Třebíčští v krásném zápase přehráli těžkého soupeře ze Vsetína

T Ř E B Í Č - Po třech výhrách v řadě čekala bílé hvězdy další velká výzva v podobě soupeře ze druhého místa tabulky, silného Vsetína, který se každoročně netají velkými ambicemi a nejinak je tomu i letos. Třebíčští do zápasu vstoupili parádně a svého soupeře jednoznačně přehrávali nejen pohybem, ale i parádními kombinacemi. Z převahy v první části zápasu vytěžili domácí borci dvě branky z hokejek Bittnera a Psoty. Ve druhé třetině se obraz hry vyrovnal a hosté snížili Robem. Červenobílí ale pokračovali v aktivní hře a odměněni za to byli gólem Frömela - 3:1. Vsetínští se s tímhle stavem nechtěli smířit a vyrovnání na 3:3 zařídili Kern a ve třetí třetině Jonák. Vedení domácím barvám vrátil agilní Michálek v padesáté třetí minutě, hosté ale v padesáté šesté znovu vyrovnali a znovu to byl Kern, který před Pavlem Jekelem umě tyčoval. Nápor na nervové soustavy všech 991 diváků dokonal David Michálek svým druhým gólem v zápase v čase 59:15, na který už hostující tým nedokázal reagovat. Bílé hvězdy si tak i v kombinované sestavě připisují velecenné tři body za čtvrtou výhru v řadě a bodově se dotáhly na v tabulce třetí Litoměřice. Ve středu zajíždí svěřenci trenéra Pokorného do Chrudimi a v sobotu na svém ledě vyzvou vedoucí tým tabulky - Porubu. Poděkování patří také všem 991 divákům, kteří přes nepřízeň počasí přišli naše hráče v těžkém utkání podpořit - děkujeme!

27.kolo, sobota 2.12.2023
5:42:0, 1:2, 2:2
VSE VSE
Branky a nahrávky: 05:53 Bittner (Dočekal, Bořuta; 5/4), 08:28 Psota (Dočekal, Vodička; 5/5), 32:27 Frömel (Ferda, Bořuta; 5/4), 52:06 Michálek (Ondráček; 5/5), 59:15 Michálek (Ferda; 5/5) – 26:09 Rob (Jonák, Ďurkáč; 5/5), 36:08 Kern (Jenáček, Dědek; 5/5), 47:14 Jonák (Klhůfek, Larsen; 5/4), 55:34 Kern (Staněk, Hořanský; 5/5). Rozhodčí: Petružálek, Kosnar – Jindra, Rakušan. Diváci: 991. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 27:22 (11:7, 7:8, 9:7). Zblokované střely: 8:6. Vhazování: 25:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Vodička, Štebih, Furch, Poizl – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Michálek, Vodný – Frömel, Kučera, Ondráček – Michalčuk, Maty. Svoboda, Matěj Svoboda.
VHK Vsetín: Romančík – Larsen, Staněk, Smetana, Š. Jenáček, Ďurkáč, Ondračka – Rob, Klhůfek, Jonák – Hrňa, Dědek, Kubiš – Jandus, Kern, Hořanský – Vaňo, Kratochvil, Š. Bláha – Holec.

Utkání se Vsetínem se odehrálo v kulisách sněhové kalamity, ale ti, kteří v sobotu 2. prosince do KHNP ARÉNY dorazili, určitě nemuseli litovat. Právě naopak. K vidění totiž byl nadstandardní prvoligový zápas. Vše odstartoval v čase 05:53 gól z hole Ladislava Bittnera, třebíčský kapitán šikovně tečoval střílenou přihrávku Martina Dočekala a v přesilovce otevřel skóre zápasu. 1:0 O necelé tři minuty později bylo ještě veseleji, role dvorního architekta gólové akce se opět ujal Martin Dočekal, jenž přesným pasem vyslal do samostatného úniku Matěje Psotu. Třebíčská pětaosmdesátka tváří v tvář Patriku Romančíkovi nezaváhala. 2:0. První perioda byla takřka kompletně v moci Horáků, ti měli lepší pohyb a svého soupeře k ničemu zásadnímu nepouštěli. Naopak sami mohli přidat další branky. Například David Michálek, jehož teč skončila těsně vedle pravé tyče vsetínské svatyně.

Druhé dějství započala příležitost Luboše Roba, člen elitní vsetínské formace však z kruhu zařízení netrefil. O chvíli později mohl pojistit třebíčské vedení Radim Ferda, který ale trefil pouze tyč. Z následné protiakce naopak Vsetín snížil. Rána Luboše Roba z levého kruhu sice narazila na rameno Pavla Jekela, ale poté se obloučkem snesla přímo do brány. 2:1 Hostům nicméně radost dlouho nevydržela. Na světelné tabuli svítil čas 32:27, když vzorová spolupráce přihrávajícího Radima Ferdy a zakončujícího Šimona Frömela znamenala třetí gól v Romančíkově kleci. 3:1 Ani to ale nebylo ve druhé třetině všechno - poslední slovo si vzal opět Vsetín. V čase 36:08 pálil od modré Šimon Jenáček, přičemž do jeho rány vložil svou hůl Jan Kern a bylo sníženo. 3:2

Závěrečná perioda přinesla nefalšované drama. Nic pro slabé povahy, řeklo by se. Vsetín nejdříve vyrovnal na 3:3, když přesnou bombou z mezikruží rozradostnil hrstku hostujících příznivců Vít Jonák. Od té chvíle zápas gradoval. V čase 52:06 opět vedla Třebíč, nová akvizice bílých hvězd Jiří Ondráček nahrál Davidu Michálkovi, jehož pumelice div neprotrhla síť 4:3. VHK ale ještě jednou zvedl hlavu. O druhé taky poslední vyrovnání Vsetína v zápase se ideálně načasovanou tečí přičinil v čase 55:34 Jan Kern. 3:3 Když už to vypadalo, že zápas směřuje do prodloužení, vyrobil Vsetín fatální chybu v rozehrávce, puk poté přistál na hokejce Davida Michálka, jenž druhou přesnou trefou v zápase v čase 59:15 rozhodl o tom, že tři body tentokrát zůstaly v Třebíči. Bílé hvězdy porazily Vsetín 5:4.

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Měli jsme vynikající vstup do utkání, hráli jsme to, co jsme chtěli. Kluci hráli zodpovědně, využili jsme přesilovku a následně jsme dali gól z brejku, soupeře jsme nepustili přes střední pásmo a k tomu jsme měli i dalších pár šancí na gól. Věděli jsme, že Vsetín takto dlouho nebudeme schopní přehrávat, a snažili jsme se o disciplinovanost a trpělivost. Ve druhé třetině se to pak zvrtlo a byli jsme vylučováni. Ač soupeř dokázal vyrovnat ve třetí třetině, tak nás to nepoložilo a hráli jsme dál. Musím klukům velmi poděkovat za jejich práci. Pro psychiku to není vůbec jednoduché, když soupeř vyrovná váš náskok, jakmile vstřelíte další branku. Ten pátý gól pak byl jako odměna pro hráče za jejich výkon. Hráli jsme jen na pět obránců, v průběhu pak odešel i Michal Furch, takže jsme měli jenom čtyři obránce. I přes takto malý počet hráčů jsme úžasně dokázali zdolat soupeře, který má velmi kvalitní tým a vysoké ambice. O mně je všeobecně známo, že takto vysoké výsledky nemám moc rád, ale věřím, že pro diváky to byl dnes úžasný zážitek. Nesmíme však usnout na vavřínech a budeme se poctivě připravovat na další zápasy.

Luboš Rob - VHK ROBE Vsetín: Samozřejmě nesmím opomenout první třetinu, kdy jsme se připravovali na něco jinačího, než co domácí předvedli. Nebyli jsme tam v pohybu a zbytečně jsme si tak nechali dát dva góly. Od druhé třetiny jsme pohyb s domácími srovnali a když jsme prohrávali, vždy jsme byli schopni brankový rozdíl dorovnat. I tak si myslím, že jsme Třebíči tři branky úplně zbytečně darovali, což nás stálo výhru. O to víc nepříjemné to je, když zápas ztratíte v poslední minutě zápasu. Navíc se čtyřmi vstřelenými brankami by se mělo venku vyhrávat. Celé to vlastně odstartovala první třetina, kde Třebíč ze čtyř střel dala dva góly, my jsme poté museli o to více hrát ofenzivně. Tím nám vznikaly díry v defensivě a domácí toho využili.