Menu +

Generálka na ligu dopadla vítězně! Třebíč smetla Prostějov

Reportáže
Poslední zápas před startem Chance ligy absolvovali Horáci proti Prostějovu. Úspěšně. Parta kolem kapitána Ladislava Bittnera si s chutí zastřílela, když svého soka zdolala 5:1. Zaskvěl se zejména host z brněnské Komety, třebíčský odchovanec Martin Dočekal, který se trefil hned dvakrát. K prvnímu soutěžnímu střetnutí nastoupí bílé hvězdy 11. září, kdy doma přivítají Ústí nad Labem.
Sdílejte článek
 
, čtvrtek 2.9.2021
TRE TRE
5:12:1, 2:0, 1:0
PRO PRO
Statistiky
Branky a nahrávky: 15. Křehlík (Poizl, Forman), 19. Psota, 24. Dočekal (Ferda, Forman), 34. Dočekal, 56. Bittner – 16. Mrázek (Jáchym). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Doudera Hunkes, Forman, Poizl, Mlčák, Furch, Tureček – Psota, Bittner, Šťovíček, Krliš, Bittner, Střondala, Vodný, Dočekal, Ferda, Křehlík, Michálek, Vedral.
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (24. Altrichter) – Husák, Vála, Zajíc, Krejčí, Babka – Havlík, Klimíček, Beránek, Jáchym, Mrázek, Novák, Kloz, Rudovský, Podlaha, Švec, Jelínek, Koblížek, Motloch.

Komentář k zápasu

Úvodní vhazování zápasu získali hosté, ale nepodařilo se jim založit úspěšnou útočnou akci. První nebezpečnější příležitost měl Petr Mrázek, ale jeho projektil narazil na připravený Jekelův beton. Následně pálil od modré čáry Adam Havlík a jeho směr rány těsně před Jekelem změnil Patrik Husák. Třebíčský strážce svatyně si však i s tímto velmi nevyzpytatelným střeleckým pokusem poradil.

Hra se následně přelila na druhou stranu kluziště, když Vojtěch Střondala posunul kotouč do mezikruží, kde se nacházel Václav Krliš, jehož projektil vytěsnil Ondřej Bláha mimo tři tyče. K otevření skóre neměl daleko Martin Dočekal, který objel branku a poslal kotouč do brankoviště, kde po několika odrazech skončil v připravené lapačce prostějovského brankáře. V přečíslení tři na dva po dobře adresované přihrávce pálil Jakub Babka, ale maskovaný muž v třebíčské brance reflexivně zakročil pravým ramenem.

Petr Mrázek se dral až těsně před Jekela a v samotném závěru své akce byl nedovoleně zastaven. Lukáš Doudera navíc za svůj faul vysokou holí inkasoval od rozhodčích čtyřminutový trest. V početní výhodě mohl do odkryté klece pálit Martin Novák, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel a otřel se jen o zadní mantinel. Jestřábi tvorbou šancí nešetřili, ale žádnou z nich nedokázali proměnit. V samotném závěru oslabení navíc Třebíč dvakrát zahrozila. Po vyrovnání sil na ledě přenechal Lukáš Nedvídek kotouč Martinu Šťovíčkovi, který si proklestil cestu do útočného pásma a zaměstnal brankáře Bláhu.

Jako první dnes úřadovala Třebíč. Lukáš Forman vybídl ke střele Daniela Poizla, který si počkal na příhodný okamžik ke střele a díky přesné teči Tomáše Křehlíka skončil kotouč za Bláhovými zády. Jestřábí letka však odpověděla hned vzápětí. Tomáš Jáchym nabil kanonýru Petru Mrázkovi, který pohotovou ranou rozvlnil síť za Jekelem. A s brankami se roztrhl pytel. Ještě před první sirénou se totiž prosadil Matěj Psota, jehož nahození si do vlastní klece srazila prostějovská defenzíva.

Hned v úvodu druhé periody se podražením provinil střelec jediné jestřábí trefy Petr Mrázek, který tak nabídl partě okolo kapitána Ladislava Bittnera šanci k navýšení skóre. Horácká Slavia si sice křížnými pasy vytvářela střelecké pozice, ale potřetí se jí rozvlnit síť nepodařilo. Nicméně to třebíčské hokejisty nemuselo vůbec mrzet, jelikož pár minut po skončení početní výhody našel Radim Ferda zpoza branky připraveného Martina Dočekala, který propálil brankáře Bláhu, který se v té chvíli nenacházel v ideální pozici pro chytání. Ondřej Bláha navíc po této situaci přenechal své místo Martinu Altrichterovi.

Příležitost ke snížení dostali hosté po odehraných sedmi minutách z prostřední části základní hrací doby. Daniel Poizl zamířil na trestnou lavici za držení. Výborná defenziva Horácké Slavie, ale nepouštěla svého soka do větších příležitostí a výrazně tak pomohla Pavlu Jekelovi. Za tentýž prohřešek se navíc vylučovalo i na druhé straně a situace se tak rázem obrátila. Ale ani třebíčští nedokázali svoji příležitost přetavit v gólovou radost.

Po této pasáži hosté chybovali ve vlastním pásmu, čehož využil Martin Dočekal, který tváří v tvář Altrichterovi nezaváhal a propasíroval kotouč přes jeho betony až do sítě. A na třebíčském stadionu mohla propuknout další erupce radosti, když Vojtěch Střondala lišácky připravil o kotouč posledního bránícího hráče. Jeho nájezd však brankář jestřábí letky ustál. Horácká Slavia po těchto akcích nabrala sebevědomí a byla střelecky při chuti.

Prostějov se v úvodu závěrečné dvacetiminutovky snažil vykřesat světélko naděje, avšak veškerá snaha vyšla nazmar. Na ledě se pak začalo přiostřovat, jelikož hosté si v Jekolově brankovišti počínali až příliš tvrdě a šarvátka začala střídat šarvátku. Poslední ránu Jestřábům při risku bez brankáře zasadil symbolicky kapitán týmu Ladislav Bittner, který dokázal i v pádu zakončit a upravit na konečných 5:1.

Autor: Viktor Pavlovec

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Přijel kvalitní soupeř, který hraje hodně agresivně a ofenzivně. Myslím, že jsme se s tím vypořádali dobře. V první třetině, kde soupeř tyhle své přednosti ukázal, jsme hráli trochu komplikovaně, ale i přesto se nám podařilo pár brejků a vyhráli jsme ji 2:1. Asi nejlíp jsme zvládli druhou třetinu, hráčům jsme řekli, aby hráli jednodušeji a přehrávali soupeře přihrávkami za obranu, což se nám povedlo, dali jsme další góly a měli jsme tam i další šance a tuto část hry jsme měli vyhrát i větším rozdílem. Ve třetí třetině hrál soupeř vabank, chtěl se dostat do zápasu. Nám zachytal dobře brankář, hráli jsme obětavě v obraně a navíc si myslím, že jsme slušně čistili předbrankový prostor. Byl to odmakaný zápas, ale takové v soutěži budou. Pro nás to byla každopádně kvalitní generálka. Martin Dočekal k nám má vyřízený střídavý start. Kometa si drží pět útoků, ale vždy to bude o formě těch daných hráčů. Martin hrál dnes s velkou chutí, takhle bychom si představovali, aby hrál hráč z vyšší soutěže, aby to nebral jako devalvaci. To se mu dnes povedlo, zapadl do týmu a pomohl mu nejen dvěma brankami, ale i hrou, kterou předvedl. Jsem rád, že nás Prostějov takto prověřil, moc týmů tímto stylem nehraje. Dnešní výsledek není až tak důležitý, důležité budou ty v sezóně. Tak, jak jsme nepropadali panice, když se prohrálo, tak dneska nebudeme skákat tři metry vysoko, že jsme vyhráli. Máme ještě týden na to důkladně se připravit na první kolo a celou soutěž.

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Třebíč bojovala. Nakonec však v Sokolově padla a sezona pro ni končí

15.03.2022
Reportáže

Infarktový třetí zápas série pro domácí Sokolov. Horáci budou hrát proti konci sezony

14.03.2022
Reportáže

Horácká Slavia na svém ledě po bojovném výkonu srovnala stav série se Sokolovem

11.03.2022