Menu +

Bílé hvězdy budou proti Zubrům hájit čtvrté místo, jež zajišťuje postup do čtvrtfinále

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia se chystá v sobotu završit svůj nahuštěný program v klání proti Přerovu, který na třebíčskou partu ztrácí pouhé dva body. Bílé hvězdy zatím udivují celou Chance ligu a navzdory předsezónním predikcím si vedou více než skvěle a drží se v elitní čtyřce, která zajišťuje přímí postup do čtvrtfinále. Na mužstvo kapitána Lukáše Nedvídka nyní čeká další výzva, kterou bude hájení domácího území před nájezdem Zubrů, kteří také pomýšlejí na přímí postup do čtvrtfinále. Je jasné, že tento zápas bude pro oba zmíněné celky nesmírně důležitý, jelikož po sedmadvacátém kole Chance ligy následuje reprezentační pauza, a každý z týmů by ji rád strávil v první čtyřce. Důležitá bitva mezi Třebíčí a Přerovem, která může hodně promluvit do celkového umístění startuje v sobotu v 16:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia

Bílé hvězdy mohou být se svojí pozicí v tabulce více než spokojeny. Navíc by v případě výhry mohly strávit reprezentační pauzu v elitní čtyřce, což by byla jistě velmi citelná psychická vzpruha pro následné vyvrcholení celé soutěže, kde bude mít každý bod navíc cenu zlata.

Série zápasů, ve kterých se Horácké Slavii podařilo bodovat skončila teprve nedávno a čítala dechberoucích devět zápasů. Navíc musíme vzít v potaz, že třebíčská parta musí čelit velmi nahuštěnému programu, v němž prakticky není žádné místo na pořádnou regeneraci.

Nyní se ale situace patřičně mění, jelikož už klepe na dveře reprezentační pauza, od které třebíčský kádr dělí pouze jeden zápas s přerovskými Zubry. Další zápas je pak plánovaný až na 17. února proti Vsetínu. Bílé hvězdy budou mít tedy před dalším velmi těžkým utkáním čas na nutně potřebnou regeneraci, ale hlavně se případně, pokud to zdraví dovolí, budou moci do hry zapojit i hráči, kteří v sestavě chyběli kvůli zranění. Tento faktor bude velmi důležitý pro samotný závěr základní části.

Nahlédněme také do statistik. S devatenácti vstřelenými brankami je na čele střelců stále úchvatný Ladislav Bittner, na kterého se v posledním odehraném kole dotáhl prostějovský Petr Mrázek, který svého času také oblékal dres Třebíče. Nutno podotknout, že třebíčský kanonýr Ladislav Bittner není jen mašinou na branky, ale je též devátým nejlepším hráčem na vhazování z celé ligy. Současně je také nejvytíženějším hráčem bílých hvězd.

Od útoku se pomalu přesouváme do branky. Fantom Horácké Slavie Pavel Jekel má třetí největší procentuální úspěšnost zákroků z celé ligy. Řečí čísel 92,18 %. Je asi namístě, že statistiky zde mohou trochu zkreslova jelikož brankáři, jež se nacházejí v této statistice nad Pavlem Jekelem, nemají zdaleka na kontě tolik odchytaných zápasů jako právě třebíčská jednička. Například druhý Petr Hamalčík má o deset odchytaných zápasů méně a první Ondřej Kacetl dokonce o třináct zápasů méně. Těmito fantastickými výkony si třebíčská zeď řekla i o šanci v extralize, kde Jekel velmi výrazně pomohl Kometě v boji s Olomoucí. A netrvalo dlouho a Pavel Jekel byl zvolen i nejlepším brankářem měsíce ledna z celé Chance ligy. Jen pro upřesnění, někteří brankáři mají i vyšší úspěšnost zákroků, jako například brankáři Přerova, ale oproti výše postaveným brankářům mají odchytáno mnohem méně zápasů a z tohoto důvodu nejsou umístěni výše (pozn. redakce).

Ladislava Bittnera v tabulce produktivity stíhá dvojice Psota, Šťovíček, kteří už se přehoupli přeš čtyřiadvacetibodovou hranici. Za nimi následují Lukáš Nedvídek s Michalem Vodným a Václavem Krlišem. Na ně pak navazují obranné stálice, které kromě urputného bránění Pavla Jekela stíhají i pravidelně podporovat útok. Jedná se o Jakuba Stehlíka s Karlem Nedbalem.

Jak tedy můžete vidět, bílé hvězdy se rozhodně mají o koho opřít. Hlavní je ale týmová práce, kterou Horácká Slavia už v letošní sezoně zaskočila nejednoho favorita.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (19+11)

nejlepší nahrávač: Matěj Psota (7+18)

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (19+11)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,18 %, Jan Mičán 88,29 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (41. Mičán) – Stehlík, L. Chalupa, Nedbal, Tejnor, Furch – Šťovíček, Bittner, Vodný – Nedvídek, Psota, Krliš – Michálek, Křehlík, Malý – Brabenec, Hrubec, Oščádal – P. Beránek.

HC Zubr Přerov

Zubři, jako ostatně i v minulých sezonách tak i v této, bojují o co nejlepší umístění. Neměli to ale jednoduché, jelikož se v letošním ročníku nejednou potýkali se zraněními, která je nutila často lepit sestavu. V jejich prospěch ale hrálo, to že jim několikrát vypomohli hráči brněnské Komety jako Karel Plášek nebo třeba Tomáš Šoustal s Lukášem Klimešem.

Přerov, stejně jako Třebíč, usiluje o elitní čtyřku, která zajišťuje přímí postup do čtvrtfinále, což by znamenalo vyhnutí se ošemetnému osmifinále. Na čtvrtou příčku, kterou hájí třebíčský celek Zubři ztrácejí pouhé dva body a je tedy jasné, že na třebíčském ledě půjde o hodně.

Tak jako Horácká Slavia spoléhá na Ladislava Bittnera, tak zase Přerov spoléhá na střelecký um Vlastimila Dostálka, který se po štacích v jiných zvučných týmech první ligy vrátil zpět na místo činu. Dostálkovi nabíjí zkušený Roman Pšurný, jenž je nejproduktivnějším hráčem Zubrů. Hned v závěsu o sobě dává velmi hlasitě vědět silně ofenzivní obránce Josef Hrabal, jenž ve čtyřiadvaceti zápasech nasbíral dvaadvacet bodů a v týmové tabulce produktivity mu patří třetí místo.

Zubři se museli vypořádat s odchodem Ondřeje Kacetla do extraligového Třince a zraněním Lukáše Klimeše, jenž Zubrům vypomáhal. Navíc kádr Přerova opustil i Daniel Dvořák. Před uzávěrkou přestupů tedy Zubři intenzivně zkoumali trh a k Martinu Holíkovi a Michalu Postavovi přivedli zkušeného Michaela Petráska, který okusil i extraligu v Litvínově. Petrásek podepsal kontrakt do konce sezony a je připraven Přerovu v nejdůležitější části soutěže pomoci.

Statistiky hráčů Přerova

nejlepší střelec: Vlastimil Dostálek (13+10)

nejlepší nahrávač: Josef Hrabal (6+16)

lídr kanadského bodování: Roman Pšurný (10+15)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Martin Holík 91,53 %, Michal Postava 94,74 %, Lukáš Klimeš 97,73 %

Sestava Přerova z minulého utkání: Postava – Mlčák, Hrabal, Forman, Zbořil (A), Suhrada, Dřímal – Dostálek, Pšurný (A), Doležal (C) – Číp, Hejcman, Süss – Ryšavý, Macuh, Štefka – M. Svoboda, Indrák, Goiš.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021