Menu +

Domácí obstojně ustáli náletu Draků ze Šumperka a berou si jednoznačné vítězství

Reportáže
T ř e b í č - Domácí dnes čelili náletu šumperských Draků. Už od první třetiny jsme mohli vidět, kdo si držel vůdčí postavení a diktoval průběh zápasu. Horácká Slavia už po první třetině vedla 2:0 a svůj náskok s každou třetinou o další tři branky navýšila. Konečný stav utkání tedy odpovídal skóre 8:0 a Bílé hvězdy si tak v dnešním zápase berou zasloužené vítězství.
Sdílejte článek
 
přát., úterý 27.8.2019
TRE TRE
8:02:0, 3:0, 3:0
SUM SUM
Statistiky
Branky a nahrávky: 10. Forman, 19. Havránek (Šťovíček, Furch), 31. Podlaha (Nedbal), 34. Psota (Šťovíček, Michálek), 37. Havránek (Havlát), 48. V. Čejka (Šťovíček, Havránek), 50. Paták (Forman, Furch), 57. Matiaško (Hort). Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 278.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Jenáček, Szathmary, Forman, Nedbal, Čejka V., Furch, Hort, Michálek, Šťovíček, Psota, Vodný, Nedvídek, Havránek, Paták, Král, Havlát, Podlaha, Matiaško, Ferda.
Draci Šumperk: Holoda O. – Plhal, Drtil, Kabelka, Holoda M., Řezáč, Habrman, Milfait, Pokorný, Jaroš, Hroch, Scheuter, Vachutka, Čejka J., Urban, Müller, Blecha, Spratek, Haluza, Ostřanský.

Komentář k zápasu

Úvodní vhazování utkání získali hosté, ale do žádné výraznější střelecké pozice se neprosadili. Robert Havlát nabízel kotouč do předbrankového prostoru, kde se nacházel Lukáš Paták, který však střelecký účet nenačal. Matěj Psota našel v levém kruhu Davida Michálka, jehož rána sice branku Draků ohrozila, ale cestu do sítě si hledala marně. Daniel Kabelka si při této akci počínal nedovoleně a byl poslán na trestnou lavici za podražení. Szathmáryho bombu se snažili třebíčští hokejisté dorazit za Holodova záda ovšem brankář Šumperku včas ukryl kotouč do rukavice. Draci se početní výhodě domácího celku nakonec ubránili. Tlak Horácké Slavie se nadále stupňoval. Lukáš Paták se dostal do dvou brankových příležitostí, ale Holoda dvakrát výborně zakročil a šance třebíčského kanonýra zlikvidoval. Bílé hvězdy to však mrzet nemuselo, jelikož za pár chvil vstřelily první gól zápasu. Lukáš Forman si našel cestu do útočného pásma a svůj průnik zakončil přesnou ranou zápěstím z pravého kruhu na vzdálenější tyč. Michal Vodný svou svižnou ranou zaměstnal brankáře Holodu. Pavel Jekel zastavil velkou příležitost Draků učebnicovým semaforem. Do první přestávky Třebíč svůj náskok navýšila. Martin Šťovíček našel osamoceného Tomáše Havránka, který se řítil sám na Holodu a elegantní kličkou zasunul kotouč za jeho záda. Střelec druhé branky Horácké Slavie byl vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.

Podstatnou část přesilové hry si Draci přenesli do druhé periody. Jekel ale všechny střelecké pokusy Šumperku zlikvidoval a hosté tak tuto početní výhodu v branku nepřetavili. Vylučovalo se i na druhé straně. Daniel Kabelka obdržel druhý dvouminutový trest v zápase. Tentokráte byl poslán na trestnou lavici za držení. Ani domácí však svou přesilovku nezužitkovali. Radim Ferda našel najíždějícího Michala Matiaška, který poslal kotouč těsně nad horní tyč. Bílé hvězdy vsítily i třetí gól. Rána Karla Nedbala propadla strážci šumperské svatyně výstrojí a kotouč jako první našel Josef Podlaha, který ho obratem adresoval do branky. A Horácká Slavia se činila dále. Střela Martina Šťovíčka se odrazila od zadního mantinelu na hůl Matěje Psoty, který kotouč obratem poslal do odkryté klece. Michal Furch odcestoval na trestnou lavici za nedovolené bránění. Josef Podlaha v oslabení nabil Václavu Čejkovi, jehož bomba zůstala v Holodově výstroji. Po nedovoleném zákroku Martina Šťovíčka přišla na řadu krátká přesilová hra pět na tři, která ale zůstala nevyužita. Bílé hvězdy úřadovaly i v následném oslabení čtyři na pět. Robert Havlát se prodral do úniku a jeho kličku zastavil Holodův beton. Osamoceného puku se jako první zmocnil Tomáš Havránek, jenž ho uklidil do sítě. Ferda inkasoval dvě minuty za vysokou hůl.

Zlomek přesilové hry zbyl Drakům do závěrečného dějství základní hrací doby, ale hosté se prosadit nedokázali. Psotova rána orazítkovala horní tyč. Šumperk si znovu ideálně nerozebral třebíčské hráče, z čehož vypramenila i šestá branka. Martin Šťovíček ujížděl sám na Holodu a jeho rána brankáři Šumperka prošla mezi betony a černá pryž zůstala v brankovišti, kde u ní byl nejdříve Václav Čejka, který ji zametl mezi tři tyče. Bílé hvězdy stále neměly dost. Lukáš Paták přidal už sedmou branku v pořadí, a Horácká Slavia se dostala do sedmibrankového trháku. Martin Šťovíček přenechal puk Matěji Psotovi, jehož rána nadělala Holodovi spoustu problémů. Kanonáda pokračovala. Brankář Draků vyrazil Hortovu střelu jen před sebe, kde černý nesmysl ukořistil Michal Matiaško a upravil na konečných 8:0.

Autor: Viktor PavlovecMartin Sobotka po utkání Třebíč - Šumperk 8:0Ohlasy trenérů

Martin Sobotka – SK Horácká Slavia Třebíč: Dnešní výsledek se nerodil jednoduše. Soupeř měl v první třetině mnoho šancí. Ač jsme první třetinu vyhráli 2:0, tak z našeho pohledu nástup do zápasu a vůbec první třetina nebyla taková, jakou bychom si představovali. Kdyby ale soupeř snížil, vyrovnal, nebo šel z kraje utkání do vedení, vyvíjel by se zápas trošku jinak. Postupem času jsme získali herní i územní převahu a dali jsme pěkné branky. Zápas jsme pak dotáhli do vítězného konce. Ty dvě třetiny už měly parametry toho, co po hráčích chceme. Znovu se ale musíme zamyslet nad začátkem zápasu. Pracovat do začátku soutěže musíme ještě na všem, zatím není nic, s čím bychom byli stoprocentně spokojeni. V pátek jsme se rozloučili s Filipem Jiráskem a Jakubem Čejkou. Jakub nás sám požádal o to, aby mohl odejít do Šumperka, což jsme mu po konzultaci s vedením klubu umožnili.

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Další důležitý krok do play off! Drama s Frýdkem rozsekl v nájezdech Psota

včera
Reportáže

Je to tam! Ze Sokolova vezeme další výhru. Ve čtvrtek souboj Frýdkem

před 2 dny
Reportáže

Šestá výhra v řadě! Třebíč v utkání se Slovanem nezaváhala

22.02.2020