Menu +

Bílé hvězdy budou chtít navázat na zvládnuté derby v utkání s ústeckým Slovanem

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Po rozdělení tabulky se rozeběhla druhá část Chance ligy a její start Horácká Slavia zvládla na výbornou, když v předehrávce po třech letech porazila svého odvěkého rivala z Jihlavy. V třebíčském dresu zazářil především Tomáš Havránek, který na sebe upozornil dvěma kanadskými body za gól a asistenci. V samostatných nájezdech se blýskli Silvester Kusko a Lukáš Forman, kteří předvedli elegantní zakončení, a branka druhého jmenovaného se nakonec stala vítěznou. Teď čeká na hokejisty s bílou hvězdou na hrudi střetnutí s ústeckým Slovanem, které bude pro Horáckou Slavii nesmírně důležité a může hodně napovědět. Na desáté místo zajišťující předkolo play-off totiž svěřenci trenéra Martina Sobotky ztrácí pouhý jeden bod a v případě zaváhání Frýdku-Místku nebo Prostějova by mohli na zmíněnou postupovou příčku dosáhnout. Utkání mezi Třebíčí a Slovanem začíná ve čtvrtek v 18:00 na zimním stadionu v Ústí nad Labem
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Vítězná série Horácké Slavie skončila v sedmadvacátém kole Chance ligy v utkání s ústeckým Slovanem, v němž padli třebíčští hokejisté po základní 1:2. Jediným úspěšným střelcem bílých hvězd se stal mladý obránce Lukáš Hort, jehož trefa ale znamenala jen korekci celkového skóre.

V souboji na ledě Benátek nad Jizerou třebíčští hokejisté vedli už 2:0 díky brankám Matúše Hlaváče a Michala Kunce. Soupeř však utkání srovnal a v nastaveném čase navíc rozhodl Radek Duda, který tak přisoudil bonusový bod navíc svému týmu.

Bitva dvou Slavií byla od druhé třetiny čistě v režii té třebíčské, která se v ní prosadila celkem třikrát a navýšila tak svůj náskok už na 4:0. Soupeř sice ještě dokázal jedním gólem snížit, ale víc už toho nestihl. Horácká Slavia tak zvládla důležité derby, pod které se navíc třemi body podepsal třebíčský lídr statistik Marin Šťovíček.

Ve střetnutí s tradičním rivalem z Jihlavy si hokejisté s bílou hvězdou na hrudi nepočínali vůbec špatně a navíc šli jako první do vedení zásluhou přesné trefy ofenzivního obránce Šimona Szathmáryho, který se po zranění vrátil ve výborné formě. Dukla však utkání otočila a v základní hrací době vybojovala vítězství 3:1.

Bílé hvězdy svému rivalovi v předehrávce čtyřiatřicátého kola porážku z předchozího zápasu vrátily i s úroky. Horácká Slavia na svého soupeře vlétla už v první periodě a vytěžila důležitou branku, kterou vsítil Robert Havlát. Druhé dějství se lépe vydařilo Dukle, která skóre utkání získala na svoji stranu. Třebíčští hokejisté ve třetí třetině srovnali zásluhou přesné trefy Tomáše Havránka, který tak přidal k asistenci u první branky i gól. V samostatných nájezdech hráči s bílou hvězdou na hrudi excelovali a zásluhou tří úspěšných exekutorů ovládli bitvu o Vysočinu.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Martin Šťovíček (8+14), Michal Vodný (8+8)

nejlepší nahrávač: Martin Šťovíček (8+14)

lídr kanadského bodování: Martin Šťovíček (8+14)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 91,40%, Dominik Svoboda 89,25%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 1:2

HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 po prodloužení

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slavia Praha 4:1

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 3:1

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 2:3 po samostatných nájezdech

HC Slovan Ústí nad Labem

Nastávající třebíčský soupeř v osmadvacátém kole Chance ligy vyslal na branku Trhačů přes čtyřicet střel a rozdílem třídy zvítězil 3:0. Před domácím publikem se pak hokejisté Ústí nad Labem vytáhli skvělým startem v zápase s favorizovaným Prostějovem. Po pro Lvi slibně odehrané úvodní periodě se ale ke slovu dostala jestřábí letka, která nejen že utkání vyrovnala, ale v samostatných nájezdech dokonce dokonala velkolepý obrat. Ústecký Slovan se na vítěznou vlnu znovu vrátil díky tříbodové výhře nad Třebíčí. Lvi v tomto zápase sice v četnosti střelby nesahali Horácké Slavii ani po kotníky, avšak jejich strážce svatyně pustil za svá záda jen jediný kotouč a výraznou měrou tak přispěl k úspěchu své družiny. Ústí nad Labem pokračovalo ve skvělých výkonech a zaskočilo i velmi dobře hrající tým Litoměřic. Lvi svoji výbornou formu potvrdili i proti svému sousedovi v tabulce a z ledu Benátek nad Jizerou si odvezli maximální bodový zisk. Ústecký Slovan čeká ještě ve středu, tedy v předvečer zápasu s Třebíčí bitva s Frýdkem-Místkem.

Statistiky hráčů Ústí nad Labem

nejlepší střelec: Petr Maršoun (9+7)

nejlepší nahrávač: Tomáš Vildumetz (6+16)

lídr kanadského bodování: Tomáš Vildumetz (6+16)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Adam Brízgala 91,07%, David Stahl 90,45%, Jan Růžička 87,88%, Petr Hamalčík 83,33%

Poslední odehrané zápasy Ústí nad Labem

HC Slovan Ústí nad Labem - SK Trhači Kadaň 3:0

HC Slovan Ústí nad Labem - LHK Jestřábi Prostějov 4:5 po samostatných nájezdech

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 1:2

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Stadion Litoměřice 4:2

HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 1:3

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Forman, Nedbal, Furch, Szathmáry, Jenáček, Škůrek – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Jenyš, Kusko, L. Horký – Havlát, Bittner, T. Havránek – Malec, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Václavek.

Sestava Ústí nad Labem z minulého utkání: Brízgala (Stahl) – Klikorka, Smetana, Vl. Brož, Zajíc, Veber, Zukal, Müller – Severa, Ma. Svoboda, Kružík – Tůma, Vildumetz, Grim – Kordule, Houška, Filip – Maršoun.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024