Menu +

Derby Vysočiny je tady! Na led Horácké Slavie přijede k očekávanému utkání podzimu Jihlava

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Hokejisty Horácké Slavie Třebíč čeká v sobotu 5. října 2013 první derby sezóny na domácím ledě. Do Třebíče zavítá tým Dukly Jihlava. Třebíčským hokejistům aktuálně patří v tabulce pátá příčka se čtrnácti body. Dukla je s o jediným bodem navíc na příčce čtvrté. O aktuální vyrovnanosti obou kolektivů svědčí i shodné skóre po osmi odehraných kolech v poměru 20:17. Můžeme se tedy těšit na zajímavé měření sil dvou nadprůměrných prvoligových týmů a přímých sousedů v tabulce.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Dukla Jihlava začíná v sobotu 5. října 2013 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

DIVÁCKÉ SOUTĚŽE K DERBY VYSOČINY


Dukla Jihlava je tradičním prvoligovým soupeřem hokejistů Horácké Slavie Třebíč. Vzájemné zápasy mají velmi dobrou sportovní atmosféru a táhnou fanoušky do ochozů. Jihlavští po minulé sezóně přišli hned o několik opor, aktivní hráčkou kariéru ukončil obránce Tomáš Ficenc a útočník Daniel Hodek. Angažmá v klubu ukončili i zkušení forvardi Martin Filip a Michal Jeslínek. To však neznamená, že kádr Dukly je oproti minulým sezónám slabší. Dukla přivedla kvalitní posily, mezi kterými vyčnívají především zkušení forvardi Michal Důras a Viktor Ujčík, ten je ale aktuálně na několik týdnů pro zranění mimo hru nebo gólman Lukáš Sáblík. A také se začínají více prosazovat hráči mladší generace. A těchto šikovných a talentovaných borců najdeme v kádru Dukly celou řadu. Trenér Petr Vlk a jeho asistent František Zeman mají k dispozici kompaktní kádr, který má kvalitu. V Jihlavě tedy nemohou mít pro novou sezónu jiný cíl, než boj o přední příčky tabulky. A úvod nové sezóny zvládli hokejisté z krajského města Vysočiny skutečně na výbornou. V prvních čtyřech kolech vybojovali maximální možný počet dvanácti bodů. Nestačili až v 5. kole na favorizovanou Mladou Boleslav, které podlehli na jejím ledě 0:4. Horácká Slavia Třebíč se s Duklou utkala již v létě v rámci Regionálního poháru. Na domácím ledě zvítězila 4:1, v Jihlavě prohrála 0:2.

Jihlavští mají k dispozici dvojici vyrovnaných gólmanů Lukáše Sáblíka a Davida Ritticha, kteří se střídají v brankovišti. V obraně patří k oporám Jiří Dobrovolný, Tomáš Kaláb, ale v dobrém světle se ukazují i mladší borci jako Václav Jaroš, Vojtěch Zadražil či Matic Podlipnik. Mezi útočníky patří k oporám staří známí Tomáš Čachotský, který je nově od této sezóny také kapitánem Dukly nebo Adam Zeman a nově v této sezóně již také Michal Důras a Filip Seman. Ve velmi dobrém světle se ale ukazují i mladí, především Roman Mikeš, Jakub Kadlec a Marek Prokš podávají velmi solidní výkony.

Jaká je aktuální forma obou celků před očekávaným derby? Třebíčští hokejisté zatím drží od začátku sezóny pravidelný dvojzápasový rytmus, kdy dvě porážky v řadě střídají dvě vítězství. Horácká Slavia Třebíč v minulých dvou zápasech uspěla. V minulém kole navíc zvítězila na ledě vedoucího týmu soutěže v Berouně 3:1. V posledním domácím utkání potom přehrála Litoměřice 3:0. Jihlavští po výborném začátku, kdy v prvních čtyřech kolech vybojovali dvanáct bodů proti papírově slabším soupeřům, nyní body spíše ztrácejí. Trápí je především nízká efektivita při přesilovkách, která je nejspíše již stála i několik získaných bodů navíc a lepší postavení v tabulce. V minulém kole v prestižním derby doma nestačili na Havlíčkův Brod – 1:3, předtím padli 0:1 v prodloužení i na ledě Českých Budějovic. Jihlavští tak mají z posledních čtyř zápasů jen tři body a jejich motivace uspět zvláště po domácím nepovedeném derby proti Rebelům bude jistě silná. Třebíčští se naopak pokusí navázat na velmi cenné vítězství z Berouna. Derby Třebíče s Jihlavou má vždy velký sportovní náboj a nejinak tomu bude i tentokrát.

Vzájemné zápasy v letošním Regionálním poháru:

Jihlava – Třebíč 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), branky: Mikeš, Čachotský

Třebíč – Jihlava 4:1 (1:1, 2:0, 1:0), branky: Laš, Dolníček, Nahodil, Moučka – Čachotský.

Poslední odehrané zápasy hokejistů HC Dukla Jihlava:

Jihlava – Olomouc 5:4 (PP) (1:3, 3:1, 0:0 – 1:0), branky: 3 Zeman, 2 Seman

České Budějovice – Jihlava 1:0 (PP) (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Jihlava – Havl. Brod 1:3 (0:1, 1:1, 0:1), branka: Velecký.

Kanadské bodování hokejistů HC Dukla Jihlava:

Tomáš Čachotský - 8Z – 2G+7A

Adam Zeman - 8Z – 5G+1A

Filip Seman - 7Z – 4G+1A

Hokejisté HC Dukla Jihlava nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Rittich – Kaláb, Dobrovolný, Mocek, Podlipnik, Jaroš, Kotvan, Zadražil – Čachotský, Zeman, Mikeš – Hubáček, Důras, Seman – Kadlec, Velecký, Prokš – Kuřítko, Malec.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Falter (Dusík) - Bilčík, Rangl, Hruška, Dietz, Dlapa, Malena – Laš, Dolníček, Čuřík – Vondráček, Nahodil, Wasserbauer – Kadela, Kaut, Křivohlávek – Čech, Moučka, Přibyl.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Dukla Jihlava začíná v sobotu 5. října 2013 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Kompletní program tohoto kola – sobota 5. října 2013 – 9. kolo:

Třebíč – Jihlava, Mladá Boleslav – Havířov, Olomouc – Ústí, České Budějovice – Most, Havl. Brod – Benátky, Šumperk – Beroun, Kadaň – Litoměřice.

Podobné články

Pozvánky na zápas

V sobotu opět doma! Přijede Ústí nad Labem

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Zápasové tempo nepolevuje! Ve středu míří bílé hvězdy do Benátek nad Jizerou

18.02.2020
Pozvánky na zápas

Boj Horácké Slavie o desítku bude pokračovat zápasem s Trhači

16.02.2020