Menu +

Bílé hvězdy se poprvé představí pod novým trenérem v utkání s Trhači

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Nový rok přinesl spoustu změn v třebíčském klubu. Tou hlavní je nepochybně jmenování nového trenéra A-týmu, jímž se stal Radek Novák, který střídá u kormidla Martina Sobotku. Dále skončil na pozici generálního ředitele klubu PaedDr. Karel Čapek. O jeho nástupci se bude jednat na valné hromadě klubu. Poslední změna se týká přímo kádru Horácké Slavie, kde ukončil své působení obránce Lukáš Forman. Tato zpráva byla zveřejněna s dodatkem, že bílé hvězdy neustále intenzivně pracují na případném doplnění týmu. Horáckou Slavii čeká po těchto výrazných změnách střetnutí s Trhači, v němž už Třebíč nastoupí s novým trenérem a bez zmíněného obránce Lukáše Formana. Utkání mezi bílými hvězdami a Kadaní začíná v sobotu v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Nepovedený zápas s Prostějovem měl za následek svolání mimořádné schůze špiček třebíčského hokejového klubu, kde se rozhodlo o razantních změnách, které se týkaly pozice hlavního trenéra a generálního ředitele klubu.

V prvním případě byl do pozice lodivoda třebíčské střídačky jmenován Radek Novák, který nahradil Martina Sobotku, jenž Horáckou Slavii vedl jako hlavní trenér několik sezon.

Ve druhém případě opustil pozici generálního ředitele klubu PaedDr. Karel Čapek. Jak již bylo zmíněno výše, o jeho nástupci bude jednat mimořádná valná hromada na začátku roku 2020.

Třetí změnou je zásah do samotného kádru A-týmu, kde skončil Lukáš Forman, který už tak v letošní sezoně dres s bílou hvězdou na hrudi neoblékne. Horácká Slavia tomuto obránci poděkovala za odvedené služby. Současně vedení Horácké Slavie oznámilo, že intenzivně pracuje na případném posílení kádru.

Bílé hvězdy se v právě probíhající sezoně mohou spolehnout na pravidelné bodové příděly Martina Šťovíčka, který plní roli lídra statistik s devíti brankami a patnácti asistencemi. Nejlepším střelcem je v současné době Michal Vodný, jenž si svými jedenácti přesnými trefami řekl i o několik extraligových startů v dresu Kohoutů z Olomouce. Místo brankářské jedničky patří Pavlu Jekelovi, který si po třiadvaceti odchytaných zápasech drží úspěšnost zákroků na 91,1%.

Poslední odehrané zápasy Třebíče

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 3:1

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 2:3 po samostatných nájezdech

HC Slovan Ústí nad Labem - SK Horácká Slavia Třebíč 2:3 po samostatných nájezdech

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Baník Sokolov 3:4 po prodloužení

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov 0:7

SK Trhači Kadaň

Trhačům se v letošním ročníku Chance ligy nedařilo. Před rozdělením tabulky měla Kadaň na svém kontě pouhá čtyři vítězství. Momentálně se ale Trhači drží na vítězné vlně, která čítá už tři úspěšně zvládnutá utkání. Díky této překvapivé sérii se Kadaň po dlouhé době odlepila z posledního místa tabulky. Zajímavostí je, že na chvostě tabulky se ocitl sokolovský Baník, tedy poslední soupeř Kadaně. Oba celky však od sebe dělí pouze jediný bod, který Trhači získali porážkou Sokolova v samostatných nájezdech.

Klíčovou roli na vzestupu Trhačů má bezesporu Roman Chlouba, který si přes velmi nelichotivé výsledky Kadaně drží průměr více než bodu na zápas a zároveň je s dvanácti přesnými trefami a šestnácti asistencemi nejproduktivnějším hráčem týmu. Jedničkou v brankovišti je Jakub Neužil, který drží svoji úspěšnost zákroků nad devadesáti procenty.

Poslední odehrané zápasy Kadaně

HC Dukla Jihlava - SK Trhači Kadaň 3:2

SK Trhači Kadaň - HC Benátky nad Jizerou 2:4

LHK Jestřábi Prostějov - SK Trhači Kadaň 3:6

SK Trhači Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem 9:4

SK Trhači Kadaň - HC Baník Sokolov 2:1 po samostatných nájezdech

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (5. Do. Svoboda) – Glover, Forman, Nedbal, Kowalczyk, Jenáček, V. Čejka, Hlaváč – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – Ferda, Bittner, T. Havránek – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Kunc – Podlaha, Václavek, Malec.

Sestava Kanadě z minulého utkání: Neužil – Trefný, Eliáš, L. Chalupa, Zeman, Foltýn, Procházka, Mert – Chlouba, Kůs, M. Zabloudil – Müller, Žolobov, Wágner – Wojnar, Rindoš, Petržilka – Homer, Čech, Poppel.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká přímý souboj o první místo s Litoměřicemi

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká po jedenáctém vítězství v řadě cesta do Vrchlabí

16.10.2021
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude chtít proti Zubrům natáhnout svou sérii výher už na jedenáct zápasů

12.10.2021