Menu +

Předposlední domácí zápas základní části, Třebíč vyzve nevyzpytatelnou Kadaň

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Do dalšího boje o důležité prvoligové body nastoupí hokejisté Horácké Slavie opět na domácím ledě již v sobotu 29. ledna,. Od 17:30 hostí tým SK Kadaň. Znovu půjde o utkání, v němž se bude hrát prakticky o šest bodů. Tabulka skupiny B je stále velmi vyrovnaná. Třebíčští mají tu výhodu, že stále mají vše ve svých rukou a nemusí se spoléhat na výsledky soupeřů.
Sdílejte článek
 

Přituhuje, konec základní části se blíží

V zápasech skupiny B. již jde skutečně do tuhého. Zbývající čtyři kola musí definitivně rozhodnout o postupujících do předkola play – off. Žádný z týmů však dosud nemá nic jistého. Tabulka je velmi vyrovnaná a stále se o čtyři postupová místa může ucházet šest týmů. V této situaci dělat nějaké prognózy je velmi ošidné. Je pravděpodobné, že o všech postupujících rozhodne až poslední kolo. Třebíčští mají solidní výchozí pozici, mají totiž vše ve vlastních rukou a nemusí se spoléhat na ostatní výsledky. V konečném účtování může rozhodovat nejen každý bod, ale i lepší skóre.

Představení soupeře - SK Kadaň

Nejbližším soupeřem Horácká Slavie Třebíč v boji o další důležité body pro play – off je mužstvo SK Kadaň. Tento tým patří k tradičním účastníkům 1. hokejové ligy a tedy i k tradičním soupeřům hokejistů Horácké Slavie Třebíč. Oba týmy spolu sehrály v soutěži řadu zajímavých duelů a téměř by se dalo říci, že se již snad ani nemají vzájemně čím překvapit. Přesto i v této soutěži platí, že každý zápas je jiný a nelze předem dělat nějaké definitivní prognózy. Ačkoliv klub SK Kadaň patří v soutěži k těm méně nápadným, nelze jej podcenit, i přesto že na ledě soupeřů se mu v této sezóně vůbec nedaří.

Kadani se venku nedaří, Třebíči ano. Potvrdí se tento fakt i v sobotu?

Většinu bodů tým Kadaně vybojoval v domácích zápasech, na ledě soupeřů to již je o poznání horší. Především velká nevyrovnanost výsledků domácích zápasů a utkání na ledě soupeřů bylo příčinou toho, že se mužstvu neprobojovalo mezi nejlepší osmičku a nyní usiluje o postup do předkola play – off ve skupině B. Trenér Mikuláš Antonik má kádr složený z řady zkušených hráčů, především bývalých hokejistů Chomutova, kteří by měli svoji kvalitu zúročit především právě v důležitých zápasech. V kádru nechybí ani mladí talentovaní hráči. Pro Kadaň je v této sezóně typický velký pohyb hráčů v kádru. V bráně dostávají poměrně rovnoměrně příležitost Tomáš Závorka a Kamil Jarina. Mezi beky patří k oporám zkušení Josef Révay, Libor Hlubuček, Jakub Trefný a Martin Szakal. Produktivitu ofenzivy týmu obstarávají především Stanislav Mikšovic, Václav Eiselt, Ladislav Boušek.

První vzájemné měření sil mezi týmy Kadaně a Horácké Slavie Třebíč zvládli mnohem lépe Severočeši. V 5. kole zvítězili vysoko 8:2. Odvetu na vlastním ledě však Třebíčští zvládli a po boji zvítězili 2:0. Zatím poslední měření sil se odehrálo opět v Kadani a opět byl úspěšnější domácí tým, jak již se stává tradicí vzájemných utkání. Severočeši patří k nepříjemným soupeřům a k úspěchu proti nim povede opět jen maximálně odpovědný a bojovný výkon. Třebíčští k úspěchu potřebují i tentokrát výraznou podporu svých fanoušků.

Vzájemné zápasy a pohled do statistik:

Kadaň – Třebíč 8:2 (1:1, 3:0, 4:1), branky: 2 Bursík, Eiselt, Fiala, Radulay, Mikšovic, Boušek, Mužík – 2 E. Kadela.

Třebíč – Kadaň 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), branky: Přibyl, Sláma.

Kadaň – Třebíč 6:4 (2:0, 1:3, 3:1), branky: 3 Sikora, 2 Boušek, Eiselt – 2 Obdržálek, Přibyl, Nahodil.

Poslední odehrané zápasy hokejistů SK Kadaň:

Písek – Kadaň 3:1 (2:0, 0:0, 1:1), branka: Horna.

Kadaň – Vrchlabí 3:1 (1:0, 1:0, 1:1), branky: Stoklasa, Mazanec, Davídek.

Litoměřice - Kadaň 3:2 (1:0, 1:2, 1:0), branky: Charousek, Sikora.

Kanadské bodování hokejistů SK Kadaň:

Václav Eiselt – 34 Z – 14G+16A

Stanislav Mikšovic – 33Z – 7G+22A

Ladislav Boušek – 36Z – 16G+13A.

Hokejisté SK Kadaň nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Závorka, (Kaššák) - Trefný, Hlubuček, Brňák, Zmeškal, Révay, Martin Mazanec, Mašek, Hafenrichter - Boušek, Sikora, Seman - Davídek, Mikšovic, Eiselt - Horna, Charousek, Ton - Stoklasa, Fiala, Freiberg.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Neruda - Kadela R., Kania, Ostrčil, Hrbáček, Dudáš, Malinský - Laš, Dolníček, Dočekal - Burian, Ostřížek, Vondráček - Vítek, Zahradník, Finsterle - Kadela E., Čech, Křenek.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – SK Kadaň začíná v sobotu 29. ledna 2011 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří na Lapač, kde budou chtít natáhnout svou vítěznou sérii

dnes
Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká domácí bitva o Vysočinu, v níž se jako už tradičně postaví na odpor jihlavská Dukla

30.11.2021
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude chtít na domácím ledě prodloužit svou vítěznou sérii proti Šumperku

23.11.2021