Menu +

Bílé hvězdy načnou náročný program pátečním střetnutím s Benátkami nad Jizerou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horáckou Slavii čeká série tří zápasu v krátkém časovém intervalu. Nejprve se svěřenci trenéra Radka Nováka představí v páteční dohrávce s Benátkami nad Jizerou a hned následující den se oba soupeři střetnou podruhé. Fanoušci bílých hvězd tak uvidí své oblíbence dokonce dvakrát za sebou a o hokejové zážitky tudíž nebude nouze. Navíc se Třebíč už v pondělí přesouvá k dalšímu utkání do Ústí nad Labem. Horácká Slavia se po rozdělení tabulky se svým nadcházejícím soupeřem utkala jen jednou a z ledu Benátek nad Jizerou odjížděla s maximálním bodovým ziskem. Zápas mezi Horáckou Slavií a Benátkami nad Jizerou, který byl z důvodu rozsáhlé marodky třebíčského celku přeložen na tento pátek, startuje v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

Horáckou Slavii čeká veledůležitý dvojzápas

Bílé hvězdy se po nepříjemné zkušenosti s chřipkovou epidemií vracejí zpátky mezi mantinely. Poté co ve velmi okleštěné sestavě absolvovaly utkání s prostějovskými Jestřáby, došlo k přeložení dvou utkání. Horácká Slavia se tak v ostrém zápase představila až ve středu, kdy svedla tuhý boj o body v Kadani. Třebíčským hokejistům však k vítězství nestačila ani trefa Ladislava Bittnera, který v posledních pěti zápasech zaznamenal neuvěřitelných osm kanadských bodů a výrazně se podepsal na vzestupu mužstva vedeného Radkem Novákem. Bílé hvězdy ale vyválčily na území Trhačů důležitý bod, který si přibalily na cestu domů.

Lídrem statistik celku z kraje Vysočina je ale stále Martin Šťovíček s třinácti přesnými trefami a osmnácti asistencemi. Zdatně mu však sekunduje jeho spoluhráč z první formace Lukáš Nedvídek, který vsítil deset branek a sedmnáct jich připravil. Mezi třemi tyčemi hájí svoje království Dominik Svoboda s úspěšností zákroků 90,11%. Záda mu kryje Pavel Jekel s úspěšností zásahů 90,68%.

Poslední odehrané zápasy Třebíče

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3

HC Baník Sokolov - SK Horácká Slavia 1:3

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava 4:3

LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč 7:2

SK Trhači Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 po samostatných nájezdech

Benátky nad Jizerou ztrácí na třebíčské hokejisty deset bodů

Liberecká farma v posledních třech střetnutích s favorizovanými celky nedokázala bodovat a své šance na možný postup do předkola tak velmi výrazně ztenčila. V současnosti ztrácí parta okolo známého hokejisty Radka Dudy na poslední místo zajišťující předkolo šestnáct bodů. Jestřábi, kteří hájí poslední postupovou pozici, mají ale o tři odehrané zápasy více.

Benátky nad Jizerou v minulém kole odcestovaly do Frýdku-Místku s několika juniory a bez svých velkých hvězd. Chyběl jak velezkušený Radek Duda, tak také Lukáš Pabiška, který v sedmi zápasech posbíral solidních šest bodů. Zázrak se ale nekonal a celek složený z mladých hokejistů nedokázal rysy překvapit. Jediný střelecký úspěch liberecké farmy měl na svědomí mladý Michael Drábek, který už jen korigoval na konečných 1:4 z pohledu Benátek nad Jizerou.

V týmové produktivitě zatím nemá Radek Duda konkurenci. Se čtrnácti přesnými zásahy a třiadvaceti nahrávkami suverénně vede týmové statistiky. Otázkou ale zůstává, jestli Radek Duda společně s Lukášem Pabiškou odcestují se svým týmem do Třebíče, protože je v minulém klání jejich spoluhráči postrádali. V brankovišti se v letošní sezoně nejvícekrát představil Matěj Žajdlík, jehož úspěšnost je 89,54%. Připraven je také Jakub Hrstka a tygr z Liberce Marek Schwarz.

Poslední odehrané zápasy Benátek nad Jizerou

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 4:5

HC Benátky nad Jizerou - HC Baník Sokolov 4:3 po prodloužení

HC Dukla Jihlava - HC Benátky nad Jizerou 4:1

HC Benátky nad Jizerou - LHK Jestřábi Prostějov 7:2

HC Frýdek-Místek - HC Benátky nad Jizerou 4:1

Sestava Třebíče z minulého utkání: Do. Svoboda – Szathmáry, Nedbal, V. Čejka, Furch, Jenáček, Hort, Padrnos – Michálek, Nedvídek, Šťovíček – Psota, Bittner, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Havlát – Podlaha, Václavek, Ferda.

Sestava Benátek nad Jizerou z minulého utkání: Hrstka (Král) – Kolmann (C), Žůrek, Buchtela, Havlín (A), Bukač, Aubrecht – Žemba, Chrtek, D. Špaček (A) – Jiruš, A. Dlouhý, Wiencek – Křepelka, Šafařovský, Drábek – Strnad.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Hokejový svátek je zpět! Bílé hvězdy ve čtvrtek přivítají tradičního rivala z Jihlavy

05.08.2020
Pozvánky na zápas

Hokejové prázdniny jsou u konce! Bílé hvězdy se v prvním přípravném utkání střetnou s Havlíčkovým Brodem

02.08.2020
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020