MBL - TRE 7:0 - První zápas se Třebíči nepodařil. Rychle zapomenout a hrajeme dál!

T ř e b í č - Horácká Slavia Třebíč nastoupila k prvnímu zápasu čtvrtfinálové série na ledě Mladé Boleslavi. Třebíč vstupovala do zápasu jako papírově slabší mužstvo, a tak mnozí věřili, že dokáže svého soupeře překvapit. Ovšem na první pokus se to nepodařilo. Mladá Boleslav neponechala nic náhodě a od 15. minuty, kdy vstřelila vedoucí branku, byla prakticky k nezastavení. V 17. minutě měl asi největší šanci Třebíče David Dolníček, který mohl vyrovnat skóre, když se řítil na osamoceného Altrichtera. Dolníček však úspěšný nebyl, naopak domácí se do přestávky zásluhou Rozsívala dostali do vedení 2:0. Ve druhé části hry přidala Mladá Boleslav za záda Martina Růžičky další tři branky. Ve 30. minutě se do třebíčské klece postavil Filip Luňák, kterého domácí překonali dalšími dvěma zásahy. Další utkání, ve kterém se Třebíč pokusí napravit vysokou prohru, se odehraje na mladoboleslavském ledě v pondělí 19. března od 18:00. Aktualizováno o vyjádření trenérů.

ČF1, neděle 18.3.2007
MBL MBL
7:02:0, 3:0, 2:0
Branky a nahrávky: 15. Gulaši (Král), 18. Rozsíval (Šindel), 22. Eiselt (Bauer), 25. Gulaši (Král, Gombár), 30. Nouza (Piecha, Kadlec), 41. Gombár (Král), 48. Šindel (Sedlák, Lipina). Rozhodčí: Hodek - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 8:8. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2700. Střely na branku: 39:18. Průběh utkání: 7:0.
BK Mladá Boleslav: Altrichter - Gulaši, Nedoma, Výborný, Bauer, Jindra, Drábek, Kolda, Ťupa - Gombár, Král, Káňa - Eiselt, Šindel, Rozsíval - Paroulek, Lipina, Sedlák - Kadlec, Piecha, Nouza.
SK Horácká Slavia Třebíč: Růžička (30. Luňák) - Ščerban, Rehák, Macháček, Lučka, Hrbáček, Sláma, Šefčík, Bulička - Laš, Dolníček, Kundela - Čech, Zahradník, Pšurný - Přibyl, Oliva, Látal - Burian, Kubica, Buček.

Jako první se do šance dostal domácí Sedlák, Růžička mu jeho střelu zlikvidoval. V hostujícím týmu pak nepříjemně na konci 2. minuty zahrozil Přibyl. Po objetí třebíčské branky to následně zkoušel bekhendem neúspěšně kapitán Král. Při vyloučení boleslavského Káni naopak ohrozil Altrichtera Dolníček. V 11. minutě se znovu trestalo na domácí straně, tentokrát když puk vyhodil mimo led Drábek. Ani tentokrát však Altrichter puk za svá záda nepustil. Na konci 14. minuty ale přišla obrovská příležitost domácích. Šindel zpoza branky vybídl ke skórování Eiselta, ten však Růžičku neprostřelil. A boleslavská úvodní přesilovka? Využitá byla v 15. minutě po devíti vteřinách. S pukem se uvolnil Král a Gulaši jeho přesnou přihrávku proměnil ve vedoucí gól – 1:0. Gulaši si vzápětí připsal na své konto další střelecký pokus. Tentokrát jeho dělovku lapil Růžička. Ještě předtím však třebíčského Dolníčka vychytal Altrichter. Minuta osmnáctá pak přinesla znovu boleslavskou radost. Přihrával Šindel a Rozsíval zblízka nedal hostujícímu gólmanovi nejmenší šanci na úspěšný zákrok – 2:0.

Po padesáti vteřinách druhé části měl na holi třetí gól Paroulek. Ležícího Růžičku však nepřekonal. Zpoza branky pak puk nepropasíroval do sítě Sedlák. Ovšem ve 22. minutě pálil od modré Eiselt a zvýšil už na 3:0. Domácí hráli s chutí a po zásluze přidali další trefu do černého. Opět v početní převaze vybídl Král Gulašiho a ten svůj druhý gólový zápis v utkání neodmítl – 4:0. Diváci si ovšem „pochutnali“ také na ukázkovém bodyčeku v podání domácího obránce Drábka. Nebylo se čemu divit, že se Laš jen těžko zvedal z ledu. Boleslav nadále nepolevovala ani za rozhodnutého stavu a když si u tyče počíhal Nouza, mohl po přihrávce Piechy přidat pátý gól. A z hostující branky se poroučel Růžička, jehož místo zaujal Luňák. Pokud si pak nějaké šance vytvořili hosté, naráželi na spolehlivého Altrichtera.

Hned na začátku třetí části opět vypracoval příležitost Král a z bodu na vhazování pálil po ledě k levé tyči přesně Gombár – 6:0. Potom ovšem při třebíčské přesilovce musel dvakrát ukázat své umění s jistotou chytající Altrichter. K sedmému gólu pomohla domácím v pořadí již čtvrtá využitá přesilovka. Přes Lipinu a Sedláka se puk dostal na osamoceného Šindela a ten ho zblízka bez problémů dopravil do sítě – 7:0. Tím tak uzavřel účet zápasu, ve kterém si domácí nejen s chutí zahráli, ale také zastříleli. Není divu, že takovým hokejem se bavili také diváci a hledištěm se rozběhla mexická vlna. Nakonec nechyběl před závěrečnou sirénou pro domácí hokejisty ani potlesk ve stoje, který si borci v boleslavských dresech rozhodně za svůj nedělení výkon zasloužili. Po utkání s Olomoucí tak Altrichter podruhé za sebou nepustil kotouč za svá záda.

Jiří Otoupalík - Horácká Slavia Třebíč: „Mně se to určitě bude hodnotit těžko. V podstatě jsme hráli pouze do 15. minuty, kdy jsme poprvé inkasovali. Ve zbytku utkání už dominovali domácí. Trošku nás mrzí, že ty přednosti, které jsme měli v sezoně, to znamená bojovnost a takovou tu zarputilost i herní disciplínu, jsme nechali někde na cestě nebo v Příbrami. Bohužel tak to je, domácí byli jasně lepším týmem a zaslouženě zvítězili.“

Jiří Režnar - BK Mladá Boleslav: „Utkání v play-off jsou pochopitelně úplně jiné, než v základní části. Hráči hrají na doraz. Už je vidět připravenost a dohrávání. Prostě to, co nám chybělo v dosavadních utkáních. Navíc jsme dokázali skutečně eliminovat dosavadní přednosti Třebíče. Podařilo se nám to, že jsme dobře bruslili. Bruslili se soupeřem a dokázali také podržet střední pásmo. A jak jsem říkal. Při soubojích s Třebíčí je důležité dát první gól. Slavia to pak otevře a začne hrát hokej. Kdežto když Třebíč dá jeden nebo dva góly, těžko se její branka dobývá. Ve druhé části jsme ale přeci jen měli desetiminutovku, kdy jsme trošičku polevili, přišla zbytečná vyloučení. Hráči, kteří se nedostávali na led, tak potom naopak z plochy nechtěli odcházet, hráli individuálně a už to nebylo tolik kolektivní. V kabině jsme proto museli něco říci, aby výkon opět za něco vypadal. Každopádně musím poděkovat fanouškům. Je vidět, že fandit umí. Také v Třebíči, když přijde tři tisíce lidí, nás čeká také fantastická atmosféra. Pochopitelně to hráče dokáže vyburcovat. Stávají se tak dalším hráčem. A to není jen fráze, ale skutečnost. Pokud vás diváci tlačí, rozhodně vám pomohou.“