Dnes to padalo, Pardubicím nasázela HST bůra, veze skvělé dva body

Ch r u d i m - Nervy drásající souboj přineslo utkání druhého kola v Chrudimi, kde hraje své domácí duely pardubické béčko. To letos hodně posílilo a pomýšlí na vyšší příčky v tabulce. Třebíčští ale jeli na východ Čech s jasným cílem bodovat. To se povedlo a do Třebíče putují skvělé dva body. 358 diváků vidělo v zápase téměř vše, co může hokejové utkání nabídnout. Bleskový gól Matěje Psoty už ve dvanácté sekundě, dva obraty ve skóre, vyrovnání v power play domácích, prodloužení a poté i deset sérií samostatných nájezdů. V té desáté pak rozhodl o zisku druhého bodu pro HST Martin Dočekal. Dvě branky a jednu asistenci si v utkání připsal štírek Matěj Psota a výborně se předvedl i brankář Jan Mičán, jenž pochytal osm samostatných nájezdů domácích.

2.kolo, sobota 16.9.2023
PAB PAB
4:5sn3:2, 0:0, 1:2 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 06:09 Žálčík (Mikyska, Herčík; 5/5), 12:41 Pochobradský (Tomas, Štetka; 5/5), 16:41 Mikyska (5/5), 58:59 Lichtag (Mikyska, Bučko; 5/5), rozh. náj. Dočekal – 00:12 Psota (Dočekal; 5/5), 09:25 Bittner (Psota, Dočekal; 5/5), 47:46 Psota (Dočekal, Vodný; 5/4), 48:13 Frömel (Michálek; 5/5). Rozhodčí: Wagner, Hucl – Štěpánek, Dědek. Diváci: 358. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 31:21 (13:7, 11:6, 5:6). Zblokované střely: 9:8. Vhazování: 43:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4.
Pardubice B: Honzík – Zdráhal, Kolář, Kaštánek, Bučko, Voženílek, Kubíček, Tvrdík – Herčík, J. Mikyska, Žálčík – Kaplan, Kaut, Lichtag – Pavlata, Pochobradský, Rouha – Tomas, Zeman, Štetka.
SK Horácká Slavia Třebíč: Pakarinen (21. Mičán) – Bořuta, Furch, Štebih, Baláž, Poizl, Kříž, Vodička – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Michálek, Ferda – Berka, Malý, Frömel – Maty. Svoboda, Horváth, Stehlík.

Úvod zápasu v Chrudimi zastihl Horáky v dobrém rozmaru - třebíčská družina totiž hned z první akce skórovala. Rychlý kontr elitního útoku zakončil přesně i trochu šťastně Matěj Psota. To se psala teprve dvanáctá vteřina. Pardubická rezerva srovnala za pět minut - úspěšným střelcem byl Lukáš Žálčik, který překonal Samu Pakarinena blafákem do bekhendu. Za další tři minuty ovšem Horáci znovu vedli a opět se o to přičinilo elitní první útočné komando. Ladislav Bittner nachytal brankáře Honzíka v nedbalkách a bylo to 1:2. O chvíli později mohl vyrovnat Herčík, pokus mladého útočníka ovšem skončil na Pakarinenově výstroji. Přesto domácí vyrovnali. Psala se třináctá minuta, když Michal Pochobradský zamířil z brankové čáry přesně nad rameno finského gólmana v třebíčských službách. A pro Horáky bylo v této fázi zápasu ještě hůře, tři minuty před koncem úvodního dějství překlopil misky vah na stranu pardubické rezervy Josef Mikyska.

Od druhého dějství nastoupil do třebíčské svatyně Jan Mičán, což se ukázalo být jako jeden z klíčových faktorů na cestě za dvěma body. Domácí měli totiž většinu prostřední dvacetiminutovky tlak, jenže Mičán se k jejich smůle rozchytal a předváděl parádní zákroky. Mrštně zlikvidoval příležitosti Kauta, Kaplana i Mikysky. Ze Třebíč mohl skórovat ránou od modré Štebih, ale ani on neuspěl.

Před závěrečnou periodou upravil třebíčský realizační tým složení útočných formací, přičemž tenhle tah přinesl do hry bílých hvězd vítané oživení. Horáci nejprve ubránili dvouminutové oslabení, aby mohli v následné přesilovce sami udeřit. Gólová kombinace začala u Michala Vodného, který posunul na Martina Dočekala, jenž vybídnul ke skórování Matěje Psotu. 3:3. O půl minuty později, konkrétně v čase 48:13, Třebíč dokonce vedla. Šimon Frömel využil laxního postavení pardubických obránců na vhazování a přesnou ránou do horních pater brány přiblížil Horáky k zisku tří bodů. Jenže domácí to nezabalili, v 58. minutě odvolali brankáře, načež vyrovnávající gól vstřelil po důrazu v prostoru před bránou Jakub Lichtag.

Následné prodloužení rozhodnutí nepřineslo, ke slovu se tedy dostaly samostatné nájezdy. V nich rozhodl o zisku druhého bonusového bodu pro Třebíč Martin Dočekal.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Na toto utkání jsme se důkladně připravovali, protože s tímto soupeřem jsme odehráli i dva přípravné zápasy. Chtěli jsme do zápasu vstoupit dobrým pohybem a nešetřit střelbou, což se nám celkem dařilo. Dostali jsme se i do rychlého vedení, ale první třetinu jsme celkově odehráli příliš profesorsky, a to nás proti takto kvalitnímu týmu potrestalo. Domácí se nakonec po první třetině dostali do vedení 3:2. Řekli jsme si, že se vrátíme k jednoduchosti a přímočarosti, která nás zdobila v minulé sezóně, a od půlky zápasu jsme začali přebírat iniciativu. Před třetí třetinou jsme udělali menší změny v sestavě, a ty se nám vyplatily. Vývoj zápasu jsme otočili v náš prospěch, ale minutu před koncem jsme v power-play inkasovali vyrovnávací gól. V prodloužení jsme dali dvě tyčky, neproměnili jsme dvě tutové šance, a tak došlo na nájezdy. V desáté sérii rozhodl v náš prospěch Martin Dočekal. Celá první lajna hrála dnes velmi dobře, dala i s vítězným nájezdem čtyři góly. Byl to zápas jako na houpačce, mohli jsme mít tři body nebo také žádný, nakonec máme dva. Velmi si toho vážíme, protože uznáváme sílu soupeře. Věřím, že je to dobrá pozvánka pro naše fanoušky na středeční utkání a že nás přijdou podpořit. Tým to potřebuje, potřebuje cítit podporu a důvěru fanoušků. Zvlášť proti velmi silnému soupeři z Poruby, kde bychom se rádi na konci utkání společně s fanoušky radovali. Konečně jsme byli už skoro kompletní, do hry se zapojil i Radim Ferda, David Michálek a Lukáš Kříž. Chyběli jen Matěj Svoboda a David Michalčuk. Před třetí třetinou byla ta změna právě přesunutí Davida Michálka do třetí lajny, protože ještě nemá tolik natrénováno. Kvalitně to tam podržel a odbránil. Do druhé formace šel Jakub Malý, a to se nám vyplatilo. Radim Ferda stál jedno utkání, ale natrénováno má dostatečně. David byl delší dobu mimo, takže má co dohánět, ale i tak byl pro nás velkým přínosem. Velmi dobrý výkon podal v brance Honza Mičán, měl to těžké, nastoupil v průběhu zápasu, ale podržel nás a vychytal i osm sérií nájezdů.

Richard Král - HC Dynamo Pardubice B: Opticky jsme měli ze hry asi víc, myslím si, že jsme byli daleko aktivnějším týmem. Jak první, tak druhou třetinu jsme je přestříleli. Bohužel jsme udělali pár zbytečných chyb, za které nás soupeř potrestal. Ztráty v oslabení by se neměly stávat, ale máme mladý tým. Kluci se stále postupně učí a věřím, že se z těchto chyb poučí a příště takovou blbost nevymyslí. Pak dostaneme hned po buly gól, kde byl taky nedůraz. Hráč, co střílel, už měl být dávno zblokovaný. To jsou věci, které nás dneska stály tři body. Pak jsme se při power-play zvedli. Ale jak říkám, polovina kluků je tady mladých a dá to strašně práce všechno skloubit. Mají tam mnoho dobrých věcí, ale také věci, na kterých musíme pracovat a do budoucna odstranit. Stále se to učí, a proto věřím, že se budeme ještě zlepšovat. A nájezdy jsou loterie, minule jsme dali tři ze čtyř, dneska jsme na toho samého gólmana nebyli moc schopní dát góly.