Menu +

Horácká Slavia ve středu změří své síly s tradičním rivalem z Jihlavy

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy čeká velmi náročný závěr základní části, v němž budou usilovat o místo v elitní čtyřce, které zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále. V minulém kole se třebíčským hokejistům podařilo naplno bodovat, a i přes nezaváhání přímých konkurentů se parta okolo kapitána Lukáše Nedvídka stále drží na dostřel. Navíc se v příštím kole Horácká Slavia utká se svým největším rivalem, který hájí třetí příčku a v případě tříbodového úspěchu by se bílé hvězdy právě na úkor Dukly dostaly do elitního kvarteta Chance ligy. Pro oba celky to bude velmi důležitý zápas, protože play – off se neúprosně blíží a body z tohoto klání můžou hrát velmi důležitou roli v konečném účtování. Bitva těchto dvou nesmiřitelných rivalů startuje ve středu v 17:30 na jihlavském zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bitva o první čtyřku pokračuje dál a začíná silně přituhovat, jelikož do konce základní části zbývá většině týmů odehrát pouze pět duelů. Přetahovaná se tak rozjíždí na plné obrátky. Bílé hvězdy čekají dva duely s úhlavním rivalem z Jihlavy, který je navíc jasným konkurentem v boji o přímý postup do čtvrtfinále. Už nyní by v případě tříbodové výhry mohla třebíčská parta vystřídat svého soka v elitním kvartetu Chance ligy. Bílé hvězdy dělí od jihlavské Dukly pouhé dva body a nadcházející dvě vzájemná střetnutí právě s tímto soupeřem budou tedy o to více důležitá.

Svěřenci Jaroslava Barvíře a Davida Dolníčka si moc dobře uvědomují, že musí jít zápas od zápasu a nasbírat co nejvíce bodů, jelikož v konečném zúčtování může hrát i jeden jediný bod velmi významnou roli, která může rozhodnout o vyhnutí se ošemetnému osmifinále. Bílé hvězdy i přes velmi nabitý program nepolevují v tempu, a i když je sužují zranění především v obraných řadách, tak s vypětím všech sil bojují jako jeden muž a střádají důležité body.

Motivace do klání s Duklou je obrovská a vidina přímého postupu do čtvrtfinále táhne bílé hvězdy stále vzhůru. V tomto nesmírně důležitém zápase budou třebíčští hokejisté spoléhat na jednoho z nejlepších útočníků celé soutěže, kterým je kanonýr Ladislav Bittner, jež zažívá životní sezonu v třebíčském dresu. Tento šikula vévodí tabulce střelců s náskokem dvou branek na druhého Petra Mrázka a je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Jeho statistiky opravdu budí respekt. Navíc jej velmi podporují spoluhráči z formace, kterými jsou Matěj Psota a Martin Šťovíček. Oběma schází k dosažení hranice třiceti kanadských bodů pouhý jeden přesný zásah či asistence.

V obraných řadách má nejvíce bodů Jakub Stehlík, který ovšem v minulých zápasech bohužel na soupisce nefiguroval. Jeho kolega Karel Nedbal, který v posledních kláních nastupoval v prvním obraném páru odvádí skvělou práci, jež se výrazně podepisuje na jeho statistikách. Důkazem jest jeho parádní trefa proti Drakům.

V brance má třebíčský kádr úžasného Pavla Jekela, jehož procentuální úspěšnost zákroků je nad dvaadevadesáti procenty. Tandem vytváří společně s mladým Janem Mičánem, který Třebíči v letošní sezoně několikrát pomohl k vítězství.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (22+14)

nejlepší nahrávač: Matěj Psota (7+22)

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (22+14)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,05 %, Jan Mičán 89,38 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Nedbal, Vodička, Furch, L. Chalupa, Vodný, Tejnor – Psota, Bittner, Šťovíček – Hrubec, Nedvídek, P. Beránek – Š. Kratochvil, Brabenec, Malý – Oščádal, Michálek, Křehlík – Vedral.

HC Dukla Jihlava

Tradiční třebíčský rival zatím naplňuje předsezónní očekávání a drží se na třetím místě v tabulce Chance ligy. Umístění je ale poněkud zavádějící, jelikož je tabulka velmi vyrovnaná a při souhře výsledků může po každém kole připomínat hru „škatulata hebejte se“. Bodové rozdíly jsou totiž téměř minimální a boj o elitní čtyřku se bude týkat alespoň šesti nejvýše postavených celků. Navíc se o velký comeback pokoušejí i další týmy, které sice od čtvrtého Vrchlabí dělí devítibodová a i vyšší propast, ale naděje umírá poslední.

Dukla by si své místo zaručující postup do čtvrtfinále velmi ráda pojistila. Nic jednoduchého to ale nebude, jelikož musí ještě zvládnout pět klání a z toho tři s přímými konkurenty. Jedná se konkrétně o dvojzápas právě s bílými hvězdami a také střetnutí s Porubou. Je jasné, že závěr soutěže bude ještě pro Jihlavu velmi hektický a silově i psychicky náročný.

Dukla spoléhá na svého střelce Jiřího Fronka, který je nejlepším střelcem Jihlavy a bodově táhne druhý útok. Šance připravuje ve velkém Matěj Pekr, který nastřádal nejvíce asistencí z celého jihlavského kádru. Dvacetibodovou hranici pokořili také Jakub Iléš, Tomáš Čachotský a Tomáš Harkabus. Posledního jmenovaného si vedení Dukly před nedávnem pojistilo i na následující ročník.

V brance Dukly nejčastěji naskakuje Jan Brož, jehož procentuální úspěšnost zákroků je 91, 33 %. Kolegy mu jsou Tomáš Fučík a Maksim Zhukov.

Statistiky hráčů Dukly Jihlava

nejlepší střelec: Jiří Fronk (15+10)

nejlepší nahrávač: Matěj Pekr (10+19)

lídr kanadského bodování: Matěj Pekr (10+19)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jan Brož 91,33 %, Tomáš Fučík 90,54 %, Maksim Zhukov 93,51 %

Sestava Jihlavy z minulého utkání: Žukov – Kolář, Mareš, Dundáček, Černý, Bilčík, Strejček, Eliáš – Harkabus, Zadražil, Illéš – Jiránek, Fronk, Cachnín – Čachotský, Skořepa, Pekr – Havránek, Lichanec, V. Brož.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021