Menu +

Bílé hvězdy budou v souboji s Jestřáby usilovat o čtvrtou výhru v řadě

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia předvádí na ledě famózní výkony a v současné době její vítězná série čítá tři vítězství, z nichž celek z kraje Vysočina získal maximální počet bodů. Třebíčští hokejisté mají nyní před sebou veledůležitý zápas s přímým konkurentem. Prostějovští Jestřábi mají na Horáckou Slavii pouze jednobodový náskok a následující utkání může tedy hodně napovědět. Prostějov měl minulý zápas proti Litoměřicím velmi slibně rozehraný, ale o vysoké vedení ve třetí periodě přišel a v prodloužení kališníci dokonali obrat. Utkání mezi Třebíčí a Jestřáby začíná ve středu v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Díky skvělé týmové hře třebíčští hokejisté v osmnáctém kole Chance ligy nastříleli do sítě Pirátů tři branky a Chomutov navíc za celých šedesát minut našel na brankáře Jekela recept jen jednou a v ostatních brankových příležitostech nechal vyniknout maskovaného fantoma v brance Horácké Slavie. Na další v tabulce vysoce postavený tým už ale třebíčská bojovnost nestačila a z Poruby se tak parta okolo Martina Šťovíčka vracela s prázdnou. Utkání se Vsetínem mělo velmi vyrovnaný průběh, ale nakonec těsně před koncem základní hrací doby rozhodl Jiří Hunkes a celek z Valašského kraje si na cestu domů přibalil maximální bodový zisk. Po reprezentační přestávce zamířila Horácká Slavia do Frýdku-Místku, kde započala svou sérii výher, kterou následně prodloužila v domácím zápase s Havířovem. Dalším úchvatný výkon předvedla Třebíč na ledě Sokolova a potvrdila tak svou neporazitelnost, která trvá od třináctého listopadu.

V třebíčské sestavě na sebe skvěle upozorňuje navrátivší se Šimon Szathmáry, který si ve dvou zápasech připsal dvě nahrávky. Bílé hvězdy se navíc mohou opřít o fantastického Pavla Jekela, který se svými úchvatnými zákroky podepisuje pod výhry Horácké Slavie.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Martin Šťovíček (7+10), Michal Vodný (7+6)

nejlepší nahrávač: Tomáš Havránek (3+11)

lídr kanadského bodování: Martin Šťovíček (7+10)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 91,03%, Dominik Svoboda 87,50%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

HC RT TORAX Poruba 2011 - SK Horácká Slavia Třebíč 4:2

SK Horácká Slavia Třebíč - VHK ROBE Vsetín 2:3

HC Frýdek-Místek - SK Horácká Slavia Třebíč 3:5

SK Horácká Slavia Třebíč - AZ Residomo Havířov 4:3

HC Baník Sokolov - SK Horácká Slavia Třebíč 3:4

LHK Jestřábi Prostějov

Hokejový klub v Prostějově vznikl v roce 1913. Prostějov se nejvíce proslavil v sezóně 1931/1932, kdy se probojoval na celostátní mistrovství. Na tomto mistrovství došli prostějovští hokejisté až do finále, které však vyhrálo pražské LTC. Prostějov se také pyšní třemi prvenstvími na Tatranském poháru. Za svoji existenci vystřídal Prostějov celkem dvanáct názvů.

V sezóně 2013/2014 Jestřábi vyhráli východní skupinu ve druhé lize, a postoupili tak do play - off. Jak play - off, tak i následnou baráž o první ligu prostějovští hokejisté zvládli a od sezóny 2014/2015 Jestřábi hrají druhou nejvyšší hokejovou soutěž v České republice.

První rok v první lize se Prostějov trápil a musel bojovat o udržení. Prostějovští Jestřábi ale hektickou část sezóny zvládli a ve druhé nejvyšší tuzemské soutěži se udrželi.

O rok později se z outsidera stal velmi silný tým. Prostějov se z minulé sezóny ponaučil, a nakonec se po základní části umístil na celkovém pátém místě. Ve čtvrtfinále ovšem Prostějov tvrdě narazil na pražskou Slavii, která nedala Jestřábům žádnou šanci. I tak ale hokejisté Prostějova mohli považovat svoji sezonu za velmi úspěšnou.

V loňské sezóně Prostějov dělila jediná výhra od postupu do semifinále Chance ligy, ale rozhodující sedmý zápas nakonec ovládli hokejisté Vsetína.

Jestřáby před letošní sezonou posílil například Dominik Hrníčko, jenž v minulé sezoně oblékal dres jihlavské Dukly. Obrané řady vyztužil zkušený Jaroslav Mrázek, který nastupoval za chomutovské Piráty, ale převážnou část sezony strávil ve Vítkovicích. Jestřábi získali i Lukáše Krejčíka, jenž po dvouroční pauze znovu oblékl dres Prostějova.

Forma Jestřábů

Prostějov se v devatenáctém kole Chance ligy střetl se Vsetínem, který má kádr nabitý hvězdnými jmény. Jestřábi s ním odehráli velmi vyrovnané utkání, ale valašský celek byl nakonec v základní hrací době o jednu branku šťastnější. Prostějovští hokejisté si však vše vynahradili v souboji s Frýdkem-Místkem, v němž naplno bodovali. Poté ovšem byl nad síly Jestřábů havířovský AZ, který po šedesáti minutách zvítězil 3:2. Z utkání se sokolovským Baníkem vyšel Prostějov jako vítěz, ale následně přišel na řadu hořký zápas s Litoměřicemi, v němž v závěrečné periodě základní hrací doby Jestřábi ztratili tříbrankový náskok.

Statistiky hráčů Jestřábů Prostějov

nejlepší střelec: Lukáš Žálčík (16+12)

nejlepší nahrávač: Marek Račuk (7+19)

lídr kanadského bodování: Lukáš Žálčík (16+12)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Daniel Dvořák 88,48%, Tomáš Štůrala 91,73%, Jakub Neužil 89,72%, Daniel Huf 87,93%

Poslední odehrané zápasy Prostějova

VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov 3:2

LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek-Místek 3:2

AZ Residomo Havířov - LHK Jestřábi Prostějov 3:2

LHK Jestřábi Prostějov - HC Baník Sokolov 4:2

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice 4:5 po prodloužení

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Kowalczyk, Nedbal, Forman, Szathmáry, Jenáček, Furch, Hort – Kunc, Bittner, Šťovíček – Vodný, Nedvídek, T. Havránek – Paták, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Podlaha, Havlát, Ferda.

Sestava Prostějova z minulého utkání: Huf – Mrázek, Březák, Hamrlík, Muška, Husa, P. Krejčí – L. Krejčík, Chlán, Žálčík – Hrníčko, Divíšek, Nouza – Machala, M. Novák, T. Jandus – Miškář, V. Meidl, Vachutka – L. Luňák.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy na svém ledě v sobotu přivítají ambiciózní Porubu

včera
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou proti své pražské jmenovkyni usilovat o prodloužení vítězné série

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou v Ústí nad Labem bojovat o skalp tamního Slovanu

30.11.2020