Bílé hvězdy i přes hektický závěr obraly svou jmenovkyni o všechny body

T ř e b í č - Bílé hvězdy za sebou mají hektické utkání se svou jmenovkyní, které bylo napínavé až do poslední sekundy. Horácká Slavia šla do vedení už v první periodě zásluhou Matěje Psoty, ale soupeř po návratu z kabin srovnal krok. Pak to vzala ze správného konce Třebíč. Dvakrát úřadoval samotný kapitán Ladislav Bittner a mezi střelce se zapsal i Michal Vodný. Stav byl 4:1. V závěru však hosté dvěma brankami zkorigovali stav, a Horácká Slavia si tak doma připsala těsnou tříbodovou výhru.

27.kolo, pondělí 5.12.2022
4:31:0, 3:1, 0:2
SLA SLA
Branky a nahrávky: 14. Psota (Bittner), 27. Bittner (Vodný, Bořuta), 35. Vodný (Psota, Dočekal), 40. Bittner (Dočekal, Bořuta) – 22. Kern (Mrňa, V. Růžička), 56. L. Stehlík, 60. Roth (Šmerha). Rozhodčí: Wagner, Skopal – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 6:7. Využití: 4:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 615. Střely na branku: 23:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Kříž, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Krliš, D. Michálek, Ferda – Meluzín, Vodný, Malý – Michalčuk, Šilhavý, Svoboda.
HC Slavia Praha: Málek (41. Volevecký) – Hejda, Klikorka, Roth, D. Němeček, Szathmáry, Žovinec – Kulda, Žejdl, Šmerha – J. Brož, Kern, L. Stehlík – Simon, V. Růžička, Mrňa – Houška, Pšenička, Havrda.

Bílé hvězdy zahrozily hned v první minutě utkání, kdy se Bořutova střela z ničeho nic odrazila na hůl Matěje Psoty, kterého Málek fantasticky vychytal. Na druhé straně se stalo něco podobného, ale pokus Pavla Mrni zastavil duchapřítomný David Tureček. Skóre mohl otevřít i Edgars Kulda z úniku. Lotyšský reprezentant však ztroskotal na Jekelovi.

První se nakonec prosadila Horácká Slavia. Hosté se provinili proti pravidlům, a vystavili se tak nebezpečí početní výhody domácích. No a ti jak známo, si v této herní situaci vědí rady. Pražané se chystali do protiútoku, ale ve středním pásmu narazili a Ladislav Bittner v přečíslení krásně uvolnil Matěje Psotu, který luxusně naservírovanou přihrávkou nepohrdl.

Slavia odpověděla na začátku druhé části a také z přesilové hry. Pokus Pavla Mrni z mezikruží Jekel vykopl pouze před sebe, kde si kotouč našel připravený Jan Kern. Ten srovnal stav na 1:1.

Jenže z řad Pražanů se opět vylučovalo a znovu to nezůstalo bez odezvy. Michal Vodný poslal z kruhu střílenou přihrávku na Ladislava Bittnera, který ji usměrnil z předbrankového prostoru do sítě a Horácká Slavia opět vedla. Sešívaní se navíc nepoučili a z dalšího oslabení inkasovali už potřetí. Matěj Psota viděl v útočném kruhu úplně volného Michala Vodného, který měl po zpracování puku před sebou prázdnou klec, čehož také využil.

Před koncem druhé třetiny Slávisté opět inkasovali a opět z přesilové hry. Málek dokázal pokus Martina Dočekala pouze vyrazit k volnému Ladislavu Bittnerovi. Ten poslal Třebíč do tříbrankového trháku.

Když už se zdálo, že je o vítězi rozhodnuto, tak se ještě děli věci. Lukáš Stehlík v šestapadesáté minutě práskl do bruslí ve vlastním oslabení a přesnou ranou do šibenice snížil. A následně se hosté zásluhou bomby Vladimíra Rotha od modré dostali do kontaktu. Do konce klání už ale zbývalo pouhých šest sekund a domácí si zápas už pohlídali.

Autor: Viktor Pavlovec

Daniel Tvrzník po utkání TRE - SLA 4:3

Kamil Pokorný po utkání TRE - SLA 4:3

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Dobře jsme začali první třetinu, ale trošku jsme tam navázali na neproměňování šancí. Hned v první minutě jsme měli tutovku, naštěstí nám tam pak jeden gól z přesilové hry padl. Od toho jsme se chtěli odrazit. Ve druhé třetině jsme tam měli hluchá místa, kdy soupeř dobře forčekoval, začal vyhrávat osobní souboje a dostal nás pod tlak. Samozřejmě mu pomohlo i vyrovnání na 1:1. Ale my jsme si dnes pomohli přesilovkami a ve druhé třetině obzvlášť, když jsme využili ze čtyř tři. Trošku to bylo déjá vu prvního zápasu, kdy jsme dali z pěti gólů čtyři v přesilovkách. Dneska jsme zopakovali čtyři góly v přesilovkách, první přesilovková lajna zaslouží pochvalu, protože to sehráli parádně. Jinak to byl vyrovnaný zápas. Třetí třetinu vrhla Slavia všechno do útoku a myslím si, že jsme to docela slušně kontrolovali až do té nabídnuté přesilovky čtyři minuty před koncem. Tam jsme situaci podcenili, a to se prostě nesmí stát. I když jsme utkání zvládli, tak je třeba se z toho poučit, protože pak přišlo vyhození kotouče mimo hřiště, trest, a kdyby soupeř dal kontaktní gól dřív, mohli jsme zbytečně přijít o body. Ten druhý gól hráčům ukážeme, budeme jim to připomínat, protože ani za stavu 4:1, za takového času a situace pět na čtyři nesmíme darovat ani metr ledu. Tam se nám to vymstilo, ale naštěstí jsme to zvládli. Pro nás byl dnes úkol jakýmkoli způsobem vyhrát, proto to možná nebyl pro oko diváka z naší strany nějaký super hokej, ale vyhráli jsme, zvládli jsme to a já věřím, že jsme zpátky na dobré vlně. Nemůžu říct, že bych byl nespokojený, my jsme potřebovali vyhrát, dát i nějaké góly, protože produktivita nás v minulých zápasech brzdila. Vyhráli jsme a góly jsme dali, závěr byl ale hektický, tam trošku nespokojenost je, ta situace mi strašně vadí. Hráči měli jasně dané úkoly, byl to zbytečný gól, který pak může celých šedesát minut snahy zhatit. Tohle hráčům určitě připomeneme a doufám, že už se nám to do konce sezóny nestane.

Daniel Tvrzník – HC Slavia Praha: Jsem samozřejmě zklamaný z výsledku, to je jedna věc. Druhá je, že jsme odehráli úplně trapnou první třetinu, to si nemůžeme dovolit, takhle vstoupit do utkání... Na začátku druhé třetiny jsme vyrovnali, měli dobrou pasáž, kdy jsme si vytvořili několik šancí, bohužel jsme je ale neproměnili. Ve druhé polovině druhé třetiny přišly čtyři nesmyslné fauly, inkasujeme tři góly a stojí nás to zápas. To je nedisciplinovanost, kterou si v naší situaci prostě nemůžeme dovolit. Poslední zápasy jsme tolik vylučovaní nebyli, dnes jsme bohužel měli sedm vyloučených... to je hrubá nedisciplinovanost. Před třetí třetinou jsme věřili, že pokud zatlačíme, vytvoříme si tlak, tak že to ani za stavu 4:1 není hotové. Odehráli jsme dobrou třetí třetinu, ale ty kontaktní góly přišly pozdě. Kdyby přišly dřív, dal se z Třebíče odvézt nějaký bod. Hokej je v tomto ale spravedlivý a za první třetinu jsme si nezasloužili nic. Vůbec nechci říkat, že by domácí nastoupili špatně. Naopak nastoupili dobře, ale to bylo o nás. Začali jsme absolutně bez nasazení, bez pohybu, věci, které jsme si ukazovali na videu, jsme hráli úplně opačně, a tím jsme my posadili domácí do sedla. To, že první třetina skončila jen 1:0, to byl spíš náš úspěch. K tomu, co se na naší straně v první třetině dělo, nemám slov.