Menu +

Asi to byl záměr, říká o ataku na Stanislava Nerudu Ondřej Malinský

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Poslední tři zápasy zbývají do konce základní části první ligy a třebíčští hokejisté stále drží pozice, které zajišťují postup do vyřazovacích bojů play -off. Po vítězném a opět velmi dramatickém zápase s Kadaní se Horáci usadili na vedoucí příčce skupiny B, ovšem jen o skóre před Vrchlabím a o bod, respektive tři před Benátkami a Kadaní. „Jdeme krůček po krůčku, soustředíme se na následující zápas,“ zůstává stále na zemi autor jedné branky a čtyř přihrávek Ondřej Malinský.
Sdílejte článek
 

Takhle skvělý vstup do utkání a rychlé vedení třebíčský stadion už hodně dlouho neviděl. Po brankách Marka Laše, Davida Dolníčka a Lukáše Finsterleho vedli Červenobílí rozdílem tří branek a s hostujícím Kadaní, která je B- týmem Chomutova, to nevypadalo dobře.

"Strašně se nám povedl vstup do zápasu a rychle nám tam napadaly tři góly, Kadaň jsme tím určitě zaskočili. Asi ani jejich gólman nebyl v ideálním rozpoložení. Trochu jim pomohl time, který si vzali, vyměnili brankáře a dalo by se říct, že po takových hloupých chybách jsme si to pak zkomplikovali. Zbytečné bylo i to trestné střílení, které si myslím, že jel hráč, který ho jet neměl, ale to je jedno. Ve druhé třetině taky … Nemůžu říct, že by nás Kadaň dneska něčím přehrála, co jsme jim nenabídli, to si nevytvořili. Ve většině případů jsme drželi střední pásmo, tam jsme je chytali a jezdili jsme pro nastřelené puky. Nebyla tam žádná přečíslení, nebo takové věci. Další věc byla, že se nám dařily přesilovky. Po dlouhé době nám to tam napadalo a to nám přineslo na hokejky takový klid, což bude do závěru určitě důležité,“ vyčerpávajícím způsobem popisuje průběh a rozhodující faktory zápasu třebíčský bek, který se díky jedné brance a čtyřem přihrávkám v tomto zápase posunul už na druhé místo kanadského bodování obránců Horácké Slavie.

Ondřej Malinský

Hosté museli se zápasem něco udělat a asi jedinou možnou cestou pro ně bylo přitvrdit od druhé třetiny hru a snažit se z toho vytěžit tlak a nějaké branky. Tento záměr se jim povedl dokonale. Pomohl k tomu také výkon hlavního sudího Kalivody, který toleroval hru na hranici pravidel, a někdy i za ní. Výsledkem bylo vyrovnání na 3:3, na které ale dokázali domácí bleskově odpovědět gólem Radima Ostrčila na 4:3.

“S Kadaní je to tak vždycky. U nich je malé hřiště a o ni se to snaží dohrávat, mají i takové typy hráčů, viz, Révay, kteří tu ránu vždycky rádi dají. Ale myslím, si, že i my jsme se snažili je dohrávat. Škoda, že se Vildovi přihodilo zranění ruky, i gólman bude v pořádku, což je nejdůležitější, protože to vypadalo opravdu ošklivě a bylo to evidentně naschvál. Klidně to mohl být vyšší trest než jen dvojka,“ s troškou naštvání v hlase vysvětluje Ondřej Malinský hru soupeře a zejména nevybíravý zákrok Mazance na brankáře Stanislava Nerudu, který po tomto ataku nemohl v utkání pokračovat. Utkání pak s jistotou dochytal Pavel Míča, jenž už neinkasoval a společně se spoluhráči sledoval jak do Jarinovy sítě padly ještě dvě branky. Skóre se tak zastavilo těsně před diváky vyvolávanou sedmičkou – 6:3 pro Třebíč.

Ondřej Malinský jakoby v utkání měl i jinou roli. V první třetině se do křížku dostali třebíčský zlý muž Martin Dudáš a kadaňský bijec Josef Révay. Jejich konflikt pokračoval i slovní výměnou na trestné lavici. Ondřej Malinský měl právě u trestné lavice ještě rozhovor s nejtrestanějším třebíčským obráncem Martinem Dudášem . O co šlo vysvětluje následovně.

“Samozřejmě jsem ho trochu uklidňoval, ale hned druhá věc, kterou jsem mu řekl byla, že Révay se radši odjel svléknout, že se asi bál odvety,“ se širokým úsměvem odlehčuje situaci. Pravdou je, že Josef Révay odjel z trestné lavice kvůli údajnému zranění kotníku a trest za něj odpykal jiný hráč.

Vzápětí ale třebíčský obránce zvážní při otázce na zranění strážce domácí svatyně.

“Asi to byl jejich záměr. Bylo to ještě za stavu, kdy s tím zápasem mohli něco udělat. Viděli, že Standa chytá a drží, tak to zkusili takhle. Jsou hráči, kteří to takhle dělají a jsou lidé, kteří tohle nedělají. To záleží na každém, ať si to přebere.“

Poslední tři kola rozhodnou nejen o tom, kdo ze skupiny B postoupí do play – off, ale také o tom, z jaké pozice, což je důležité i kvůli tomu, jakého soupeře v prvním kole vyzve. Bylo by skvělé, kdyby se třebíčští fanoušci mohli těšit na derby se Znojmem, kterému mají rozhodně co oplácet. Podobné spekulace o vybírání si soupeře ale Ondřej Malinský vyvrací následujícími větami.

“Bereme to po jednotlivých krůčcích. Teď se soustředíme na další, středeční zápas. Jsou to takové nepříjemné týmy, Písek se snaží připravit na baráž a o Benátkách ani nebudu mluvit. Tam je to celé takové specifické. Žádní diváci tam nejsou, zima, většinou mají hráče z Liberce, bývají hodně posílení. Budou to nepříjemné zápasy, ale jak říkám, my se teď soustředíme na středu a jestliže se nám podaří urvat nějaký bod, bude to jenom dobře. Pak můžeme koukat dál na sobotu a zápas v Benátkách. Závěr je pak v pondělí doma s Táborem. Doma si nemůžeme dovolit prohrávat, takže pro ten zápas nepřemýšlíme o ničem jiném, než o výhře,“ dívá se na posední tři kola základní části, kterou Třebíčští zakončí v pondělí 7. února doma zápasem s Táborem. Ještě před tím je ale čekají ve středu a v sobotu nepříjemní soupeři v Písku a Benátkách nad Jizerou.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Zápas jsme si prohráli vlastními chybami, mrzí Douderu. Góly by vyměnil za tři body

17.10.2021
Ohlasy po utkání

Jakub Stehlík: Citím se tady skvěle, super parta a lepí nám to

13.10.2021
Ohlasy po utkání

Jekel po Porubě: Takové nájezdy jsem dlouho nezažil

12.10.2021