Bílé hvězdy čeká po otočce ve Frýdku-Místku domácí bitva s Kozly

Pozvánky na zápas
Horácká Slavia bude v následujícím zápase opět útočit na pozici v elitní šestce. Soupeřem bude svěřencům Kamila Pokorného Kolín, který má za cíl se co nejdříve vrátit na postupová místa zajišťující předkolo. Poslední dva duely Kozlům nevyšly úplně podle představ, a musejí si tak dávat pozor na Znojmo, které se na svého soka snaží dotáhnout. Zápas mezi Horáckou Slávií a Kozly startuje ve středu v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.

SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia zažila úspěšnou otočku ve Frýdku-Místku. Rysi si sice vytvořili dvoubrankové vedení, ale nakonec jej nedokázali udržet. První krok k obratu neudělal nikdo jiný než třebíčský kapitán Ladislav Bittner. V závěrečné periodě pak svěřenci Kamila Pokorného téměř v rozmezí dvou minut otočili zápas. Na trefu Michálka navázal Michal Vodný a Jan Mičán si poradil s trestným střílením, které mohlo znamenat vyrovnání. Výhru pak ještě potvrdil Antonín Bořuta.

Závěrečnou část si pochvaloval i třebíčský asistent Jaroslav Barvíř a zároveň poděkoval fandům Horácké Slavie, kteří tým přijeli podpořit.

„Po dvou třetinách to bylo 2:1 protože se nám povedlo před koncem druhé třetiny snížit. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že nechceme tolik otevírat hru, že by nás to mohlo stát výsledek. Udělali jsme velký zásah do sestavy, stáhli jsme hru na tři útoky a pět beků, šli jsme do tohoto rizika, a to nám vyšlo. Trefili jsme se a zápas jsme otočili. Myslím si, že utkání jsme měli od obratu celkem pod kontrolou až na to trestné střílení v závěru. Tam byl asi klíč ke třem bodům. Svačina nájezd neproměnil, Miči ho vyčapal a my jsme pak pečetili výhru brankou na 4:2 do prázdné brány. Byl to strašně těžký zápas, ale zvládli jsme ho, jsme spokojeni. Chci poděkovat čtyřem fanouškům, kteří sem za nám přijeli nás podpořit. Tímto jim osobně děkuji. Teď už se samozřejmě těšíme na domácí prostředí a naše fanoušky ve středu na zápase s Kolínem.“

Sestava Třebíče z minulého utkání: Mičán (Pakarinen) – Bořuta, Baláž, Poizl, Furch, Vodička, Vodný, -Dočekal (A), Bittner (C), Psota, - Kučera, Michálek, Ferda (A), - Maty. Svoboda, Malý, Frömel, - L. Stehlík, Matě. Svoboda, Michalčuk.

SC Marimex Kolín

Kolínští před sezonou přivedli do týmu velmi zkušenou posilu. Z Jihlavy se jim podařilo přetáhnout dlouholetého kapitána Josefa Skořepu. Jednačtyřicetiletý hokejista chtěl být co nejblíže rodině, a proto nabídka od Kozlů převážila t ostatní. Kromě Skořepy se ke Kozlům přesunul také Stanislav Vrhel, který válel za Sokolov a za Piráty. Kolín posílil také obránce Štěpán Němec z Litoměřic.

Ústeckému Slovanu od listopadu vypomáhá Tomáše Bernat, který byl Kolínem na hostování uvolněn.

Kolínu letošní sezona zatím nevychází podle představ. Tým má sice na poslední Rysy náskok deseti bodů, ale vypadl z míst zajišťující předkolo. Poslední místo, které zaručuje vstupenku do play-off hájí zlepšující se Pardubice B, ne něž Kolín ztrácí 6 bodů. Kozlové si sice po reprezentační přestávce vyšlápli na Sokolov, ale následně nezvládli duel s posledními Rysy a ani s Jestřáby.

Sestava Kolína z minulého utkání: Lukáš (Šatný) – Pinkas, Kolmann (A), Piegl, J. Šedivý, Hampl, Häusler – Ouřada, P. Moravec, Z. Král (A) – Dlouhý, Skořepa (C), K. Lang – Síla, Vrhel, Gajda.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!