Menu +

Hrát první zápas sezony proti mateřskému Brodu? Byl to divný zážitek, přiznává David Michálek

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Útočník David Michálek dorazil do Třebíče z nedalekého Havlíčkova Brodu a osud si s ním opravdu pohrál. Hned první zápas v novém dresu totiž sehrál proti klubu, který jej pro velký hokej vychoval. Jaké to pro něj bylo střetnutí? Jak hodnotí úvodní utkání přípravy? S čím je spokojený a s čím naopak méně? Dočtete se v tomto rozhovoru.
Sdílejte článek
 

Davide, v době vzniku tohoto rozhovoru má HST za sebou dva přípravné zápasy. Jaké byly z tvého pohledu?

Byly to první dva zápasy přípravy, takže je pochopitelné, že tam bylo spoustu nedostatků a chyb. Postupem času na tom určitě zapracujeme a věřím, že výkony se budou jen a jen zlepšovat.

První utkání jste odehráli s Havlíčkovým Brodem, který tě pro velký hokej vychoval. Jaké bylo nastoupit proti dlouholetým spoluhráčům?

Musím říct, že to byl velice divný zážitek. Celý život jsem odehrál za Brod a nikdy mě nenapadlo, že zrovna první utkání za jiný klub bude právě proti Brodu. (úsměv) Se všema klukama jsem v kontaktu, se spoustou z nich i trávím volné víkendy, které právě máme, takže to bylo opravdu zajímavé postavit se proti nim na ledě. (smích)

Probíhalo před zápasem nějaké hecování? Jaká byla vlastně reakce tvých nyní již bývalých spoluhráčů, popřípadě fanoušků na přestup do Třebíče? Konzultoval jsi tento krok s některými z nich?

Hecování před zápasem žádné nebylo, ale při samotném utkání nějaké ty narážky určitě proběhly. Co se týče reakce kluků na přestup, tak byla pozitivní, všichni kluci mi to přáli, což od nich bylo opravdu pěkné a jen to dokazuje, jak dobří kamarádi jsme. Taky se mi moc líbila reakce brodských fanoušků po zápase, kteří mi děkovali. Bylo to od nich opravdu moc hezké a ještě jednou jim patří velké díky.

Poslední otázka k tomuto tématu. Co říkáš na přesuny v kádru Rebelů? Do týmu přišlo několik bývalých hráčů Moravských Budějovic, někteří další hokejisté. Budeš výkony týmu zpovzdálí sledovat?

Je pravda, že přišlo hodně nových kluků z Morávek, doufám že si sednou a utvoří minimálně stejnou partu jakou jsme bývali my. Určitě budu sledovat každý zápas a fandit.

Zpět k letošním přípravným utkáním Třebíče. Oba dosavadní zápasy skončily poměrně divokými výsledky. Může to být právě i tím, že je teprve začátek sezony?

Byly to první dva zápasy, do kterých jsme navíc šli z plného tréninku, takže nebyl moc čas na nějaké sehrání se. Zatím na trénincích převážně bruslíme, což bylo vidět na kvalitě výkonu

David Michálek v utkání proti Havlíčkovu Brodu

Můžeš říct, co je pro tebe prozatím pozitivem, naopak v čem vidíš, že byste se mohli zlepšit?

Pozitivní určitě je, že jsme schopní dát poměrně dost gólů, negativní je určitě množství obdržených gólů, ale jak říkám, šlo o první dva zápasy, takže je to pochopitelné.

V útoku je už teď poměrně velká konkurence. Jak to hráč vnímá? Připouštíš si to nějak? Chceš se třeba trenérům o to víc ukázat?

Konkurence je veliká, ale snažím se to nevnímat a pracovat tak, jak si trenéři přejí.

David Michálek před brankou Přerova

Jak bys ohodnotil souhru s hráči, se kterými jsi v útoku prozatím nastupoval?

Oba dva zápasy jsem hrál s jinými spoluhráči, takže o nějaké souhře asi nemůže být řeč, ale na všech klucích v týmu je vidět obrovská kvalita a jsem rád, že tu s nimi můžu být.

Jak vnímáš svoje individuální výkony? Už se tělo pomalu dostává do toho ideálního zápasového rytmu?

Zatím si myslím, že výkony byly tragické (smích), snažil jsem se to tedy vynahradit alespoň bojovností. Každopádně doufám, že se to zlomí a výkony se budou jen a jen zlepšovat, abych mohl týmu co nejvíc pomoct.

Na závěr. Je nějaký přípravný zápas, na který se nejvíc těšíš? Popřípadě z jakého důvodu.

Nejvíc jsem se rozhodně těšil na zápas s Brodem. Ale musím říct, že jsem velice šťastný, že v Třebíči můžu být, a těším se na každý zápas.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020