Menu +

Bílé hvězdy míří poprvé v sezoně mimo své mantinely! Vzdorovat budou Dynamu B!

Pozvánky na zápas
Svěřenci Kamila Pokorného vyráží v novém ročníku poprvé na soupeřovo kolbiště. Zatímco Horácká Slavia ve svém prvním utkání nestačila na ambiciózní Vsetín, tak nadcházející třebíčský soupeř své klání ani nedohrál. Důvodem byly technické problémy, kvůli kterým muselo být celé utkání přerušeno. Oba soupeři budou tedy usilovat o své první body. Zápas mezi Horáckou Slavií a Dynamem B startuje v sobotu v 18:00 na zimním stadionu v Chrudimi.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy už mají svou domácí premiéru za sebou. Bohužel utkání nevyšlo úplně podle představ. Svěřencům Kamila Pokorného totiž chybělo štěstí v koncovce a gólman Valachů nakonec dokázal uhájit čisté konto. Na druhé straně výborně chytala předsezónní posila, ale ani finský šikula Samu Pakarinen nedokázal zabránit dvěma brankám Vsetína, který o svém vítězství rozhodl již v první periodě nechytatelnou trefou z přesilové hry a gólem těsně před vypršením úvodních dvaceti minut.

O neproměňování příležitostí mluvil v pozápasovém hodnocení i třebíčský lodivod, který v důležitém klání postrádal i dva stěžejní hráče sestavy.

Bohužel se objevil náš neduh z přípravy, a to koncovka a efektivita. I přes šance v přesilovkách jsme nedokázali vstřelit ani jednu branku. Klukům ovšem nemám co vyčítat, stál proti nám finalista loňského ročníku, na ledě si to všichni odpracovali. Dnes se na soupisce neobjevil Lukáš Kříž kvůli zranění a Radim Ferda si dneska odpykával trest z minulé sezóny, kdy byl v posledním semifinálovém zápase proti Zlínu vyloučen do konce utkání."

Sestava Třebíče z minulého utkání: Pakarinen – Bořuta, Furch, Štebih, Baláž, Poizl, Vodička – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Malý, Maty. Svoboda – Berka, Horváth, Frömel – Michalčuk, Michálek, Stehlík.


Dynamo Pardubice B

Pardubice B loni zažehnaly sestup a letos byly na přestupovém trhu velmi aktivní a šly po velkých rybách, aby se podobný scénář již neopakoval. Kontrakt dostal sniper loňské sezony Lukáš Žálčík, který byl světlou stránkou sestupové sezony Šumperku. Útok by měl dále vyztužit Dominik Hrníčko z Poruby. Dvojici doplnil ještě Josef Mikyska, který se vrací po výborné sezoně v Polsku.

Do obrany přišel Marek Voženílek a vedení zlanařilo ze slovenské extraligy i Davida Honzíka, který by měl být jistotou mezi třemi tyčemi. V týmu by ovšem opět měly hrát velkou roli především mladé talenty extraligových Pardubic.

Start soutěže, který Dynamo zažilo byl velmi kuriózní. Prostějovský stadion totiž neodolal silné bouřce a z důvodu zatékání vody do střechy, která následně padala na led se vytvořily kaluže. Utkání muselo být přerušeno a posléze došlo k rozhodnutí, že se v prvním hracím dni ani nedohraje.

„Byly tam asi čtyři díry, kde byly kaluže, asi by se to do kupy nedalo," uvedl pardubický trenér Richard Král. „Čekali jsme asi půl hodiny, jenže pořád tekla voda na led. Zřejmě by se to nezlepšilo. Oba mančafty se tedy dohodly, že to nemá smysl."

Z utkání se nakonec budou dohrávat dvě třetiny za stavu 0:0.

Sestava Dynama B z minulého utkání: Honzík – Zdráhal, Nedbal, Kaštánek, Bučko, Voženílek, Kubíček – Urban, Herčík, Žálčík – Hrníčko, Mikyska, Rouha – Kaplan, Kaut, Lichtag – Zeman, Pochobradský, Kalužík.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024