Menu +

Bílé hvězdy budou útočit na prodloužení vítězné šňůry doma proti Valachům!

Pozvánky na zápas
Třebíčští hokejisté se připravují na těžkou bitvu s Valachy. Ti se snaží alespoň trochu udržet krok se svým rivalem z Poruby, který už od začátku sezony zahájil suverénní jízdu a ligu vede s náskokem 12 bodů. Horácká Slavia má na kontě třetí výhru v řadě. Tu poslední získala proti Zubrům, kteří se marně snažili dobýt třebíčskou pevnost. Utkání mezi Valachy a bílými hvězdami startuje v sobotu v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy za sebou mají třetí vítězný duel v řadě. Parta okolo kapitána Ladislava Bittnera naposledy skolila Zubry poměrem 3:1. Bodovat se opět podařilo Martinu Dočekalovi, který si stále drží status nejproduktivnějšího hráče Horácké Slavie a zároveň celé ligy. Druhý Vojtěch Střondala z Poruby ztrácí na třebíčského kanonýra celých pět bodů. Proti Přerovu se dařilo i Davidu Michálkovi, který se podílel na dvou ze tří tref.

Bílé hvězdy také reagovaly na současnou marodku a přivedly do týmu zvučnou posilu, kterou je velezkušený Jiří Ondráček. Ten se vrací zpět do České republiky po zahraničním angažmá.

"Chtěli bychom, aby Jirka šel co nejdřív do hry, protože máme spoustu nedoléčených a zraněných hráčů. Ale protože působil v zahraničí, tak se vyřizuje transfer a uvidíme, jak to časově vyjde. Byli bychom rádi, kdyby mohl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu, ale je možné, že se to potáhne déle a nastoupí až ve středu. Každopádně u nás má smlouvu od prvního prosince a já věřím, že se to podaří a diváci ho uvidí v akci co nejdříve, řekl ke startu nové akvizice třebíčský lodivod."

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (Mičán) – Baláž, Bořuta, Vodička, Štebih, Furch, Poizl – Ferda (A), Bittner (C), Dočekal (A) – Psota, Michálek, Vodný – Frömel, Malý, Maty. Svoboda – Michalčuk, Kučera, Matě. Svoboda.

VHK Robe Vsetín

Valaši před sezonou jako obvykle přivedli mnoho zvučných jmen a zatím se jim investice do týmu vyplácí. Vsetín je na druhém místě v tabulce a před ním je pouze suverénní Poruba, která s velkým náskokem vévodí celé lize. I z tohoto důvodu se na Valašsku rozhodli jádro týmu udržet i pro nadcházející roky a prodlužovalo se už v průběhu sezony.

O dva roky s následnou roční opcí prodloužil odchovanec Adam Hořanský, který v současné době naskakuje na křídle třetího útoku. Vedení si tak chce udržet v týmu hráče, kteří mají ke klubu vztah. Smlouva bude platit minimálně do roku 2026. Do konce listopadu měl smlouvu slovenský útočník Roman Vaňo, který ovšem vedení přesvědčil o své důležitosti, a tak u něj byla uplatněna opce do konce probíhajícího ročníku.

Valaši po dvou prohrách, v nichž podlehli Beranům a Rysům zabrali. Nejprve dokázali vybojovat body proti trápícímu se Znojmu, ale pak se s produktivitou hráčů Vsetína roztrhl pytel a jasně rozstříleli jak kolínské Kozly, tak jestřábí letku z Prostějova.

Sestava Vsetína z minulého utkání: Romančík – Staněk, Larsen, Š. Jenáček, Smetana (A), Ondračka, Ďurkáč – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Kubiš, Dědek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Jandus – Š. Bláha, Kratochvil, Vaňo – Holec.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024