Menu +

Bílé hvězdy se ve čtvrtek na domácím ledě utkají se Zubry

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horáckou Slavii čeká druhá letní zkouška, ve které bude čelit přerovským Zubrům. Třebíčští hokejisté zvládli úvodní přípravné utkání, v němž porazili Havlíčkův Brod po samostatných nájezdech. V dresu Třebíče na sebe upozornili i nově příchozí mladí hráči, kteří získali několik kanadských bodů. Trenér Martin Sobotka v pozápasovém rozhovoru řekl, že do zápasu s Přerovem by měli zasáhnout hráči, kteří měli v první přípravě volno. Utkání mezi Třebíčí a Zubry začíná ve čtvrtek v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy do svých řad před letošní sezonou přivítaly několik nových tváří. Mezi novice v třebíčském dresu patří Martin Šťovíček, Jakub Jenáček, Martin Padrnos, Jan Václavek, Petr Patyk a David Michálek, který navíc odehrál minulý ročník v dresu nadcházejícího třebíčského soupeře. Bílé hvězdy získaly i Tomáše Havránka, který v minulé sezoně za Třebíč odehrál jedenáct soutěžních zápasů. Několik mladých hráčů se také zapojilo do přípravy Horácké Slavie.

Útočník David Michálek odehrál v základní části za Havlíčkův Brod šestatřicet utkání a připsal si skvělých 35 bodů. Tento mladý talent se neztratil ani v play-off, kde ve dvanácti odehraných zápasech šestkrát skóroval a k tomu si připsal tři asistence. Svými výkony si tak výrazně řekl o místo v třebíčském týmu.

Mezi největší útočné posily letošního léta dozajista patří útočník Martin Šťovíček, který si v minulé sezoně připsal i několik extraligových startů v dresu chomutovských Pirátů. Většinu zápasů však odehrál v Chance lize, kde nastupoval za Kadaň a ústecký Slovan. Šťovíček se na ledě výborně prezentoval a patřil k nejlepším hráčům již zmíněných prvoligových týmů. Po konci sezony se dohodl na spolupráci s Horáckou Slavií.

Bílé hvězdy se budou moci v útoku opřít o talentovaného Tomáše Havránka, který v minulém ročníku čtyřikrát nastoupil za extraligové Karlovy Vary. Podstatnou část sezony však strávil v jihlavské Dukle a Horácké Slavii. V obou prvoligových klubech měl bodový průměr vyšší než půl bodu na zápas. V nové sezoně bude hrát za Třebíč.

Obrané řady Horácké Slavie vyztužil Jakub Jenáček, který v minulém ročníku hájil barvy Vsetína. Tento nadějný mladý obránce si vydobyl své místo ve vsetínském obranném valu a v Chance lize zasáhl celkem do šestatřiceti utkání, ve kterých si připsal devět kanadských bodů. V následujícím ročníku bude oblékat dres Horácké Slavie Třebíč.

Další posilou do obrany se stal Martin Padrnos, který si v minulém ročníku připsal několik extraligových startů za zlínské Berany. Většinu sezony však odehrál v Porubě a Přerově.

Útočník Jan Václavek stejně jako Marin Padrnos několikrát nastoupil v extralize za zlínské Berany. V Chance lize oblékal dres přerovských Zubrů a Poruby. V následujícím ročníku už bude bojovat za Horáckou Slavii

Další dílek do třebíčské skládačky tvoří útočník Petr Patyk, který působil v druholigovém celku HC Řisuty a jeho bodový průměr v základní části překročil hranici bodu na zápas.

Do přípravy se s Horáckou Slavií zapojilo i kvarteto mladých útočníků. Konkrétně Michal Matiaško, Josef Podlaha, Miroslav Rohlík a Filip Jirásek.

Program přípravných utkání Třebíče

Bílé hvězdy zvládly úvodní zápas přípravy výborně, když porazily druholigový Havlíčkův Brod 6:5 po samostatných nájezdech. Ukázaly se i čerstvé posily Horácké Slavie, které výrazně dopomohly k třebíčské výhře.

SK Horácká Slavia Třebíč - BK Havlíčkův Brod 6:5 po samostatných nájezdech

8. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - HC Zubr Přerov

13. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - SKLH Žďár nad Sázavou

15. srpna LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč

20. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava

22. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov

27. srpna SK Horácká Slavie Třebíč - Draci Šumperk

29. srpna HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč

3. září HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč

HC Zubr Přerov

Hokejový klub byl v Přerově založen roku 1928. Klub působil v moravské hokejové župě pod názvem SK Přerov. K zápasům využíval přerovský tým sokolský stadion.

V sezóně 1955/1956 se Přerovu podařilo postoupit z krajského přeboru do divize. Přerov ovšem v divizi setrval jen do sezóny 1969/1970. Následovala totiž sestup zpět do krajského přeboru.

V roce 1971 se Přerov dočkal zprovoznění nového zimního stadionu a v sezóně 1972/1973 také návratu do divize. Netrvalo dlouho a Přerov se z divize probojoval do třetí ligy. Přerovští fandové měli po třech sezónách znovu důvod k radosti. Jejich tým se dostal do druhé ligy, kterou v sezóně 1981/1982 vyhrál. V roce 1993 došlo k převedení prvoligové licence do Přerova, ale Zubři hned v první sezóně spadli do druhé ligy. Následující rok se však Přerovu podařilo do první ligy znovu postoupit. Další pád o ligu níže zažil Přerov až po sezóně 1997/1988.

Následovala řada a řada nezdárných pokusů o návrat do první ligy. Podařilo se to až v sezóně 2014/2015, a Přerov se tak mohl po sedmnácti letech radovat z postupu do druhé české nejvyšší hokejové soutěže.

Přerov pro letošní sezonu získal několik posil. Mezi ty největší patří například brankář Michael Petrásek, který v minulé sezoně nastupoval za litvínovskou Vervu. Nahradit má Lukáše Klimeše, který se domluvil na smlouvě s brněnskou Kometou. Mezi další zvučné posily se řadí Radek Číp, který strávil několik sezon v rakouské EBEL lize.

Program přípravných utkání Přerova

HC Zubr Přerov - HC Slezan Opava 2:4

8. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - HC Zubr Přerov

13. srpna HC Zubr Přerov - VHK ROBE Vsetín

14. srpna HC Zubr Přerov - HC Slavia Praha

15. srpna HC Zubr Přerov - PSG Berani Zlín

22. srpna HC Frýdek-Místek - HC Zubr Přerov

29. srpna HC Zubr Přerov - HC RT TORAX Poruba

3. září VHK ROBE Vsetín - HC Zubr Přerov

5. září HC Zubr Přerov - HC Frýdek-Místek

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (Svoboda) – Padrnos, Szathmary (A), Forman (C), Furch, Jenáček, Hort – Malec (A), Král, Paták, Michálek, Čejka, Ferda, Jirásek, Patyk, Rohlík, Václavek, Matiaško, Podlaha

Sestava Přerova z minulého utkání: Suchánek (32. Postava) – Šnajnar, Pohl, Dřímal, Tomeček, Kleiner, Gréč, Takáč – Indrák, Moučka, Dvořák – Svoboda, Kočica, Peterka – Borot, Hradil, Zmeškal – Fencl, Šimanský, Dvořáček

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021