Menu +

Třebíčští znovu napínali diváky, výhru v prodloužení trefil po osmnácti vteřinách Luboš Horký

Reportáže
T ř e b í č - Třebíčští hokejisté chtěli doma znovu potěšit diváky a vyhrát. To se povedlo v prodloužení, kdy parádní střelou vymetl pavouky ve Stezkově síti Luboš Horký. Ale popořádku. Bílé hvězdy na soupeře vlétly, jenže z úvodního tlaku vytěžily jen jednu branku, kterou dal Vojtěch Střondala. V přesilovce pak po chybě na vlastní modré inkasovaly vyrovnávací gól, zakončoval Kousal. Ve druhé třetině se hosté ujali poprvé v zápase vedení, které jim dal znovu Kousal, ale o minutu později smazal vyrovnávací trefou důrazný Lukáš Paták. Ve třetí třetině se znovu jako první prosadil Slovan, když v přesilovce po sporném zákroku hostujícího hráče střílel Látal. Třebíčští se znovu nevzdali a hnáni publikem si vytvářeli tlak i šance. Jednu z nich využil parádně Silvester Kusko a vyrovnal na 3:3. Z prodloužení uteklo jen osmnáct vteřin a po nezištné přihrávce Michala Vodného rozjásal diváky chirurgicky přesnou střelou výborně hrající Luboš Horký, který tak pro svůj tým vystřelil zisk druhého bodu.
Sdílejte článek
 
16.kolo, sobota 20.10.2018
TRE TRE
4:3p1:1, 1:1, 1:1 - 1:0
UNL UNL
Statistiky
Branky a nahrávky: 6. Střondala (D. Mikyska, Paták), 35. Paták (Střondala, T. Král), 49. Kusko (Nedvídek, Szathmáry), 61. L. Horký (Vodný) – 9. P. Kousal (L. Volf, Zdvořáček), 34. P. Kousal (D. Merta, Vrdlovec), 47. Látal (Roubík, Melka). Rozhodčí: Čech, Skopal – Zídek, Komínek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1021. Střely na branku: 43:21. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – R. Čermák, Bilčík, Szathmáry, D. Mikyska, Vl. Brož, V. Čejka, Furch – L. Horký, Raška, Vodný – P. Kratochvíl, Nedvídek, Kusko – Paták, Tadeáš Král, J. Čejka – Ferda, Střondala, Mlynář.
HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka – Hes, M. Jandus, Březák, Látal, Zukal, M. Zdvořáček – D. Merta, Vrdlovec, Chrpa – Melka, Roubík, Severa – T. Jandus, L. Volf, P. Kousal – Davídek, Čermák, Tůma.

Komentář k zápasu

Bílé hvězdy vlétly do první třetiny jako velká voda a přehrávaly svého soupeře. Ránu Šimona Szathmáryho Stezka vyrazil svými betony do rohu kluziště. Střondala obdržel parádní přihrávku přímo na hokejku a ocitl se sám před hostující brankou. Na ústeckého brankáře si však tento mladý útočník nepřišel. Horácká Slavia vyvíjela na svého soupeře stále větší tlak a dobývala branku Slovanu. Melkovu nebezpečnou ránu z mezikruží zneškodnil Lukáš Dostál. Bílé hvězdy byly za svou aktivitu odměněny. Mikyskova rána se odrazila ke skvěle postavenému Vojtěchu Střondalovi, který nabídnutou šancí nepohrdl a načal skóre utkání. Horáckou Slavii vstřelená branka ještě více nabudila. Lvi se navíc provinili proti pravidlům, a na řadu tak přišla první početní výhoda Třebíče v zápase. Paradoxně se však místo domácích prosadili hosté. Do úniku se dostal Pavel Kousal, který poslal kotouč do horní části Dostálovy branky, a srovnal tak stav zápasu. Rozhodčí měl po chvíli znovu vztyčenou pravačku. Tentokráte se však vylučovalo z domácích řad. Dvě minuty obdržel Václav Čejka za hákování. Slovan však nabídnutou početní výhodu v branku nepřetavil. Proti nebezpečné střele Volfa se reflexivním zákrokem vyznamenal třebíčský maskovaný hrdina. Horký předvedl třebíčskému publiku svůj výjimečný hokejový talent, když obešel několik ústeckých hokejistů a svým zakončením ohrozil brankáře Stezku. Této oku lahodící akci chyběla jen gólová tečka. Stezka měl velké problémy s Furchovou střelou. Nakonec se mu však podařilo neposedný kotouč zkrotit.

Horký se na začátku druhé periody řítil do slibné šance, ale hostující obrana zasáhla včas. Szathmáry nastřelil tyčku Stezkovy branky. Raška poslal střílenou přihrávku na Luboše Horkého, který svojí hokejkou kotouč nasměroval do Stezkova ramena. Tyčka zvonila také za Dostálovými zády. Mlynář dostal přesný pas do prostoru mezi kruhy. Proti jeho ráně Stezka vytáhl parádní semafor. Raškův pokus Stezka zlikvidoval svojí vyrážečkou. Na druhé straně se blýskl svým zákrokem Lukáš Dostál. Slovan dokázal otočit skóre zápasu. Merta ujel třebíčské obraně a vybídl ke skórování dojíždějícího Pavla Kousala, který svou druhou brankou poslal Lvy poprvé v zápase do vedení. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Střondalovu střelu vyrazil Stezka jen do předbrankového prostoru, kde se nejlépe zorientoval Lukáš Paták, který poslal kotouč mezírkou mezi betony ústeckého brankáře do sítě. Ke konci druhé periody se hosté provinili proti pravidlům. Na trestnou lavici zamířil Lukáš Volf. Furch obdržel ukázkový pas a dostal se do slibné střelecké pozice. Na Stezku si však nepřišel.

Bílé hvězdy zahrozily hned v úvodu třetí třetiny. Nedvídek s Kuskem skvěle přečetli situaci a dostali se do přečíslení. Druhý jmenovaný velmi nebezpečně zakončil, ale Stezka výborně zasáhl a podržel svůj tým. Za sekání zamířil na dvě minuty na trestnou lavici Horký. Lvi se v početní výhodě prosadili. Jan Látal svou tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě včetně brankáře Dostála. Horký ujížděl sám na Stezku, ale jeho střelecký pokus skončil jen na horní tyči hostující branky. Jaroslav Roubík odcestoval za podražení na trestnou lavici. Bílé hvězdy se stejně jako hosté prosadily v přesilové hře. Šimon Szathmáry našel Lukáše Nedvídka, který obratem poslal kotouč na hůl Silvestera Kuska, jenž rychlou ranou z mezikruží rozvlnil ústeckou síť. Třebíči byla nabídnuta další početní výhoda. V rozporu s pravidly si počínal Melka, kterého rozhodčí za jeho přestupek poslali na trestnou lavici. Bilčíkovu ránu si Stezka pohlídal. Slovan své oslabení dovedl do zdárného konce. Šimon Szathmáry obdržel dvě minuty za držení. Třebíč se srdnatě bránila a neinkasovala. Následovaly dvě obrovské šance domácích hokejistů. Nejprve se Adam Raška řítil sám na brankáře Stezku, kterého však nedokázal překonat. Poté posílal kotouč do prostoru před brankou Luboš Horký, ale nikdo nedokázal uklidit puk do sítě. Další branka už ve třetí periodě nepadla.

V prodloužení se Bílé hvězdy prosadily po pouhých osmnácti sekundách. Vodný poslal rychlou přihrávku Luboši Horkému, který střelou bez přípravy odšpuntoval gejzír radosti na třebíčském stadionu.Tiskovka po utkání Třebíč Ústí n/L 4:3ppOhlasy trenérů

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: V první řadě jsem rád, že se nám podařilo skórovat vícekrát než jen jednou. Branek jsme mohli vsítit více, jelikož příležitostí bylo mnoho. Soupeře se nám sice podařilo přestřílet, ale produktivita nás stále trápí. V některých momentech byla naše koncovka velmi pomalá. Prodloužení nás po psychické stránce může posunout dále. Hráči dnes pracovali velmi tvrdě. Chvílemi jsme však hráli nahoru dolů. Na utkání se naši hokejisté dobře připravili a šli bodům naproti. Ondřej Malec se bude v pondělí vracet na led. Ondřejovi byla sundána sádra a ještě nějaký den potrvá jeho léčba. Šimon Szathmáry je obráncem, kterého jsme měli delší dobu vyhlídnutého. Chtěli jsme zvýšit konkurenci v obraně příchodem nového hráče. Výbornou práci odvedl sportovní manažer Radek Novák, který na příchodu nového hráče začal okamžitě pracovat. Radek Novák svoji práci dotáhl do zdárného konce a Šimon Szathmáry za nás mohl dnes nastoupit. Doufám, že se o tohoto obránce budeme moci v důležitých částech utkání opřít. Šimon Szathmáry hrál dnes i v přesilových hrách. Bylo to pro něj těžké, jelikož to byl jeho první zápas v našem klubu. My jsme ho s naší hrou seznámili. On je velice inteligentní hráč a se svými spoluhráči se na hře v přesilovce domluvil.

Martin Štěpánek - HC Slovan Ústí nad Labem: My jsme v těžké situaci, jelikož jsme na posledním místě. Na třebíčském ledě jsme dnes chtěli uspět. Bod ze zápasu bereme. Doufám, že to pro nás bude nějaký odraz. Za stavu 2:3 jsme věřili, že utkání dotáhneme do zdárného konce, ale udělali jsme zbytečné fauly, které náš soupeř dokázal potrestat. V prodloužení rozhodla šikovnost. My jsme udělali chybu a dostali jsme rychlou branku. S brankářem Stezkou jsme spokojení. Měl několik skvělých zákroků a držel naše šance na bodový zisk.

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024