Menu +

Bílé hvězdy se ve čtvrtek na domácím ledě utkají se Zubry

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horáckou Slavii čeká druhá letní zkouška, ve které bude čelit přerovským Zubrům. Třebíčští hokejisté zvládli úvodní přípravné utkání, v němž porazili Havlíčkův Brod po samostatných nájezdech. V dresu Třebíče na sebe upozornili i nově příchozí mladí hráči, kteří získali několik kanadských bodů. Trenér Martin Sobotka v pozápasovém rozhovoru řekl, že do zápasu s Přerovem by měli zasáhnout hráči, kteří měli v první přípravě volno. Utkání mezi Třebíčí a Zubry začíná ve čtvrtek v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy do svých řad před letošní sezonou přivítaly několik nových tváří. Mezi novice v třebíčském dresu patří Martin Šťovíček, Jakub Jenáček, Martin Padrnos, Jan Václavek, Petr Patyk a David Michálek, který navíc odehrál minulý ročník v dresu nadcházejícího třebíčského soupeře. Bílé hvězdy získaly i Tomáše Havránka, který v minulé sezoně za Třebíč odehrál jedenáct soutěžních zápasů. Několik mladých hráčů se také zapojilo do přípravy Horácké Slavie.

Útočník David Michálek odehrál v základní části za Havlíčkův Brod šestatřicet utkání a připsal si skvělých 35 bodů. Tento mladý talent se neztratil ani v play-off, kde ve dvanácti odehraných zápasech šestkrát skóroval a k tomu si připsal tři asistence. Svými výkony si tak výrazně řekl o místo v třebíčském týmu.

Mezi největší útočné posily letošního léta dozajista patří útočník Martin Šťovíček, který si v minulé sezoně připsal i několik extraligových startů v dresu chomutovských Pirátů. Většinu zápasů však odehrál v Chance lize, kde nastupoval za Kadaň a ústecký Slovan. Šťovíček se na ledě výborně prezentoval a patřil k nejlepším hráčům již zmíněných prvoligových týmů. Po konci sezony se dohodl na spolupráci s Horáckou Slavií.

Bílé hvězdy se budou moci v útoku opřít o talentovaného Tomáše Havránka, který v minulém ročníku čtyřikrát nastoupil za extraligové Karlovy Vary. Podstatnou část sezony však strávil v jihlavské Dukle a Horácké Slavii. V obou prvoligových klubech měl bodový průměr vyšší než půl bodu na zápas. V nové sezoně bude hrát za Třebíč.

Obrané řady Horácké Slavie vyztužil Jakub Jenáček, který v minulém ročníku hájil barvy Vsetína. Tento nadějný mladý obránce si vydobyl své místo ve vsetínském obranném valu a v Chance lize zasáhl celkem do šestatřiceti utkání, ve kterých si připsal devět kanadských bodů. V následujícím ročníku bude oblékat dres Horácké Slavie Třebíč.

Další posilou do obrany se stal Martin Padrnos, který si v minulém ročníku připsal několik extraligových startů za zlínské Berany. Většinu sezony však odehrál v Porubě a Přerově.

Útočník Jan Václavek stejně jako Marin Padrnos několikrát nastoupil v extralize za zlínské Berany. V Chance lize oblékal dres přerovských Zubrů a Poruby. V následujícím ročníku už bude bojovat za Horáckou Slavii

Další dílek do třebíčské skládačky tvoří útočník Petr Patyk, který působil v druholigovém celku HC Řisuty a jeho bodový průměr v základní části překročil hranici bodu na zápas.

Do přípravy se s Horáckou Slavií zapojilo i kvarteto mladých útočníků. Konkrétně Michal Matiaško, Josef Podlaha, Miroslav Rohlík a Filip Jirásek.

Program přípravných utkání Třebíče

Bílé hvězdy zvládly úvodní zápas přípravy výborně, když porazily druholigový Havlíčkův Brod 6:5 po samostatných nájezdech. Ukázaly se i čerstvé posily Horácké Slavie, které výrazně dopomohly k třebíčské výhře.

SK Horácká Slavia Třebíč - BK Havlíčkův Brod 6:5 po samostatných nájezdech

8. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - HC Zubr Přerov

13. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - SKLH Žďár nad Sázavou

15. srpna LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč

20. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava

22. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov

27. srpna SK Horácká Slavie Třebíč - Draci Šumperk

29. srpna HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč

3. září HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč

HC Zubr Přerov

Hokejový klub byl v Přerově založen roku 1928. Klub působil v moravské hokejové župě pod názvem SK Přerov. K zápasům využíval přerovský tým sokolský stadion.

V sezóně 1955/1956 se Přerovu podařilo postoupit z krajského přeboru do divize. Přerov ovšem v divizi setrval jen do sezóny 1969/1970. Následovala totiž sestup zpět do krajského přeboru.

V roce 1971 se Přerov dočkal zprovoznění nového zimního stadionu a v sezóně 1972/1973 také návratu do divize. Netrvalo dlouho a Přerov se z divize probojoval do třetí ligy. Přerovští fandové měli po třech sezónách znovu důvod k radosti. Jejich tým se dostal do druhé ligy, kterou v sezóně 1981/1982 vyhrál. V roce 1993 došlo k převedení prvoligové licence do Přerova, ale Zubři hned v první sezóně spadli do druhé ligy. Následující rok se však Přerovu podařilo do první ligy znovu postoupit. Další pád o ligu níže zažil Přerov až po sezóně 1997/1988.

Následovala řada a řada nezdárných pokusů o návrat do první ligy. Podařilo se to až v sezóně 2014/2015, a Přerov se tak mohl po sedmnácti letech radovat z postupu do druhé české nejvyšší hokejové soutěže.

Přerov pro letošní sezonu získal několik posil. Mezi ty největší patří například brankář Michael Petrásek, který v minulé sezoně nastupoval za litvínovskou Vervu. Nahradit má Lukáše Klimeše, který se domluvil na smlouvě s brněnskou Kometou. Mezi další zvučné posily se řadí Radek Číp, který strávil několik sezon v rakouské EBEL lize.

Program přípravných utkání Přerova

HC Zubr Přerov - HC Slezan Opava 2:4

8. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - HC Zubr Přerov

13. srpna HC Zubr Přerov - VHK ROBE Vsetín

14. srpna HC Zubr Přerov - HC Slavia Praha

15. srpna HC Zubr Přerov - PSG Berani Zlín

22. srpna HC Frýdek-Místek - HC Zubr Přerov

29. srpna HC Zubr Přerov - HC RT TORAX Poruba

3. září VHK ROBE Vsetín - HC Zubr Přerov

5. září HC Zubr Přerov - HC Frýdek-Místek

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (Svoboda) – Padrnos, Szathmary (A), Forman (C), Furch, Jenáček, Hort – Malec (A), Král, Paták, Michálek, Čejka, Ferda, Jirásek, Patyk, Rohlík, Václavek, Matiaško, Podlaha

Sestava Přerova z minulého utkání: Suchánek (32. Postava) – Šnajnar, Pohl, Dřímal, Tomeček, Kleiner, Gréč, Takáč – Indrák, Moučka, Dvořák – Svoboda, Kočica, Peterka – Borot, Hradil, Zmeškal – Fencl, Šimanský, Dvořáček

Podobné články

Pozvánky na zápas

V sobotu DERBY! Třebíčští budou bojovat na ledě rivala. Pojedťe s námi!

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Třebíčské publikum bude ve středu svědkem bitvy dvou Slavií

02.12.2019
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří k dalšímu utkání do vzdálených Benátek nad Jizerou

01.12.2019