JUNIOŘI | Horáci otočili zápas v J. Hradci a vezou si opět plný počet bodů

T ř e b í č - Po pěti vítězných zápasech vyjeli junioři Třebíče na led Jindřichova Hradce. V utkání Třebíčští otočili stav 2:1 na konečných 2:5 a přivezli si další tři body. Se ziskem 18 bodů navíc vedou tabulku před Světlou nad Sázavou. Další duel čeká Bílé hvězdy již v neděli doma od 11:30 proti Chotěboři.

8.kolo, pátek 11.10.2019
JHR JHR
2:52:3, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 6. Válek (Vedral, Vlk), 12. Vedral (Mojdl, Budín), 18. Mojdl (válek), 46. Trnka (D. Svoboda), 54. Vedral (Válek, Mojdl) - 7. Kupka (Tržil), 10. Kupka (Tržil) Rozhodčí: Hamr - Bušta, Zedníková. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.
KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Urban (od 46. Pachmann) - Kocar, Cerhán, Důška, Winkler, Štrajt, Novák - Tržil, Kohout, Dýcková, Kupka, Brázda, Březina, Glejtek, Kalaj.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dobrovolný - Škrdlová, Patočka, Marek, Budín, Koňařík, Vlk, Dvořák - Válek, Kotačka, Mojdl, Vedral, Spilka, Pacal, Bartoš, Trnka, D. Svoboda.

Lepší vstup do zápasu měli Třebíčští, když se prosadil kapitán Patrik Válek. Jindřichův Hradec našel rychlou odpověď, protože o minutu později bylo srovnáno díky Jakubu Kupkovi, kterému nahrával Tržil. Stejná dvojice se postarala o další branku již v 10. minutě, kdy opět zakončoval Jakub Kupka. Do konce třetiny ještě stihli hráči Třebíče otočit nepříjemný stav, nejprve vyrovnal Zdeněk Vedral a dvě minuty před koncem periody vstřelil branku Patrik Mojdl, po nahrávce Válka.

Ve druhé části diváci neviděli ani jednu branku, stav zápasu se změnil až v 46. minutě, kdy Patrik Trnka překonal brankáře Urbana, který posléze přenechal své místo Pachmannovi. Na konečných 2:5 upravil skóre svým druhým gólem v zápase Zdeněk Vedral.

Třebíčští si tedy odváží další tři body a v neděli vyzvou na svém ledě poslední Chotěboř od 11:30.

TABULKA:

1. SK H.Slavia Třebíč 18 bodů (6 zápasů)
2. HC Světlá n. Sáz. 15 bodů (6 zápasů)
3. Vajgar Jindřichův Hradec 6 bodů (7 zápasů)
4. HHK Velké Meziříčí 6 bodů (7 zápasů)
5. HC Chotěboř 3 body (6 zápasů)

Radek Novák - SK HS Třebíč

Po zápasové pauze, kterou jsme měli minulý víkend díky rozlosování, jsme byli v první třetině produktivní a vstřelili jsme tři branky. Ve druhé a třetí třetině jsme slušným pohybem zatlačili soupeře do jeho obranného pásma. Ve třetí části se nám podařilo z tohoto způsobu hry ještě dvakrát skórovat. Soupeř hrozil zejména brejky. Při těchto kontrech vzniklé brankové příležitosti spolehlivě zlikvidoval brankář Dobrovolný. Kluci si za dnešní přístup k utkání zaslouží pochvalu.