Menu +

Zápas jsme si prohráli vlastními chybami, mrzí Douderu. Góly by vyměnil za tři body

Ohlasy po utkání
Až ve dvanáctém zápase sezony našla Třebíč svého přemožitele. Horáci padli na ledě Vrchlabí 2:4, k bodovému zisku jim tentokrát nepomohly ani dvě přesné trefy Lukáše Doudery. „Myslím, že se mi ještě nestalo, abych dal v jednom utkání dva góly," hlásí.
Sdílejte článek
 

Neporazitelnost třebíčských hokejistů v letošním ročníku Chance ligy skončila na ledě Vrchlabí. Horáci nepodali proti Stadionu špatný výkon, ztroskotali však na individuálních chybách, které soupeř dokázal potrestat.

„Myslím si, že soupeř nás nepřehrál. Zápas jsme si podle mě prohráli vlastními chybami, všechny góly jsme jim v podstatě darovali,“ hlásí obránce Lukáš Doudera.

Vrchlabí se dostalo do trháku 2:0 během úvodní třetiny, další dva zářezy přidali domácí v prostřední dvacetiminutovce. Lukáš Doudera si však nemyslí, že by jeden z výše zmíněných gólů byl vyloženě zlomový. „Dotahovali jsme celý zápas, ale nemyslím si, že by to nějaký z jejich gólů vyloženě zlomil. Hlavně ve druhé třetině jsme podle mě dost tlačili, škoda, že jsme neproměnili naše šance.“

Co tentokrát chybělo? Možná větší důraz v obou předbrankových prostorech. „To je asi pravda, většinu z těch gólů jsme dostali z prostoru před bránou,“ pokyvuje člen první obranné dvojice.

Myslím, že soupeř nás nepřehrál

Jak už bylo řečeno, Horákům se tentokrát výsledkově nepovedla zejména první perioda, kterou prohráli 0:2. Toto manko už svěřenci Kamila Pokorného a Jaroslava Barvíře přes veškerou snahu smazat nedokázali. Nabízí se tak otázka, jestli v nevydařeném prvním dějství nehrála roli dlouhá cesta autobusem, která není příjemná pro žádného hokejistu. Lukáš Doudera v tom nicméně problém nevidí.

„Neřekl bych, že to hrálo roli. Všichni jsme profesionálové a víme, jak se na takové zápasy připravit, takže bych v tom neviděl problém. Někdy to tak je, že se vám první třetina nepovede.“

Trenéři nám říkají furt, že je potřeba posílat toho co nejvíc na bránu

Třebíčský útok je letos jedním z nejlepších v soutěži, ve Vrchlabí ale prověření střelci tentokrát mlčeli. Jejich úlohu na sebe vzal právě Lukáš Doudera, který se coby obránce trefil hned dvakrát. „Myslím, že se mi to ještě nestalo, abych dal dva góly v jednom zápase. Ale kdybych měl tu možnost, tak je hned vyměním za tři body, takhle nám v podstatě byly k ničemu,“ popisuje.

Odchovanec kladenského hokeje zároveň dodává, že trenéři obránce nabádají k tomu, aby stříleli co nejvíc.

„Říkají nám to furt, že je potřeba toho co nejvíc posílat na bránu. Někdy je zápas, kdy máte víc střel, jindy zase míň. Mně to tam tentokrát dvakrát spadlo. Celkově je to styl hry, kterým se chci prezentovat. Prioritou je samozřejmě obrana, ale když je možnost, útok vždy podpořím rád.“

Ve středu čekají bílé hvězdy Litoměřice, což bude souboj prvního a druhého celku průběžné tabulky. Natěšení je tak logicky značné. „Všichni se na ten zápas těšíme, bude mít grády. Kvůli takovým zápasům hrajeme hokej,“ uzavírá Lukáš Doudera.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Obrazem: Vítězné derby objektivem Markéty Křížové

před 2 dny
Ohlasy po utkání

Podali jsme výborný, soustředěný výkon a šli jsme si za vítězstvím, říká Tomáš Křehlík

před 3 dny
Ohlasy po utkání

Závěr zápasu byl pro diváky atraktivní. Hlavní je, že se daří týmu, říká Daniel Poizl

24.11.2021