Menu +

„Klasicky to šlo po ledě mezi nohy,“ popsal svou trefu Vilém Burian

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Horácká Slavia porazila Hradec Králové a vynutila si čtvrtý zápas. Nesporný podíl na vítězství měl Vilém Burian, který vstřelil velice důležitou třetí branku Třebíče. A podařilo se mu to dokonce ve vlastním oslabení. Vítězství pak ještě pojistil střelou do prázdné branky nestor v zadních řadách, Marcel Hrbáček. Oba byli aktéry pozápasových ohlasů.
Sdílejte článek
 

V takovéhle atmosféře se hrálo krásně

Vilém Burian

Vilém Burian se zhostil hodnocení celého utkání. Pokud chtěla Třebíč prodloužit sérii a vynutit si další zápas na domácím ledě, musela bezpodmínečně zvítězit.

„My jsme chtěli urvat ten domácí zápas, aby se hrálo zítra zase doma a lidi mohli přijít ještě na hokej. Tak jsme si řekli, že do toho vletíme a dáme do toho všechno. Hradec mi přišel ze začátku trochu zaskočený a nehrál, to co u nich. Z toho tlaku padly dva góly. Druhou třetinu se zvedli, udělali jsme pár chyb, a tak se dostali na rozdíl jednoho gólu. Ve třetí třetině jsme dobře bránili, bylo tam dost oslabení, naštěstí jsme to zvládli. V závěru tam padly nějaké góly, a tak se to uklidnilo a vyhrálo se.“

Nechybělo mnoho a Hradec Králové utkání zdramatizoval, třebíčský útočník ale dosti atypickým způsobem poslal svůj tým v osmapadesáté minutě do dvoubrankového vedení, když ve vlastním oslabení vyškolil hostující beka a prostřelil Luňáka mezi betony.

„Kluci výborně zapracovali v rohu, David Vítek to prodloužil přes beka. Jel jsem z boku jeden na jednoho, tak jsem si říkal, že něco zkusím udělat. Prohodil jsem mu to pod hokejkou. Pak jsem viděl, že tam nemám moc prostoru, tak jsem to zkusil ještě jednou a ono to vyšlo. Byl jsem před gólmanem a chtěl jsem vystřelit na vyrážečku, ale klasicky to šlo po ledě mezi nohy,“ takto popsal vytáhlý odchovanec s úsměvem na rtech zmíněnou brankovou situaci.

Je jisté, že Třebíč bude chtít poslat sérii znova do Hradce Králové, což potvrdil i třebíčský útočník s číslem 61 na dresu.

„Určitě budeme chtít zítra vyhrát a pokusit se postoupit ještě. Musíme hrát jako dneska s velkým nasazením. Myslím si, že bychom to mohli zvládnout a v úterý si zahrát rozhodující zápas v Hradci.“

Dvaadvacetiletý forvard pak uzavřel pozápasové interview srovnáním atmosféry v Hradci Králové a Třebíči.

„To se srovnat vůbec nedá. V Hradci přišlo něco málo přes tisícovku, kotel neměli vůbec žádný. Lidí, co skandovali, bylo pár. Ta atmosféra tam nebyla nic moc. Ale tady přišel skoro plný „barák“. Byla hrozně krásná atmosféra, povzbuzovali nás celý zápas a patří jim za to velký dík. V takovéhle atmosféře se hrálo krásně.“

Narozeninový dárek pro Marcela Hrbáčka

Marcel Hrbáček

Svou vůbec první branku si připsal v letošní sezóně obránce Marcel Hrbáček, který oslaví v pondělí 14.2. již své jednačtyřicáté narozeniny. Dá se tak s nadsázkou říci, že si takto nadělil v předstihu narozeninový dárek. Stačilo zavést kotouč do opuštěné klece při power-play hostů.

„Kluci ubojovali oslabení, pak už mi tam dal Dolňa (David Dolníček, pozn. red.) a já to už jen zavezl do prázdné brány. Ale kluci to tam hlavně vybojovali vzadu, že to ubránili a pak to dali dopředu. To potěší každého, když dá gól. Ale dobře to udělali kluci vzadu a já už jsem jenom slízl smetanu.“

Náročnost série s Hradcem Králové co se týče fyzických sil je určitě patrná, nicméně třebíčský vysloužilec nepřiklání důraz na aktuálního soupeře a hovoří o tom, že se musí hrát vždycky na sto procent.

„Všechny zápasy se hrají na doraz, je jedno, jestli tady hraje Hradec nebo kdokoliv jiný, člověk musí jet na doraz každý zápas a bojovat.“

A jak vypadá odpočinek před dalším zápasem, který je na programu už za necelých jednadvacet hodin?

„Po zápase jde každý na výběh nebo na kolo, jde na večeři a jde spát. Ono je to těžké, po zápase usnout, když je člověk „rozhicovanej“, ale musí, aby se trošku vyspal a druhý den se jde na to. A my máme těch zápasů trošku více za sebou, nám to vyšlo hned po konci, je to náročné,“ ukončil pozápasové povídání obránce s číslem 27 na dresu.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

17.09.2020
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020