Menu +

Bílé hvězdy čeká po jedenáctém vítězství v řadě cesta do Vrchlabí

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia se zatím stále veze na vítězné vlně a s jednatřiceti body zůstává lídrem soutěže. Recept na třebíčskou hru nenašli ani Zubři, kteří se marně snažili překonat fantoma v brance bílých hvězd. Nyní je před svěřenci Kamila Pokorného další výzva, kterou bude vzájemné měření sil s Vrchlabím, které hájí osmou příčku tabulky. Na partu okolo kapitána Ladislava Bittnera tak čeká další těžká zkouška, která prověří současnou formu Horácké Slavie. Vrchlabí úzce spolupracuje s extraligovými Pardubicemi, které tento prvoligový klub pravidelně zásobují mladými talenty i ostřílenými hokejisty, a proto lze očekávat velmi atraktivní souboj z obou stran. Bitva mezi Třebíčí a Vrchlabím startuje v sobotu v 17:00 na zimním stadionu ve druhém jmenovaném městě.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílým hvězdám se propracovanou týmovou hrou a dodržováním stanovené taktiky zatím podařilo uspět proti všem soupeřům. Svěřenci lodivoda Kamila Pokorného by na předešlé výsledky rádi navázali a pokračovali v pravidelném sbírání bodů.

Hokejisté Třebíče si po hektickém pětidenním maratonu, který zahrnoval tři těžké zápasy, konečně vydechli a alespoň na malou chvíli zregenerovali. I přes velkou fyzickou a psychickou náročnost si ale trenérský štáb i se samotnými hráči mohli pogratulovat k tomu, jak se této situace zhostili. Třebíčský kádr totiž dosáhl na osm z devíti možných bodů a pojistil si svou vedoucí pozici. O tom, jakým způsobem se Horácká Slavia připravuje na dalšího soupeře, mluvil pro třebíčský web sám vůdce lavičky Kamil Pokorný.

„Zápas s Přerovem byl velmi náročný, jelikož byl čtvrtý v několika málo dnech a soupeř byl velmi nepříjemný a kvalitní. Navíc jsme se pozdě vrátili z Poruby. Toto všechno byly věci, které nám ubrali síly, ale klukům musím poděkovat za to, co ze sebe v tomto utkání vydali. ”

„Čeká nás zápas s Vrchlabím, které je farmou Pardubic, takže mají k dispozici hráče, kteří jsou i na hranici Extraligy a Chance ligy. Určitě jim vyhovuje domácí prostředí, kde hrají aktivní hokej. My jsme se samozřejmě poctivě připravovali a máme za sebou i důležitý regenerační čtvrtek”

„Do zápasu určitě nenaskočí Jiří Hunkes, který by se měl podle lékaře zařadit do tréninku až příští týden a otazník visí také nad Michalem Vodným. Takže uvidíme, v jaké sestavě odjedeme, ale samozřejmě kluci jsou na dobré vlně a chtěli bychom z venkovního ledu přivést nějaké body. Já pevně věřím, že náš výkon bude kvalitní, ale musíme respektovat i sílu soupeře. Matěj Zabloudil se k našemu týmu připojil až ve čtvrtek kvůli nachlazení a my uvidíme, jestli zasáhne už do zápasu s Vrchlabím. ”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Václav Krliš (7+5)

nejlepší střelec: Václav Krliš (7+5)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (2+9)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 94,06%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – L. Doudera, L. Forman, Furch, Mlčák, Tureček, Jakub Stehlík – Bittner, Burian, Ferda, Krliš, Kusko, Nedvídek, Michálek, Psota, Sklenář, Střondala, Šťovíček, Vodný.

HC Stadion Vrchlabí

Stadion si zatím drží osmé místo v tabulce, ale z klidných středních vod by se rád zařadil k favoritům. Zatím se ale Vrchlabí stále nedaří udržet si stabilní formu, díky které by došlo k ustálení výkonů, což by šlo ruku v ruce s lepším umístěním. Stadion má za sebou odehraných deset zápasů, ze kterých šestkrát odešel jako vítěz.

Tým táhne střelecky hlavně letní posila z Prostějova, kterou není nikdo jiný, než Tomáš Kaut. Ten už má na svědomí celkem pět přesných zásahů. Výborně se prezentuje i stálice v dresu stadionu Patrik Urban, který už ve Vrchlabí kroutí svoji devátou sezonu. Na ledě je vidět i mladá pardubická naděje v podobě Ondřeje Matýse, která dokáže nejen připravit akci pro své kolegy, ale v případě potřeby také vzít veškerou zodpovědnost na sebe a zakončit. V obraných řadách naskakuje i třebíčským fanouškům dobře známý Karel Nedbal, který dlouhou dobu hájil barvy Horácké Slavie.

V brance stadionu pravidelně chytá Jakub Soukup, který má velmi dobrá čísla a má lví podíl na úspěších svého celku. Záda mu kryje mladý Oliver Štěpánek, který ale zatím nenavázal na svá čísla z předchozí sezony.

Statistiky hráčů HC Stadion Vrchlabí

lídr kanadského bodování: Tomáš Kaut (5+3), Patrik Urban (3+5)

nejlepší střelec: Tomáš Kaut (5+3)

nejlepší nahrávač: Patrik Urban (3+5)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jakub Soukup 92,34%, Oliver Štěpánek 89,58%

Sestava Vrchlabí z minulého utkání: J. Soukup (O. Štěpánek) – O. Vála, T. Jelínek, Kajínek, Bučko, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Matýs, T. Kaut (C), T. Zeman – Heřman (A), Chrtek, Pochobradský – J. Kynčl, P. Urban (A), Mrňa – D. Chalupa, Herčík, L. Kučera.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024