Menu +

Bílé hvězdy se navrací mezi své mantinely, kde vyzvou svoji pražskou jmenovkyni

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Parta Ladislava Bittnera se chystá na střetnutí se svou pražskou jmenovkyní, která se nutně potřebuje vrátit do bojů o vyřazovací část. Zatím totiž bojuje na dálku s Pardubicemi B, které doufají, že se konečně dostanou ze dna soutěže. Horácká Slavia je zatím čtvrtá a doma bude usilovat o návrat na vítěznou vlnu a další pronásledování lídra Chance ligy. Střetnutí bílých hvězd se sešívanými je na programu v pondělí v 17:30 na zimním stadionu města Třebíče KHNP aréně. Utkání můžete sledovat živě na HOKEJKA TV.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Svěřenci Kamila Pokorného nestačili v posledním klání na Jestřáby, na jejichž ledu se Bittnerově partě skórovat nepodařilo. Bílým hvězdám v minulých kolech nepřálo štěstí, ale nyní se navrací zpět na domácí led, kde se jim pravidelně daří a padly zde pouze jednou. Vyrovnaná tabulka Chance ligy a úspěchy konkurence pořádně zamíchaly s pořadím a Horácké Slavii nyní patří čtvrté místo. Na druhou pozici se však Třebíč bude moci opět dotáhnout.

Tým v poslední době opustil Joshua James Mácha, který neměl dostatečné vytížení kvůli velké konkurenci v třebíčském kádru, a tak jej jeho mateřský klub poslal do Šumperka, odkud tento nadějný hokejista pochází.

Přestože pušky Třebíče v posledním klání mlčely, tak je kapitán Ladislav Bittner na čtvrtém místě v tabulce střelců. Až na odskočeného Lukáše Žálčíka je tato statistika velmi vyrovnaná a třebíčský lídr v počtu vstřelených branek ještě může zasáhnout do boje o korunu krále střelců. Třetí místo si v kolonce asistencí soutěže drží Michal Vodný a desátou pozici v celkovém kanadském bodování pro sebe uzmul Martin Dočekal.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Martin Dočekal (10+13)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (13+7)

nejlepší nahrávač: Michal Vodný (2+17)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,73 %, Jan Mičán 89,23 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Mičán – Tureček, Bořuta, Hunkes, Forman, Furch, Poizl – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, D. Michálek, Krliš – Malý, Vodný, Meluzín – Svoboda, Šilhavý, Michalčuk.

Co říkají týmové statistiky?

Třebíčská parta si zatím i přes poslední prohry drží výbornou bilanci přesilovek, jejichž úspěšnost je 24,72 %. Naopak sešívaní se v této statistice trápí a hodnota využití početních výhod v současné chvíli nepřekračuje 15 %. Hůře jsou na tom pouze Draci ze Šumperku. Svěřenci Kamila Pokorného jsou, co se týče oslabení šestým nejlépe bránícím celkem. Naopak Slavia je na chvostu tohoto hodnocení. To je také jeden z důvodů nelichotivého postavení v soutěži. Oba celky chodí na trestnou lavici úplně minimálně.

HC Slavia Praha

Pražanům se stále nedaří získat potřebnou formu, aby se odlepili od spodních pater tabulky a získali ještě šanci na účast ve vyřazovacích bojích. Slavia nezvládla z posledních sedmi duelů šest a to je hlavní příčinou jejich předposlední pozice v tabulce. Navíc pardubické béčko mocně posiluje a snaží se odlepit ode dna právě na úkor sešívaných.

Vedení bíločervených ale také nespí. Na střídavé starty přivedlo z extraligové Mladé Boleslavi Tomáše Šmerhu. Vážnost situace si všichni velmi dobře uvědomují, a proto sondovali také v cizině, odkud přivedli lotyšského reprezentanta Edgarse Kuldu. Sešívaný dres oblékne i Lukáš Stehlík. Tento trojlístek by měl vyřešit problémy s produktivitou, které jsou hlavní příčinou celé mizérie.

Každopádně je potřeba, aby se kádr co nejrychleji sehrál a začal sbírat body co nejdříve, jelikož soupeři nezahálí a pokud by si vytvořili výrazný bodový polštář, tak by se tradiční celek mohl dostat do pěkných problémů. Uvidíme tedy, jestli se mu investice do nových akvizic vyplatí.

Statistiky hráčů Slavie Praha

lídr kanadského bodování: Tomáš Knotek (7+10)

nejlepší střelec: Tomáš Knotek (7+10)

nejlepší nahrávač: Karel Klikorka (2+11)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Roman Málek 91,30 %, Michal Pittr 81,63 %, Tomáš Volevecký 72,73 %

Sestava Prahy z minulého utkání: Málek – Klikorka, Hejda, Němeček, Roth, Žovinec, Szathmáry, Barák – Šmerha, Žejdl, Kulda – Stehlík, Růžička, J. Brož – Mrňa, Kern, Strnad – Havrda, Pšenička, Simon.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká doma střetnutí se zvedajícím se Dynamem!

04.02.2023
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří na sever Moravy bojovat o body do Šumperku!

01.02.2023
Pozvánky na zápas

Třebíčskou partu čeká doma proti Kozlům útok na čtvrtou výhru v řadě!

29.01.2023