Nic nebalíme! burcuje před čtvrtým zápasem Šťovíček. Soupeři už se podle něj ničím nepřekvapí

Ohlasy po utkání
Když dal v polovině zápasu Martin Šťovíček gól na 2:0, vypadalo to s Horáky velmi dobře. Jenže Sokolovští dokázali kormidlem zápasu otočit ve svůj prospěch. To znamená, že svěřenci hlavního trenéra Kamila Pokorného budou zítra odvracet konec sezony. Na mysli však nikdo z týmu neklesá. „Věřím, že to zvládneme," hlásí Martin Šťovíček.

Dnešní zápas se vzhledem k průběhu hodnotí těžko, že?

Je to škoda. Vedli jsme 2:0, ale nevyhráli. Každopádně nic nebalíme. Zítra chceme vyhrát a pak věřím tomu, že to doma zvládneme. Ale samozřejmě mě dnešek mrzí. Zvlášť když prohrajete takhle v prodloužení.

Říká se, že svým způsobem je lepší prohrát třeba 10:0 než takhle těsně…

Asi je to pravda, ale já to nijak zvlášť neřeším. Bod do série si zkrátka připsal Sokolov. Prohra jako prohra. My zápas musíme zvládnout zítra. Jak jsem říkal, jedeme dál. Nic nebalíme.

Kde se zápas z tvého pohledu lámal?

Byla škoda, že jsme vedení 2:0 neudrželi delší dobu. Myslím, že v první a ve druhé třetině jsme byli lepší a mohli odskočit na větší brankový rozdíl. Oni neměli v první a ve druhé třetině skoro nic. A dostat gól do šatny… To je vždycky blbý.

„Oni neměli v první a ve druhé třetině skoro nic."

Zacloumal s vámi?

Asi jo. My jsme si během druhé přestávky řekli, že jsme lepší. Že první dvě třetiny jsme odehráli lip než oni, ale v hlavě jsme to podvědomě asi měli. Oni pak dali gól na 3:2, nám se podařilo vyrovnat, jenže Sokolov rozhodl v prodloužení.

Osobně mi přišlo, že v prodloužení jste byli až moc pasivní.

Vidím to úplně stejně. Nevím, co se stalo… Tři třetiny jsme hráli v pohodě, pak přišlo prodloužení a my se asi báli, že dostaneme gól, který jsme stejně dostali. Je to poučení pro příště. Takhle hrát nemůžeme. Byli jsme pasivní a prodloužení jsme celkově neodehráli dobře.

Pojďme teď k tvému gólu. Ten brankáře asi zaskočil, že?

Měl jsem za sebou dlouhé střídání, dobrusloval jsem situaci, takže jsem toho měl plné zuby. Ale puk se nám dobře odrazil a my jeli 3/2. Dostal jsem výbornou nahrávku, zkusil vystřelit a padlo to tam.

Přesně tohle by mohl být recept i do zítřejšího zápasu, ne? Tím myslím střílet z každé pozice.

Určitě. Musíme všechno cpát do brány a doufat, že nám tam spadne víc gólů než jim. Je to play off, v něm většinou hezké góly nepadají. I když občas jo. Musíme toho každopádně do brány dotlačit co nejvíc.

„Musíme všechno cpát do brány."

Stejně tak se dá stavět na přesilovkách. Dnes jste proměnili dvě ze čtyř.

Kluci je teď hrají parádně. Myslím, že v nich víc střílíme. Asi je to i o tom, jak proti nám soupeř v oslabení hraje. Máme na střelbu víc času, což se projevuje. Jednou to Vojta parádně trefil, podruhé Láďa dobře tečoval. Gólmanovi se takové věci těžko chytají.

Jaký čekáš zítra zápas? Můžou se oba týmy ještě něčím vzájemně překvapit?

Myslím, že oba týmy se už ničím překvapit nemůžou. Oni hrají celou sezonu stejný hokej, stejný systém. Podle mě nic měnit nebudou. Zvlášť když dnes vyhráli. Bude to zápas dost podobný těm třem, které se odehrály teď.

Pro vás to bude zápas, ve kterém musíte vyhrát, pokud si chcete prodloužit sezonu. Vnímáš tíhu okamžiku?

Určitě půjde o speciální zápas. Nebude jako každý jiný. V hlavě to mít budu, ale zároveň se budu snažit, abych na to moc nemyslel a nestresoval se. To je pak většinou na škodu. Věřím, že to bude dobré.

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž