Menu +

Byl to fofr, říká o svém záskoku v Třebíči Lukáš Kříž. Co adaptace?

Ohlasy po utkání
Kvůli absencím Jiřího Hunkese a Filipa Kováře musel třebíčský realizační tým řešit složení defenzivy. Hrát další zápas jen na pět beků by představovalo velké riziko , proto byla dohodnuta krátkodobá výpomoc Lukáše Kříže. Devětadvacetiletý bek působící v dresu druholigového Tábora vypomohl bílým hvězdám v utkání proti Vsetínu. Rozhodně obstál. „Měl jsem trochu výhodu, že tady pár kluků znám, což si myslím, mi hodně pomohlo," říká.
Sdílejte článek
 

Váš přesun do Třebíče byl asi docela fofr, že?

Tak byl to opravdu fofr, dozvěděl jsem se to po čtvrtečním dopoledním tréninku, že tu taková skutečnost je. Po cestě z tréninku už mi volal pan trenér Pokorný, jestli dokážu dorazit na páteční dopolední trénink už do Třebíče.

V obranném páru jste nastupoval společně s Lukášem Formanem, stihli jste si za tak krátkou dobu ujasnit, jak budete hrát?

Každá změna je náročná, nové prostředí, hráči, systém. Nicméně já měl trochu výhodu, že tady pár kluků znám, což si myslím, mi hodně pomohlo. Velký dík patří i klukům v kabině, vzali mě hned mezi sebe. Lukáš je šikovný hokejista, Chance ligu hraje iks let po sobě, takže mi ve spoustě věcech pomohl a spolupráce si myslím, byla dobrá. Pár věcí jsme si před zápasem řekli a vysvětlili.

S čím jste vy osobně do zápasu šel?

Šel jsem do zápasu s tím, abych týmu samozřejmě co nejvíce pomohl. Snažil jsem se hrát jednoduše a co nejrychleji se hře přizpůsobit a získat jistotu.

O osudu zápasu rozhodl začátek, že?

Určitě, začátek nám utekl. Tím, že Vsetín je kvalitní tým, tak si to dokázal uhlídat i když si myslím, že v té třetí třetině jsme nebyli daleko od vyrovnání.

Cítili jste, že soupeř v závěrečném dějství po vašem snížení znervózněl?

Jojo, vycítili jsme to a vytvořili jsme si šance. Soupeř dělal chyby, ale bohužel nám to tam už nepadlo.

„Velký dík klukům v kabině, vzali mě hned mezi sebe."

Čím si ale vysvětlit, že Vsetín měl první dvě třetiny mnohdy výrazně lepší pohyb?

To nedokážu říct, možná tím domácím prostředím a diváckou kulisou.

Jak na vás působil prvoligový zápas ve srovnání s tím na co jste zvyklý v Táboře?

Řekl bych, že rozdíl je ve větší intenzitě bruslení. A herní systém, ve kterém se musí hráč rychleji rozhodovat, protože nemá tolik času.

Tábor chce postoupit do Chance ligy a tomu odpovídá i jeho letošní kádr. Obstál by podle vás na základě vaší včerejší zkušenosti v zápasech proti Třebíči nebo Vsetínu?

Myslím si, že po nějakém oťukání se a srovnání se s Chance ligou, by Tábor mohl sehrát kvalitní utkání s těmito soupeři a stejně tak by v nich mohl obstát.

Stihl jste sledovat, jak si Tábor počínal v Ústí nad Labem?

Sledovat jsem to nestihl, protože jsme měli zápas v podobnou dobu. Takže jsem se podíval na výsledky po zápase. Bohužel přišla prohra.

Víte, jak to bude s vašimi dalšími případnými starty v Třebíči?

Nic konkrétního nevím, bylo to domluvené na jeden zápas a co bude dál se uvidí. Je to spíš otázka na trenéry a kluby.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024