovnání dočkali až ve 39. minutě. Mladičký obránce Lukáš Doudera byl Malenou faulován ve vyložené šanci a následně se proměněným trestným střílením stal hrdinou domácích tribun – 1:1.

Stejná situace byla na ledě k vidění ve 45. minutě. Tentokrát sekl Vodný ve vyložené šanci Arona Chmielewského a polský reprezentant trestné střílení s přehledem mezi gólmanovy betony proměnil – 2:1. Domácím vedoucí branka vlila energii do žil a hostující obrana se měla co ohánět. Klimša však v situaci 2 na 1 zapomněl puk za sebou a Tomiho bombu z křídla Horčička pokryl. Ve 49. minutě měl hodně práce Daneček se Zdráhalovou střelou, ale nakonec ji zvládl, stejně tak i dorážku Havla.

Oboustranně parádní hokej pokračoval i nadále. Loskot dostal v situaci 3 na 1 nabito od Jiránka, ale nedůrazná střela neprošla mezi Horčičkovými betony. Na druhé straně Havel z bezprostřední blízkosti poslal puk nad Danečka, ale i nad branku. V 53. minutě měl vyrovnání na hokejce Čuřík, ale opět to byl strážce domácí svatyně, kdo vyšel ze souboje s ním vítězně – Daneček se roztáhl v brankovišti a puk za sebe zkrátka nepustil.

Směrem k 60. minutě se hosté více tlačili do útoku a nechávali okénka ve své obraně. AZ však žádné z nich, i přes několik možností, nevyužil. To hosté nakonec svou snahu v branku přetavili. Necelé dvě minuty před koncem se dostal Roman Erat k puku na havířovském brankovišti a pohotově jej poslal za brankovou čáru – 2:2. Zápas za tohoto stavu dospěl do prodloužení, ale ani v něm se o vítězi nerozhodlo, takže došlo na samostatné nájezdy. Dlouho sice gólmani střelcům odolávali, ale na konci 4. série se prosadil třebíčský kapitán David Dolníček a rozhodl o výhře svého týmu 3:2sn.

Ohlasy trenérů

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Myslím si, že jsme dnes odehráli fantastický zápas. Chtěli jsme před domácím publikem vyhrát a myslím si, že jsme byli po celý zápas lepším týmem. Bohužel jsme dvě minuty před koncem inkasovali, což je samozřejmě vždycky pro tým velká rána. Nájezdy už jsou pak loterie, která dopadla lépe pro soupeře. Myslím si, že každý, kdo dnešní zápas viděl, musí uznat, že jsme hráli srdcem a podle mě jsme byli lepším mužstvem, jenže na to se samozřejmě v play-off nehraje.

Radek Novák (SK Horácká Slavia Třebíč): Věděli jsme, že domácí půjdou na své půdě do zápasu s maximálním nasazením, což se taky potvrdilo. My jsme dokázali využít tlaku z přesilovky 5 na 3, poté však Havířov využil hned dvě možnosti trestného střílení a šel do vedení. Nám se nakonec brankou dvě minuty před koncem podařilo dostat se až do nájezdů, kde jsme to už zvládli, přestože se jedná o loterii. Jsme rádi za třetí bod v sérii.


Podobné články

Reportáže

Brzké vedení k bodům nevedlo. Prostějov rozhodl utkání čtyřmi brankami v řadě

16.09.2020
Reportáže

Horáci v Litoměřicích bojovali statečně, odměnou jim je první bodový zisk v sezoně

12.09.2020
Reportáže

Vítězná generálka! Třebíč porazila Velké Meziříčí 3:1

08.09.2020