Menu +

Bílé hvězdy vyrážejí do Zlína, kde je za vyrovnaného stavu série čekají dva duely!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Svěřenci Kamila Pokorného se po bravurně zvládnutém druhém semifinále přesouvají do Zlína, kde bude série pokračovat. Bílé hvězdy dokázaly fantastickým týmovým výkonem ovládnout poslední duel, když se dvěma body blýsknul Matěj Novák. Už teď je tedy jasné, že se série do Třebíče vrátí minimálně na pátý duel. Semifinálová utkání mezi Horáckou Slavií a Berany startují ve středu a ve čtvrtek v 17:30 na zimním stadionu ve Zlíně.
Sdílejte článek
 

Horácká Slavia srovnala krok a na ledě Beranů bude bojovat o další skalp!

Začátek prvního semifinálového střetnutí nevyšel bílým hvězdám úplně podle představ. Branka hostů totiž přišla už v šesté minutě a pak navíc zápas zkomplikovala nucená pauza kvůli problémům s ledovou plochou. Hosté se pak dostali do tříbrankového trháku. Zápas se snažil korigovat Matěj Novák, ale s odpovědí přispěchal Petr Kratochvíl. V závěru se však ještě děly věci, jelikož třebíčská parta nesložila zbraně a dvěma trefami se dostala na dostřel. Berani pak měli co dělat, aby udrželi nejtěsnější možný náskok a vyhnuli se prodloužení, kde by byli v psychické nevýhodě.

Den na to se oba kohouti střetli opět na stejném kolbišti a tentokráte už to byla jiná písnička. Třebíčská parta využila přesilovou hru trefou Martina Dočekala, na kterého navázali Matěj Novák a Vojtěch Šilhavý. Berani tak v polovině zápasu museli dohánět tříbrankové manko. Role se tedy najednou otočily. Po nešťastném sražení puku do Jekelovy branky si Horácká Slavia vzala své vysoké vedení zpět díky Jakubu Malému a Daniel Gazda už jen korigoval na 4:2.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Martin Dočekal (4+0), Michal Vodný (2+2), Jakub Malý (2+2), Daniel Klímek (1+3), Antonín Bořuta (0+4), Ladislav Bittner (0+4)

nejlepší střelec: Martin Dočekal (4+0)

nejlepší nahrávač: Antonín Bořuta (0+4), Ladislav Bittner (0+4)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 96,24 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Tureček, Bořuta, Furch, Forman, Fajmon, Poizl – Ferda, D. Michálek, Dočekal – Psota, Bittner, Novák – Klímek, Malý, M. Svoboda – I. Sedláček, Šilhavý, Pšenička.

Klání ve Zlíně budou velmi náročná, ale Jaroslav Barvíř věří v zisk dalšího bodu!

„Ve Zlíně budou domácí určitě aktivní a hnaní diváky tak, jak jsme byli hnaní my. Musíme hrát v defenzivě naši hru a věřím, že to, co připravíme na třetí utkání, že bude správný recept a že nás to dovede ke druhému bodu. Klíčový je i výkon brankáře, každá série je těžká a Pavel Jekel chytá celou sezónu dobře.“

Statistiky hráčů Beranů Zlín

lídr kanadského bodování: Denis Kindl (0+7)

nejlepší střelec: Petr Kratochvíl (3+3), Petr Mrázek (3+2)

nejlepší nahrávač: Denis Kindl (0+7)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Daniel Huf 94,22 %

Sestava Zlína z minulého utkání: Huf – Husa, Gazda, Suhrada, Zbořil, Novotný, Riedl, Talafa – Köhler, Sadovikov, P. Sedláček – Mrázek, Kindl, Kratochvíl – Pospíšil, Hejcman, Kubiš – Z. Sedlák, Luža, Lang.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká dechberoucí pátá semifinálová bitva s Berany!

24.03.2023
Pozvánky na zápas

Semifinále je po osmi letech opět v Třebíčí! Horácká Slavia vyzve Berany!

17.03.2023
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Přerova, kde bude série čtvrtfinále za stavu 1:1 pokračovat!

12.03.2023