Menu +

Bílé hvězdy budou chtít potvrdit svoji formu na Valašsku

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia má v zádech tři vítězství v řadě a nyní se představí Na Lapači. Svěřenci Kamila Pokorného stále stíhají první Porubu a ztrácí na ni pouhý jeden bod. Vsetín naopak potřebuje ustálit své výkony, aby unikl dotírajícím soupeřům, kteří se stále více tlačí na jeho místo. Oba celky už se letos jednou potkaly a byla to právě Třebíč, kdo si na opasek připnul skalp soupeře. Jak to dopadne tentokráte? Klání bílých hvězd se Vsetínem je na programu v neděli v 17:00 na zimním stadionu Na Lapači. Utkání můžete sledovat živě na HOKEJKA TV.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Rozjetá Třebíč v posledních sedmi duelech šestkrát slavila, ale i přes tento fakt zůstává nohama na zemi a pokračuje v tvrdé práci, která přináší kýžený efekt. Důležité bylo uhájení domácího ledu proti Sokolovu v prodloužení. Třebíčská tvrz tak v této sezoně stále zůstává nedobyta a svěřenci Kamila Pokorného se tak mohou dále chlubit touto dechberoucí statistikou. Můj dům, můj hrad tedy platí dvojnásob.

Žádné nebe ale není bez mráčků. Bílé hvězdy musí řešit trable v defenzivě. Ke zraněnému Filipu Kovářovi přibyl i Jiří Hunkes a parta okolo kapitána Ladislava Bittnera nemůže využít ani služeb Lukáše Doudery. Vedení se rozhodlo urychleně jednat a přivedlo Lukáš Kříže, který by měl nastoupit právě už v následném utkání proti Valachům a pak se uvidí, co bude dál.

Třebíč naopak kvituje návrat Václava Krliše, který v posledním duelu proti Sokolovu skóroval a zařadil se znovu mezi důležité opory týmu. Martin Dočekal má obrovskou fazonu a pronásleduje lídra kanadského bodování soutěže, na kterého mu chybí pouhý jeden bod. Podobně je na tom i Ladislav Bittner, který je v tabulce střelců o jednu branku vzdálen Lukáši Žálčíkovi, který je na výsluní. No a když už jsme u těch jednobodových ztrát, tak na čelo porovnání nejlepších nahrávačů ligy chybí jedna asistence také Michalu Vodnému.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Marin Dočekal (10+13)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (13+7)

nejlepší nahrávač: Michal Vodný (2+16)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 93,07 %, Jan Mičán 88,35 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, Vodný, Mat. Novák – Meluzín, D. Michálek, Krliš – Michalčuk, Šilhavý, Svoboda.

Co říkají týmové statistiky?

Bílé hvězdy se v úspěšnosti přesilových her znovu vrátily na druhé místo, když s využitím 25,61 % početních výhod přeskočily Porubu. Valaši zatím nijak oslnivou bilanci nemají a se statistikou využití 18,75 % se drží ve středu tabulky tohoto hodnocení. V ubránění oslabení jsou na tom oba celky srovnatelně. Vsetín ale na rozdíl od Třebíče sbírá trestné minuty po hrstech a je druhým nejtrestanějším týmem soutěže oproti Horácké Slavii, která hraje nejslušněji.

VHK Robe Vsetín

Valaši nemají z posledních pěti klání zrovna nejpříznivější bilanci, jelikož zvedali po závěrečném hvizdu ruce nad hlavu pouze dvakrát a několikrát se tedy museli sklonit umu soupeře. To Vsetínu značně komplikuje situaci a místo útoku na elitu ligy se musí ohlížet za sebe, kde se soupeři mílovými kroky blíží. Těsné porážky s Duklou, Sokolovem a Litoměřicemi, totiž shodily Valachy až na pátou pozici, ke které už se blíží kvarteto ve složení Frýdek-Místek, Prostějov, Dukla a Berani. V sázce je tedy hodně a sběr bodů je nutný, jelikož každý by se rád vyhnul případnému předkolu. Důležité bude tedy udržet pozici do šestého místa a v případě ustálení výkonů bude moci celek z Valašska pomýšlet i na dotáhnutí se na čelo.

Na Lapači spoléhají na útočný trojlístek ve složení Luboš Rob, Riku Sihvonen a Roman Přikryl. Luboš Rob už patří ke vsetínským stálicím a pravidelně táhne bodování týmu. Nabídka smluv Riku Sihvonenovi a Romanu Přikrylovi, kteří ještě v minulé sezoně táhli Litoměřice, se ukázalo jako výborný tah. První jmenovaný je nejlepší střelec týmu a Přikryl je v přesných pasech na své kolegy nezastavitelný. Vše jistí Maksim Zhukov, který si drží výborná čísla jako minulý rok v Dukle.

Statistiky hráčů VHK Robe Vsetín

lídr kanadského bodování: Luboš Rob (10+12)

nejlepší střelec: Riku Sihvonen (10+4)

nejlepší nahrávač: Roman přikryl (4+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Maksim Zhukov 92,50 %, David Sachr 91,30 %

Sestava Vsetína z minulého utkání: Sachr – Ondračka, Voženílek, Němec, Prčík, Smetana, Krajčík, Hryciow – Jonák, Berzinš, Rob – Berger, Přikryl, Sihvonen – Š. Bláha, Lichanec, Půček – Vítek, Štefka, Hořanský.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká doma střetnutí se zvedajícím se Dynamem!

04.02.2023
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří na sever Moravy bojovat o body do Šumperku!

01.02.2023
Pozvánky na zápas

Třebíčskou partu čeká doma proti Kozlům útok na čtvrtou výhru v řadě!

29.01.2023