Vedení 2:0 na vítězství nestačilo. Třebíč bere z prvního utkání proti Benátkám bod

T ř e b í č - V pátek byla na programu první část dvojzápasu s Benátkami nad Jizerou. Třebíčští vstoupili do utkání skvěle, když se během první třetiny prosadili Tadeáš Král a Radim Ferda. Jenže to bylo ze strany Horáků vše. Hosté pak dokázali ve druhé periodě srovnat, a protože další branky už v základní hrací době nepadly, šlo se do prodloužení a následně do samostatných nájezdů. Ty nakonec zvládli lépe hosté, kteří si díky tomu pro sebe uzmuli druhý bonusový bod. Zítra se v KHNP ARÉNĚ utkají oba soupeři znovu.

31, pátek 24.1.2020
2:3sn2:0, 0:2, 0:0 - 0:0
BNJ BNJ
Branky a nahrávky: 3. Král (Furch), 16. Ferda (Szathmáry, Furch) - 30. Špaček (Bukač, Dlouhý), 38. Duda (Drábek, Chrtek), rozhodující samostatný nájezd Kolmann. Rozhodčí: Kašík, Ondráček - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 765. Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Do. Svoboda – Furch, Szathmáry, V. Čejka, Nedbal, Jenáček, Hort – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Psota, Bittner, P. Kratochvíl – Michálek, Václavek, Ferda – Malec, Tadeáš Král, Podlaha – Havlát.
HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Kovář, Kolmann, Žůrek, Buchtela, Aubrecht, Bukač, Hampl – D. Špaček, A. Dlouhý, Jiruš – Drábek, Chrtek, R. Duda – Wiencek, Měchura, Šafařovský – Šeliga, Strnad, Žemba.

Již ve třetí minutě otevřel gólový účet zápasu Tadeáš Král, který v rychlosti projel po pravém mantinelu a z kruhu propálil Žajdlíka. Domácí byli následně lepším týmem, ale do velkých šancí se dostávali těžce. A když už se Ferda octil sám před brankářem, tak byl zfaulován soupeřem a nemohl ani zakončit. Vadit mu to ale nemuselo, o tři minuty později vystřelil Šimon Szathmáry, jehož pokus tečoval právě mladík Radim Ferda! V závěru třetiny již branka nepadla a do kabin šli spokojenější Třebíčští, kteří soupeře na střely přestříleli v poměru 15:4.

Na začátku druhé třetiny měly oba celky menší šance, spíš bylo vidět mnoho nedotažených útoků. V polovině periody Benátky zmáčkly domácí asi na minutu, což se jim vyplatilo. Odražený kotouč si našel Daniel Špaček, který se bekhendem nemýlil. Benátečtí rázem měli rázem o něco více střeleckých pokusů a v 38. minutě bylo dokonce vyrovnáno! Drábek našel neobsazeného Radka Dudu před kruhy a ten na druhý pokus propálil Svobodu.

Do třetí části vlétli lépe hosté, Ondřej Buchtela se napřáhl ke střele z první a trefil tyčku! O dvě minuty později mohl otočit duel Petr Wiencek, ale poloprázdnou branku jen minul. I domácí měli postupně své šance, Nedvídek z dobré pozice před kruhy zakončil jen do natažené lapačky Žajdlíka. Třebíčští měli pár minut tlak, ale ten poté opadl a šlo se do prodloužení.

V nastavované pětiminutovce měli k dispozici domácí početní výhodu, v té ale nebezpečně střílel jen Szathmáry. Benátky nad Jizerou se dočkaly také přesilové hry, v té si ale šanci již nevytvořily.

Na řadu přišly tedy nájezdy, ve kterých si připsal vítězný gól Petr Kolmann, který se prosadil po kličce do bekhendu. Na něj navázal i mladý Adam Měchura. Třebíč se neprosadila ani jednou a ztratila doma důležité body.

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: Nás mrzí, že jsme v první třetině nedali více branek. Druhá třetina byla od nás velmi špatná a ve třetí třetině jsme znova mohli nějaké branky dát, ale gólman Benátek to zavřel a v nájezdech byli šťastnější hosté.

Valdemar Jiruš - HC Benátky nad Jizerou: Třebíč v první třetině byla lepším celkem a odskočila nám o dvě branky. My jsme měli trochu mezery ve středním pásmu, soupeř se přes nás lehce dostával. Ve druhé třetině jsme srovnali krok a vyrovnali jsme. Třetí třetina byla vyrovnaná. Hrál se podle mě slušný a rychlý hokej. V závěru se štěstí přiklonilo k nám a bereme dva body, za které jsme rádi.