Menu +

Chceme do desítky, tudíž jsme věděli, že musíme vyhrát! Má jasno David Michálek

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Téměř po měsíci se po zranění vrátil do sestavy David Michálek a brankou pomohl k vysoké výhře nad Kadaní. „Kraťas (Kratochvíl) mi to skvěle nahrál a já to už jen zametl do branky,“ popisuje svou pátou letošní trefu. Po utkání byl pořádně vyčerpán, jelikož před zápasem absolvoval jen dva tréninky. „Takhle po zápase se cítím hrozně, ve třetí třetině jsem skoro ani neviděl,“ říká útočník nosící číslo 12.
Sdílejte článek
 

Minulý týden Třebíčští schytali ostudný debakl, poté nastaly změny i na postu trenéra a první zápas v novém roce byl vítězný, Horáci zničili Kadaň 6:1. „Po minulém zápase s Prostějovem jsme věděli, že musíme vyhrát, protože do desítky chceme. Hráli jsme zodpovědně, dali jsme šest branek a vítězství jsme si zasloužili,“ myslí si David Michálek. „Podle mě jsme utkání měli víceméně pod kontrolou pořád. Do šancí jsme je moc nepouštěli. Jediná škoda byla té jediné branky soupeře,“ říká jednadvacetiletý forvard.

Právě po brance Trhačů přišla důležitá chvíle, kdy Dominik Svoboda zneškodnil velkou šanci hostů a udržel před koncem druhé třetiny stav 3:1. „Dominik doposud odchytal pár zápasů, takže to pro něj bylo hodně těžké. My jsme se mu snažili pomáhat. On předvedl fantastický zákroky a neskutečně nás podržel, za což mu děkujeme,“ chválí výkon třebíčského brankáře.

Útočník David Michálek
zápasů: 28
bodů: 10 (5+5)
průměrný čas na ledě: 14:52

Třebíčský útočník se vrátil do sestavy téměř po měsíci a nastoupil ve druhé formaci s Petrem Kratochvílem a Ladislavem Bittnerem. „Po zranění jsem byl pouze na dvou trénincích, takže jsme neměli mnoho času, abychom se sehráli. Ale v utkání nám to šlo, je škoda, že jsme nedali více branek. Snad jsme si je schovali na další zápasy,“ doufá Michálek, který to v utkání kvůli delší pauze neměl zrovna lehké. „Takhle po zápase se cítím hrozně, ve třetí třetině jsem skoro ani neviděl... Doufám, že to bude časem lepší,“ praví letos desetibodový hráč.

David Michálek vstřelil důležitou druhou branku, která se ukázala jako vítězná. „Byl tam chumel v rohu a Havran (Havránek) to hodil na beka, který to poslal zase dolů. Kraťas (Kratochvíl) mi to skvěle nahrál a já to už jen zametl do branky,“ popisuje svou pátou letošní trefu.

Jak bylo zmíněno, Třebíčští hráli první duel pod staronovým trenérem Radkem Novákem. „Ono nebylo až tolik času na zkoušení mnoha nových věcí, trenér do toho nechtěl moc šahat, protože věděl, že ta hra kolikrát nebyla špatná. My si říkali, že budeme i čekat, co soupeř vymyslí. Jsme rádi, že jsme to pod novým trenérem zvládli,“ usmívá se.

Bílé hvězdy čeká hned v pondělí další utkání, a to v Benátkách nad Jizerou, které jsou jen pět bodů za nimi. „V Benátkách musíme potvrdit tohle vítězství a nejlépe musíme vyhrávat vše. Nemůžeme si dovolit klopýtnout a nesmíme nic podcenit. Každý tým má svou kvalitu,“ ohlíží se směrem dopředu David Michálek.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Zápas jsme si prohráli vlastními chybami, mrzí Douderu. Góly by vyměnil za tři body

před 3 dny
Ohlasy po utkání

Jakub Stehlík: Citím se tady skvěle, super parta a lepí nám to

13.10.2021
Ohlasy po utkání

Jekel po Porubě: Takové nájezdy jsem dlouho nezažil

12.10.2021