Menu +

Horácká Slavia ve středu změří své síly s tradičním rivalem z Jihlavy

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy čeká velmi náročný závěr základní části, v němž budou usilovat o místo v elitní čtyřce, které zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále. V minulém kole se třebíčským hokejistům podařilo naplno bodovat, a i přes nezaváhání přímých konkurentů se parta okolo kapitána Lukáše Nedvídka stále drží na dostřel. Navíc se v příštím kole Horácká Slavia utká se svým největším rivalem, který hájí třetí příčku a v případě tříbodového úspěchu by se bílé hvězdy právě na úkor Dukly dostaly do elitního kvarteta Chance ligy. Pro oba celky to bude velmi důležitý zápas, protože play – off se neúprosně blíží a body z tohoto klání můžou hrát velmi důležitou roli v konečném účtování. Bitva těchto dvou nesmiřitelných rivalů startuje ve středu v 17:30 na jihlavském zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bitva o první čtyřku pokračuje dál a začíná silně přituhovat, jelikož do konce základní části zbývá většině týmů odehrát pouze pět duelů. Přetahovaná se tak rozjíždí na plné obrátky. Bílé hvězdy čekají dva duely s úhlavním rivalem z Jihlavy, který je navíc jasným konkurentem v boji o přímý postup do čtvrtfinále. Už nyní by v případě tříbodové výhry mohla třebíčská parta vystřídat svého soka v elitním kvartetu Chance ligy. Bílé hvězdy dělí od jihlavské Dukly pouhé dva body a nadcházející dvě vzájemná střetnutí právě s tímto soupeřem budou tedy o to více důležitá.

Svěřenci Jaroslava Barvíře a Davida Dolníčka si moc dobře uvědomují, že musí jít zápas od zápasu a nasbírat co nejvíce bodů, jelikož v konečném zúčtování může hrát i jeden jediný bod velmi významnou roli, která může rozhodnout o vyhnutí se ošemetnému osmifinále. Bílé hvězdy i přes velmi nabitý program nepolevují v tempu, a i když je sužují zranění především v obraných řadách, tak s vypětím všech sil bojují jako jeden muž a střádají důležité body.

Motivace do klání s Duklou je obrovská a vidina přímého postupu do čtvrtfinále táhne bílé hvězdy stále vzhůru. V tomto nesmírně důležitém zápase budou třebíčští hokejisté spoléhat na jednoho z nejlepších útočníků celé soutěže, kterým je kanonýr Ladislav Bittner, jež zažívá životní sezonu v třebíčském dresu. Tento šikula vévodí tabulce střelců s náskokem dvou branek na druhého Petra Mrázka a je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Jeho statistiky opravdu budí respekt. Navíc jej velmi podporují spoluhráči z formace, kterými jsou Matěj Psota a Martin Šťovíček. Oběma schází k dosažení hranice třiceti kanadských bodů pouhý jeden přesný zásah či asistence.

V obraných řadách má nejvíce bodů Jakub Stehlík, který ovšem v minulých zápasech bohužel na soupisce nefiguroval. Jeho kolega Karel Nedbal, který v posledních kláních nastupoval v prvním obraném páru odvádí skvělou práci, jež se výrazně podepisuje na jeho statistikách. Důkazem jest jeho parádní trefa proti Drakům.

V brance má třebíčský kádr úžasného Pavla Jekela, jehož procentuální úspěšnost zákroků je nad dvaadevadesáti procenty. Tandem vytváří společně s mladým Janem Mičánem, který Třebíči v letošní sezoně několikrát pomohl k vítězství.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (22+14)

nejlepší nahrávač: Matěj Psota (7+22)

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (22+14)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,05 %, Jan Mičán 89,38 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Nedbal, Vodička, Furch, L. Chalupa, Vodný, Tejnor – Psota, Bittner, Šťovíček – Hrubec, Nedvídek, P. Beránek – Š. Kratochvil, Brabenec, Malý – Oščádal, Michálek, Křehlík – Vedral.

HC Dukla Jihlava

Tradiční třebíčský rival zatím naplňuje předsezónní očekávání a drží se na třetím místě v tabulce Chance ligy. Umístění je ale poněkud zavádějící, jelikož je tabulka velmi vyrovnaná a při souhře výsledků může po každém kole připomínat hru „škatulata hebejte se“. Bodové rozdíly jsou totiž téměř minimální a boj o elitní čtyřku se bude týkat alespoň šesti nejvýše postavených celků. Navíc se o velký comeback pokoušejí i další týmy, které sice od čtvrtého Vrchlabí dělí devítibodová a i vyšší propast, ale naděje umírá poslední.

Dukla by si své místo zaručující postup do čtvrtfinále velmi ráda pojistila. Nic jednoduchého to ale nebude, jelikož musí ještě zvládnout pět klání a z toho tři s přímými konkurenty. Jedná se konkrétně o dvojzápas právě s bílými hvězdami a také střetnutí s Porubou. Je jasné, že závěr soutěže bude ještě pro Jihlavu velmi hektický a silově i psychicky náročný.

Dukla spoléhá na svého střelce Jiřího Fronka, který je nejlepším střelcem Jihlavy a bodově táhne druhý útok. Šance připravuje ve velkém Matěj Pekr, který nastřádal nejvíce asistencí z celého jihlavského kádru. Dvacetibodovou hranici pokořili také Jakub Iléš, Tomáš Čachotský a Tomáš Harkabus. Posledního jmenovaného si vedení Dukly před nedávnem pojistilo i na následující ročník.

V brance Dukly nejčastěji naskakuje Jan Brož, jehož procentuální úspěšnost zákroků je 91, 33 %. Kolegy mu jsou Tomáš Fučík a Maksim Zhukov.

Statistiky hráčů Dukly Jihlava

nejlepší střelec: Jiří Fronk (15+10)

nejlepší nahrávač: Matěj Pekr (10+19)

lídr kanadského bodování: Matěj Pekr (10+19)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jan Brož 91,33 %, Tomáš Fučík 90,54 %, Maksim Zhukov 93,51 %

Sestava Jihlavy z minulého utkání: Žukov – Kolář, Mareš, Dundáček, Černý, Bilčík, Strejček, Eliáš – Harkabus, Zadražil, Illéš – Jiránek, Fronk, Cachnín – Čachotský, Skořepa, Pekr – Havránek, Lichanec, V. Brož.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy v sobotu vyzvou svou pražskou jmenovkyni

dnes
Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká přímý souboj o první místo s Litoměřicemi

19.10.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká po jedenáctém vítězství v řadě cesta do Vrchlabí

16.10.2021