Menu +

Bílé hvězdy čeká před mistrovskými zápasy poslední domácí prověrka se Skalicí

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horáckou Slavii čeká poslední duel před startem nové sezony. Bílé hvězdy mezi svými mantinely přivítají slovenskou Skalici, se kterou v minulém klání padly v samostatných nájezdech. Pro realizační tým Třebíče bude odveta se slovenským soupeřem poslední šancí vidět tým v zápasovém zápřahu. Pak už totiž vypukne tolik očekávaná nová sezona. Horácká Slavia se zároveň snaží před začátkem ještě vyztužit kádr a jedná o možném posílení hráčského týmu. Derniéra letošní třebíčské přípravy se Skalicí je na programu ve čtvrtek v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

HK Skalica

Skalica v loňské sezoně zářila v základní části, když se nad ni dostala pouze Žilina. V play – off nejprve Skalica vyřadila Trnavu, ale bylo to pořádné drama, jelikož rozhodoval až sedmý zápas. V semifinále už však byl úspěšnější slovenský Martin, a cesta Skalice tak skončila.

Realizační tým v okurkové sezoně hledal posily k vyztužení kádru. Do útoku přišel americký útočník Conor Landrigan, pro kterého to bude první rok strávený mimo zámoří. Z Liptovského Mikuláše se do Skalice přesouvají kanonýr Petr Obdržálek a Juraj Jurík. Vedení se podařilo dotáhnout smlouvu i s americkým obráncem Alecem Semadelem, který si stejně jako jeho krajan poprvé vyzkouší zahraniční angažmá. Slovenský celek přivedl do svých řad také brankáře Branislava Bernata, jenž hrál minulou sezonu ve Francii.

Skalica v přípravě narazila na Slovensku na Senici a Trnavu. Zatímco Trnava padla v prodloužení, tak Senica v nastaveném čase urvala vítězství. Proti bílým hvězdám se také nerozhodlo po základní hrací době a Skalica4 uspěla až v samostatných nájezdech.

Sestava Skalice z minulého utkání: Bernát – D. Kadlečík, Semandel, O. Janík, Fatul, Hílek, Vidovič, M. Mikula, Sakmár – J. Jurík, Včelka, Obdržálek – Hujsa, R. Nemec, Šátek – Janáč, Landrigan, Kotvan – Šišolák, Rajčák, Kuba.

SK Horácká Slavia Třebíč

Horáckou Slavii čeká poslední měření sil před vypuknutím nového ročníku Chance ligy. Třebíčská parta v přípravě stihla odehrát sedm klání, z nichž dokázala čtyři dovést do vítězného konce. Nyní je před týmem okolo kapitána Ladislava Bittnera poslední zkouška před ostrým startem sezony.

Bílé hvězdy v prvním klání se Skalicí dokázaly v samotném závěru srovnat, ale obrat se jim v nájezdech dokonat nepodařilo. V této bitvě se mezi střelce zapsal útočník Jakub Malý, který otevřel skóre a o jeho budoucnosti v týmu promluvil v rozhovoru pro třebíčský web Jaroslav Barvíř.

„S Jakubem Malým v našem týmu počítáme a měl by s námi jít i do nové sezony. U Jana Sedláčka jsme ještě neřekli definitivní rozhodnutí. Nadále se snažíme kádr doplnit. Máme něco v jednání a uvidíme, jestli se nám to podaří dotáhnout. Momentálně nejsme početně v takovém stavu, abychom v kádru dělali nějaká zásadní rozhodnutí. Do začátku soutěže zbývá ještě čtrnáct dní, takže nám stále zbývá určitý časový prostor. ”

Sestava Třebíče z minulého utkání: Mičán – Furch, Poizl, Hunkes, Svoboda A., Sedláček, Tureček, - Malý, Šilhavý, Holec, Krliš, Michálek, Kuba, Vodný, Michalčuk, Novák, Bittner, Svoboda M.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Derby je po letech zpět! Horácká Slavia přivítá nováčka ze Znojma

dnes
Pozvánky na zápas

Autobus bílých hvězd nabírá směr Sokolov! Horácká Slavia narazí na tamní Baník!

před 2 dny
Pozvánky na zápas

První derby o Vysočinu je tady! Bílé hvězdy změří síly s Duklou!

24.09.2023