Menu +

Bílé hvězdy míří poprvé v sérii do Sokolova, kde je čeká dvojzápas s Baníkem

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Za stavu 1:1 na zápasy se série mezi Horáckou Slavií a Baníkem přesouvá do Sokolova, kde se sehraje třetí a čtvrté střetnutí. Bílé hvězdy odcestovaly do Sokolova o den dříve, aby se mohly lépe připravit na třetí klání. Kádr okolo kapitána Ladislava Bittnera nečeká nic lehkého, jelikož utkání jsou velmi vyrovnaná a rozhoduje každý detail. Oba týmy hrají dobře takticky dozadu a využívají chyb soupeře. Jak třetí, tak čtvrtý čtvrtfinálový duel budou startovat ve shodný čas tedy v 18:00 na sokolovském zimním stadionu a to v pondělí a v úterý.
Oba zápasy sledujte živě na hokejka tv.
Sdílejte článek
 

Bílé hvězdy se připravují na třetí a čtvrtý zápas série s Baníkem

Bílé hvězdy mají za sebou dva čtvrtfinálové duely se Sokolovem. V tom prvním sice Adam Gajarský dokázal odpovědět na trefu Jaromíra Kverky, ale Daniel Přibyl okamžitě vrátil svému týmu vedení, které vydrželo až do konce samotného zápasu. Na obě branky letělo v součtu celkem pětapadesát střel, a přes to si jen tři našly cestu do sítě. Oba celky hrály velmi zodpovědně dozadu a byla k vidění taktická bitva z obou stran.

Ve druhém klání Třebíč na svého soupeře začala tlačit už na samém začátku utkání, což také přineslo ovoce v podobě parádně zakončené akce Adama Gajarského. Soupeř ale dokázal v nejméně očekávanou chvíli, tedy v oslabení odpovědět. Třebíčský hrdina Gajarský ale svou třetí brankou v sérii znovu poslal svůj tým do vedení. Hostům se sice ještě podařilo dotáhnout, ale přesná rána Vojtěcha Střondaly rozhodla o osudu zápasu. Výhru navíc pečetil trefou do odkryté klece Michal Vodný.

Série se tedy za vyrovnaného stavu poprvé přesouvá do Sokolova, kde je na programu klání číslo 3 a 4. Zda se série hraná na tři vítězství vrátí do Třebíče, to je nyní ve hvězdách. Stalo by se tak pouze v případě, že by každý z týmů jeden zápas v Sokolově vyhrál a stav série by byl 2:2. V Třebíči by se pak hrálo ve čtvrtek 17.3. Ale nepředbíhejme! O přípravě třebíčského celku promluvil lodivod střídačky Horácké Slavie Kamil Pokorný.

„My se momentálně soustředíme pouze na zítřejší zápas, tedy utkání číslo 3. Dál se nedíváme a budeme chtít navázat na výkon z domácího prostředí a uhrát potřebný a důležitý bod. Play – off se hraje hodně takticky a odzadu a rozhoduje hlavně střelecká produktivita, která nás trápila v prvním zápase. Rozhodují také speciální formace. My si musíme udržet emoce, které vedou k vyloučení a hrát na minimum vyloučených hráčů. Naopak, když se nám naskytne nějaká přesilovky, tak je z ní potřeba vstřelit nějakou branku. Díky vedení, které nám vyšlo vstříc, jsme do Sokolova odcestovali den dopředu a hráči mají veškerý komfort k tomu, aby zítra předvedli kvalitní výkon. ”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Adam Gajarský (3+0), Michal Vodný (1+2)

nejlepší střelec: Adam Gajarský (3+0)

nejlepší nahrávač: Michal Vodný (1+2), David Tureček (0+2)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,45 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Hunkes, Mlčák, M. Furch, L. Forman, Tureček, Poizl, Zukal – Psota, L. Bittner, Šťovíček – Střondala, Nedvídek, D. Sklenář – Gajarský, Vodný, Meluzín – Ferda, D. Michálek, Krliš.

Statistiky hráčů Baníku Sokolov

lídr kanadského bodování: Jaromír Kverka (2+1)

nejlepší střelec: Jaromír Kverka (2+1)

nejlepší nahrávač: Jaromír Kverka (2+1), Daniel Přibil (1+1), Ondřej Jurčík (0+1), Jakub Konečný (0+1), Jan Pohl (0+1), Radek Jeřábek (0+1), Tomáš Jandus (0+1)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Adam Beran 94,29 %

Sestava Sokolova z minulého utkání: A. Beran – Radek Jeřábek, J. Pohl, Kadeřávek, J. Novák, Vodička, Klejna, A. Rulík – D. Přibyl, Kverka, J. Konečný – Tomi, Vrhel, Jurčík – M. Sloboda, Hašek, T. Jandus – V. Bílek, T. Rohan, Vracovský.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy na svém ledě přivítají nováčka soutěže, zlínské Berany

30.09.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká premiérové střetnutí s ligovým nováčkem Pardubicemi B

27.09.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou chtít v pondělí proti Šumperku udržet domácí neporazitelnost

25.09.2022
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC RT TORAX Poruba
SK Horácká Slavia Třebíč