Menu +

Bílé hvězdy oplatily v odvetě Skalici porážku a mají za sebou úspěšnou generálku

Reportáže
T ř e b í č - Bílé hvězdy ovládly i odvetné klání se Skalicí, ale rozhodně to nebylo nic lehkého. Hra se totiž přelévala ze strany na stranu stejně jako branky. Na úvodní trefu Ladislava Bittnera odpověděla Skalice dvěma brankami, ale to byl jenom zlomek toho co zápas přinesl. Ještě před koncem periody totiž skvěle zafungovala spolupráce Holec - Dočekal a vše korunoval skvělým blafákem David Michálek, jenž vrátil Třebíči vedení. Na srovnání Obdržálka odpověděl Michal Vodný a po skvělé trefě v oslabení od Michala Furcha už Skalica dokázala pouze zkorigovat stav na konečných 5:4.
Sdílejte článek
 
, čtvrtek 1.9.2022
TRE TRE
5:43:2, 1:1, 1:1
SKA SKA
Statistiky
Branky a nahrávky: 7. Bittner (Holec), 10. Dočekal (Holec), 15. Michálek (Hunkes), 39. Vodný (Poizl), 46. Furch (Malý) – 8. Obdržálek (Kuba), 9. Jurík (Obdržálek), 31. Obdržálek (Němec), 53. Šátek. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Poizl, Furch, Vodný, Sedláček, Svoboda A., Hunkes – Dočekal, Malý, Holec – Svoboda M., Bittner, Novák – Krliš, Michálek, Ferda – Kuba, Dolníček, Michalčuk.
HK 36 Skalica: Nemec – Kadlečík, Semandel, Janík, Fatul, Vídovič, Polák, Mikula – Jurík, Nemec R., Obdržálek – Janáč, Landrigan, Šátek – Rajčák, Včelka, Kotvan – Kuba, Duban, Šišolák.

Komentář k zápasu

V úvodu utkání oba celky hledaly ideální rytmus hry a byla k vidění řada nepřesností. Vše se ale změnilo s první přesilovou hrou, kterou měla Horácká Slavia. Do šance se prodral Martin Dočekal, jehož nebezpečná střela křičela po dorážce, ale v blízkosti se nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů.

Třebíč to ale mrzet nemuselo, jelikož Miroslav Holec vybídl ke střele Ladislava Bittnera, který mířil přesně k tyči. Skalice ale přispěchala s rychlou odpovědí. Zblokovaný střelecký pokus si nejrychleji našel Petr Obdržálek, který jej instinktivně umístil do horní poloviny Jekelovy klece. To však ze strany Skalice nebylo zdaleka vše. Obdržálkovu střelu z úhlu dokázal třebíčský maskovaný hrdina ještě vytěsnit svým betonem, ale na následný důraz v brankovišti v podání Juraje Juríka už Jekelova výstroj nedosáhla.

A gólové hody pokračovaly. Tentokráte se už však radovala druhá strana barikády. Pobídky od Miroslava Holce využil Martin Dočekal, který vyrovnal stav klání. V pořadí už pátou branku utkání přidal David Michálek, který si lišáckým blafákem rozhýbal gólmana soupeře a elegantně zakončil. Touto oku lahodící akcí také skončila divoká první perioda.

Skalice mohla srovnat z přesilové hry, o kterou se však připravila vlastní vinou v podobě provinění proti pravidlům připravila. I tak se ale Skalice dočkala. Richard Němec vybídl skvělým pasem přes šíři kluziště Petra Obdržálka a začínalo se znovu od začátku. Před odchodem do šaten však vrátil bílým hvězdám vedení Michal Vodný.

Za Třebíč navíc v oslabení udeřila dvojice Jakub Malý a Michal Furch, která prchla do přečíslení a druhý jmenovaný uklízel kotouč do sítě. Za hosty už pouze na konečných 5:4 upravoval Michal Šátek.

Autor: Viktor Pavlovec

Ohlasy trenérů

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Pro nás to byl hrozně těžký zápas, protože na soupeře, který čipuje puky z obranného pásma a hraje hodně jednoduše, musíte vymyslet nějaké momenty překvapení, souhra musí být rychlá a překvapivá. I když jsme v první třetině dali tři góly, tak náš tlak do brány nebyl až takový, jaký bychom si představovali. Možná se na hru divákům hezky koukalo, ale z našeho pohledu to bylo málo efektivní. Ve hře už bylo dost věcí, které po hráčích chceme. Jenže vždycky, když jsme se dostali k těm dobrým věcem, dali jsme gól, tak nás zase srazil gól inkasovaný po našich chybách. Pak nám zas nějakou dobu trvalo, než jsme se dostali zpátky k naší hře a herní pohodě. Soupeř dnes vstřelil z minima šancí čtyři góly, z toho jsme mu tři góly sami nabídli. To se nám vůbec nelíbí, to musíme odstranit. Máme na to ještě čtrnáct dní do prvního ligového zápasu. Ještě se podíváme na video a zapracujeme na těch zmíněných věcech, které se nám nelíbí. Pozitivem je, že jsme zápas zvládli vítězně, včetně pozápasových nájezdů. Příležitost dostali mladí kluci, naši junioři, kteří s námi odmakali celou přípravu a jsou součástí týmu. Všechno je o psychice, musíme si proto dobře nastavit hlavy a těch čtrnáct dní máme na to, abychom se dobře nachystali na Slavii Praha, na 14. září, a vstup do sezóny zvládli podle našich představ. Sestavu kombinujeme kvůli zdravotním problémům některých hráčů, a to nejen do zápasu, ale i na trénincích. Pro dnešní zápas jsme ani neměli jinou variantu sestavy, než tu, se kterou jsme do utkání nastoupili. Věříme ale, že do začátku soutěže budou všichni v pořádku a připravení na sto procent.

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Bílé hvězdy i přes hektický závěr obraly svou jmenovkyni o všechny body

před 2 dny
Reportáže

Bílé hvězdy se z Prostějova vracejí bez bodového zisku

03.12.2022
Reportáže

Bílé hvězdy doma proti Litoměřicím poprvé padly

30.11.2022
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC ZUBR Přerov
SK Horácká Slavia Třebíč