Menu +

Ondřej Dlapa: Zápas se nám vůbec nepovedl, musíme ho rychle pustit z hlavy

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Osm kol čekali fanoušci Horácké Slavie na první domácí derby, to ale skončilo debaklem Horácké Slavie a oni odcházeli domů zklamáni. Jihlava Třebíči nasázela osm branek, některé velmi šťastné, některé zas velmi hezké, a přesvědčivě zvítězila. Třebíčské Bílé hvězdy dokázaly skórovat pouze dvakrát a utrpěly tak na svém ledě nejvyšší porážku od postupu do první ligy. V soutěži to byl ale jen jeden zápas z mnoha, proto je třeba se jednou porážkou netrápit a jít dál.
Sdílejte článek
 

Zápas pro Horáckou Slavii nezačal vůbec špatně, už ve třetí minutě tečoval kapitán David Dolníček střelu Davida Rangla a Rittich kapituloval. Jenže pak přišla dvě sporná vyloučení Třebíčských, zmatek na brankovišti a bylo z toho najednou rychlé vedení hostů. Od té doby Jihlava převzala otěže zápasu, hrála velmi jednoduše a vlastně jí stačilo jen střílet směr brána HST. Zato Červenobílí zůstali jako opaření a skóre postupně narůstalo…

Ondřej DLAPA

Třebíčští stačili ještě za stavu 4:1 snížit Ondřejem Dlapou, ale hostům v tomto utkání vyšlo doslova na co sáhli a tak za chvíli už znovu vedli o tři branky

“Zápas se nám vůbec nevyvedl, což jasně naznačuje jeho výsledek. Doufám, že to rychle pustíme z hlavy, od pondělka jdeme odznova. Na takovéhle prohry se musí rychle zapomenout a jít prostě dál,“ říkal pár minut po závěrečné siréně obránce Ondřej Dlapa, jenž v Třebíči hostuje z Komety Brno.

Mimochodem, když jsme u toho hostování, tak jedno z témat, která před derby výrazně rezonovala mezi fanoušky obou týmů, je počet odchovanců v obou kádrech. Jednoduchým srovnáním soupisek lze zjistit, že za oba týmy v derby nastoupilo shodně po devíti odchovancích a to Jihlavě za odchovance počítáme i Čachotského, který s hokejem začínal v Třebíči. Tady si fandové obou týmů tedy nemají co vyčítat. Ale zpět k zápasu.

Horácká Slavia v minulých dvou utkáních podala vynikající výkon, zastavila rozjeté Litoměřice, pak jako vůbec první tým ligy obrala neporažený Beroun o body, navíc na jeho ledě. V obou utkáních hrála výborně z obrany a předváděla svůj důsledný a kolektivní hokej. Bohužel v derby se tento styl vytratil.

“Dneska jsme celou dobu tahali za kratší konec, vůbec nám to nevycházelo ani v obraně, ani v útoku. Při prvních čtyřech gólech chyběl důraz na brankovišti. Říkali jsme si, že zkusíme standardky po buly, jenže ani to nám dnes nevyšlo. Chybělo nám dnes skoro všechno, i to štěstí,“ posteskl si jednadvacetiletý odchovanec Karlových Varů, jenž je nyní kmenovým hráčem brněnské Komety.

První dvě rychlé přesilovkové branky v Třebíčské síti hodně ovlivnily další průběh zápasu. Hosty vyloženě posadily na koně, Třebíčští po nich zase zůstali jako opaření.

“Co říkal Martin Falter, tak to byly nějaké teče a s tím gólman nemůže nic dělat. Prostě smůla, co na to říct…,“ klopil hlavu 194 centimetrů vysoký a 98 kilogramů vážící obránce.

Jestliže byla v utkání chvilka, kdy mohli Třebíčští pomýšlet na obrat, pak to bylo po gólu na 2:4, který vstřelil právě Ondřej Dlapa. “Šli jsme do pásma, Nahec tam vybojoval puk, pak mi ho nechal na střelu. Všiml jsem si, že gólman moc nevidí, tak jsem to tam poslal k tyči. Gól to sice byl a chvíli jsme pak táhli, jenže za chvilku jsme dostali pátý gól.“

Po první třetině vedli hosté už 1:4. Další otázka na Ondřeje Dlapu byla na dění v kabině.
“Ne, bouřka v kabině nebyla, řekli jsme si, že musíme víc pomáhat obraně, obránci měli za úkol rychle a jednoduše dávat puky dopředu, abychom neudělali ostudu. Přece jen to bylo derby, přišlo hodně lidí a všichni se na ten zápas těšili. Ale nakonec to dopadlo, jak to dopadlo,“ popisoval mladý obránce dění v kabině a pokyny trenérů, které ale vysoké porážce nakonec nazabránily.

I když prohra v derby je nepříjemná, stále je to jen jeden z padesáti dvou zápasů základní dlouhodobé části soutěže. Proto je potřeba toto utkání co nejdříve hodit za hlavu a soustředit se na další nejbližší utkání. K desátému kolu zajíždí Bílé hvězdy ve středu do Benátek, na Zimním stadionu Města Třebíče se bude znovu hrát v sobotu 12. října, kdy Horácká Slavia přivítá trápící se Most.

Podobné články

Ohlasy po utkání

VIDEO: Chtěli jsme, aby to diváky bavilo až do konce, říká čtyřbodový Matěj Psota

včera
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že jsme zvládli hlavně ten závěr zápasu, říká po výhře Karel Nedbal

před 3 dny
Ohlasy po utkání

Pavel Jekel: Nesmíme nic podcenit, jde o každý bod!

před 3 dny