Menu +

Beránek po derby: Moje góly jsou zásluha kluků z lajny

Ohlasy po utkání
Na ledě Jihlavy se mu dařilo. Útočník Petr Beránek skóroval ve včerejším derby Vysočiny hned dvakrát. Ba co víc, oba góly vměstnal do jedná minuty, když se mu podařilo využít dvojnásobnou a posléze i klasickou početní výhodu. „Úlevu jsem necítil, spíš radost, že to tam spadlo," říká.
Sdílejte článek
 

Pro útočníka Petra Beránka šlo o první seniorské derby mezi Třebíčí a Jihlavou v kariéře, šikovný útočník si jej podle svých slov užil. „Derby bylo vyhrocené, plné emocí, ale tak to má být. Užil jsem si ho, jen škoda, že muselo proběhnout bez diváků. Mělo to parametry kvalitního derby,“ tvrdí hokejista, který na Vysočinu přišel během sezony ze Znojma.

Během první periody měla Jihlava herní převahu, od té druhé se situace na ledě vyrovnala.

„Nepřekvapili nás ničím, první třetinu byli lepší, pak se naše hra zlepšila a byl to vyrovnaný zápas,“ potvrzuje forvard s číslem 93.

Právě Petr Beránek měl velký podíl na třebíčském vzepětí, byl to on, kdo vstřelil v prostřední dvacetiminutovce první a druhou trefu Horáků. Navíc obě padly v rozmezí jedné minuty při dvojnásobné a následně i klasické přesilovce.

„Byla to zásluha kluků v lajně, já jsem měl štěstí na dobrý výběr místa,“ hlásí člen druhé útočné formace a dodává: „Něco takového, že bych dal dva góly v jedné přesilovce, to se mi ještě nestalo, bylo to poprvé v kariéře.“

Zároveň to byly první dva góly, které Petr Beránek po příchodu do Třebíče vstřelil. „Úlevu jsem necítil, spíš radost, že to tam spadlo,“ přemítá.

Brněnský rodák měl letošní ročník strávit v dresu znojemských Orlů, jenže druhá liga skončila dřív, než vůbec stihla pořádně začít. Kvůli tomu byl forvard se zkušenostmi z EBEL nebo extraligy defacto od října do ledna bez zápasového vytížení.

„Začátky byly těžké, byla to přece jen dlouhá doba, ale už se do toho dostávám. Ještě se necítím úplně ideálně, nicméně věřím, že to přijde.“

Velkou bouři rozpoutala ve včerejším derby situace z prodloužení, kdy Ladislav Bittner dosáhl vítězné branky. Ta byla sice nejdřív uznána, ale chvíli poté odvolána. „Neviděl jsem to, takže nemůžu soudit,“ vyjadřuje se na adresu inkriminovaného momentu Beránek.

Odveta čeká celky z Vysočiny už příští týden, je tak docela možné, že se stran obou týmů dojde k určitému „vyřizování účtů“.

„Těžko říct, jak to bude vypadat, my budeme chtít každopádně vyhrát.“

Pozorní fanoušci vědí, že Petr Beránek už v Třebíči před několika lety působil, když nastupoval v kategorii dorostu. „Bylo příjemné se po takové době vrátit, už je to dlouhá doba, ale myslím, že se tady nic zásadního nezměnilo,“ usmívá se závěrem.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Byla to náročná série, za kterou se nemusíme stydět, shodují se Nedvídek s Psotou

18.03.2021
Ohlasy po utkání

Rozhodne to, kdo bude mít větší srdíčko. Jsem si jistý, že jsme to my, burcuje Michálek

16.03.2021
Ohlasy po utkání

Hrdina Jekel: Musím před klukama smeknout. Jaký zákrok byl nejtěžší?

14.03.2021