Menu +

Horáci v Litoměřicích sahali po vyrovnání, nakonec odjíždí s prázdnou

Reportáže
Třebíčští hokejisté zajížděli v rámci 38. kola Chance ligy do Litoměřic, kde byl na programu souboj dvou elitních celků letošního ročníku soutěže. Tomu odpovídal samotný průběh utkání, diváci viděli velmi vyrovnanou řež. Úspěšnější nakonec byli domácí kališníci, kteří zvítězili 2:1. Jediný gól Třebíče vstřelil Martin Dočekal.
Sdílejte článek
 
38.kolo, sobota 14.1.2023
LTM LTM
2:11:0, 1:1, 0:0
TRE TRE
Statistiky
Branky a nahrávky: 6. P. Svoboda (Procházka, Veber), 34. Procházka – 27. Dočekal (Psota, Vodný). Rozhodčí: Wagner, Čáp – Beneš, Kotlík. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1630. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Sestavy
HC Stadion Litoměřice: T. Král – Veber, Jebavý, Š. Němec, Výtisk, Černohorský, Kroupa, Hampl – Válek, Kuťák, J. Koláček – Procházka, Kracík, P. Svoboda – Ton, Jícha, Slavíček – Jiruš, M. Vitouch, Cikhart.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Bořuta, Tureček, Forman, Fajmon, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, D. Michálek, Ferda – Vodný, Malý, I. Sedláček – Michalčuk, Svoboda, Krliš.

Komentář k zápasu

První příležitost utkání měl na své holi Ondřej Procházka, Jan Mičán ale dokázal jeho úmysl vystihnout. Ze strany Horáků zahrozil Václav Krliš, který ovšem neusměrnil puk do poloprázdné svatyně kališníků. Pokud by se mu to podařilo, Tomáš Král by byl bez šance. Poté pálil opět Procházka, jehož rána skončila na tyči. Mrzet ho to ale příliš nemuselo, o chvíli později už totiž Litoměřice vedly. Z hranice pravého kruhu přesně zamířil v čase 05:15 Přemysl Svoboda. Vyrovnat mohl Patrik Fajmon, ofenzivní výlet třebíčského beka vypadal nadějně, leč Tomáš Král si s ním dokázal poradit.

Úvod druhé periody přinesl dosti rozháranou hru, ve které se ani jeden ze soupeřů nemohl dostat do souvislejšího tlaku. Platilo to až do vyloučení Ondřeje Procházky, za které Stadion draze zaplatil. Ostatně třebíčské přesilovky letos disponují nejvyšším jakostním standardem, což parta v červeném znovu potvrdila. Úspěšná kombinace začala u Michala Vodného, pokračovala přes Matěje Psotu, přičemž roli zakončovatele na sebe vzal Martin Dočekal. Dočekalová nekompromisní rána znamenala v čase 26:39 vyrovnání. Poté přišla na řadu taktická hra obou celků, kdy jeden jako druhý čekal na chybu soupeře. Klíčový moment utkání přišel záhy – po smolném odrazu puku od zadního mantinelu dostal možnost skórovat Ondřej Procházka, který zcela sám před Mičánem nezaváhal. Následovala obří šance Vojtěcha Jiruše, Mičán však proti ní vytasil parádní semafor a udržel Horáky na dostřel.

Třetí dějství přineslo třebíčskou snahu o vyrovnání, naproti tomu Litoměřice pečlivě bránily svůj hubený náskok. Patrně největší příležitost třebíčského souboru měl těsně před koncem základní hrací doby Radim Ferda, neúnavný bojovník trefil tyčku. Když se v úplném závěru neprosadil ani David Michálek, který mohl srovnat při hře bez brankáře, bylo jasné, že bílé hvězdy tentokrát bodový export neuskuteční.

Autor reportáže Pavel MandátOhlasy trenérů

Jakub Janoušek - HC Stadion Litoměřice: Z našeho pohledu výborně odehrané utkání, hrálo se trochu nahoru dolů. Myslím si, že bylo atraktivní pro diváky, kteří dorazili do Kalich Areny opět ve velkém počtu. Zápas rozhodl gól, který padl po šťastném odrazu, ale tato situace vyplynula z našeho důsledného napadání. Ke konci třetí třetiny si hosté vytvořili tlak, ale tam nás několika skvělými zákroky podržel Tomáš Král, takže jsme duel dotáhli do vítězného konce.

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Hráčům dnes nemůžu nic vyčítat, drželi jsme se herního plánu a plnili ho. Hráli jsme proti soupeři, který má nejlepší ofenzivu v lize, jenže oba dva inkasované góly jsme si dali vlastně sami. Myslím si, že ve druhé a třetí třetině jsme byli lepší a aktivnější na puku. Měli jsme i víc šancí, jenže dnes nám prostě nebylo přáno, tak to někdy ve sportu je. Rozhodně ale nevěšíme hlavy, chceme se dobře připravit na středeční zápas s Prostějovem.

Podobné články

Reportáže

Bílé hvězdy pod vedením kapitána Bittnera skolily Pardubice B!

04.02.2023
Reportáže

Bílé hvězdy vezou z horkého ledu Draků bod!

01.02.2023
Reportáže

Bílé hvězdy předvedly mocný finiš a z přestřelky berou bod!

30.01.2023