Třebíč bojovala. Na zlínském ledě však padla gólem z poslední minuty

Zlín - Třetí utkání semifinálové série mezi Třebíčí a Zlínem se tentokrát konalo na východě Moravy. Zlínští vstoupili do utkání lépe, když už ve 4. minutě skóroval Dominik Luža. Poté měla své šance také Třebíč a nutno říct, že jich nebylo málo. Horáci však dlouho nebyli schopni odčarovat kouzlo Daniela Hufa. To se povedlo až ve 41. minutě Radimu Ferdovi. Když už to vypadalo na prodloužení, skóroval v čase 59:51 Martin Lang, jehož trefa přisoudila druhý semifinálový bod Zlínu. Ve čtvrtek je na programu odveta.

, středa 22.3.2023
ZLN ZLN
2:11:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 4. Luža (Novotný, Mrázek), 60. Lang (Gazda, Kindl) – 41. Ferda (D. Michálek, Tureček). Rozhodčí: Wagner, Veselý – Maštalíř, Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4895. Střely na branku: 24:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
PSG Zlín: Huf – Husa, Gazda, Suhrada, Zbořil, Novotný, Talafa, Riedl – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Lang, Luža, Mrázek – Kubiš, Hejcman, Pospíšil – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Kříž, Fajmon – Dočekal, D. Michálek, Ferda – Novák, Bittner, Psota – M. Svoboda, Malý, Klímek – Pšenička, Šilhavý, I. Sedláček.

Třetí semifinálové utkání začalo zostra. V čase 03:54 střílel od modré čáry Martin Novotný a jeho projektil tečoval mimo dosah Pavla Jekela Dominik Luža. Berani tedy vedli 1:0. Zvýšit vedení domácího souboru mohl sám Novotný, tem ale trefil tyč. Stejně jako o pár minut později Sadovikov, který zazvonil pro změnu na břevno. Poté se začali osmělovat Horáci, avšak šance Vojtěcha Šilhavého a Ladislava Bittnera v síti neskončily.

Ve druhém dějství byla aktivnější Třebíč. Hned v úvodu měl velkou šanci Novák – neuspěl. Nedařilo se ani Bittnerovi, jenž vyprášil betony zlínského brankáře a gólové mlčení celku z Vysočiny neprolomil ani Forman. Ten svou dělovku nasměroval do vyrážečky Daniela Hufa. Na druhé straně zahrozili Kindl a Sedlák, nicméně ani oni nebyli úspěšní.

Skóre se pohnulo až v čase 40:33, když puk za Hufova záda dotlačil buldok Radim Ferda a bylo vyrovnáno. Následovalo několik dalších třebíčských příležitostí, ty však postrádaly gólový efekt. A tak udeřilo na druhé straně – v čase 59:51 naznačil Daniel Gazda střelu a přihrál na nikým neobsazeného Martina Langa, který už měl lehkou práci. Třetí zápas semifinálové série se tedy stal kořistí Zlína.

Oldřich Horák - PSG Berani Zlín: Dnes to bylo vyrovnané utkání, plné emocí! Rozhodlo jednoduše to, že jsme využili jednu šanci navíc. Třebíč hrála výborně, tlačila se do brány. Nás podržel výborný Daniel Huf a samozřejmě výborná podpora fanoušků.

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Odehráli jsme dnes výborný zápas se špatným koncem pro nás. První gól jsme dostali po standardce, ale kluci po celý zápas odváděli skvělou práci. Myslím si, že jsme po celý zápas byli lepším týmem a ve druhé třetině jsme si vytvořili iks příležitostí ke skórování. Po zásluze jsme na začátku třetí třetiny vyrovnali, měli jsme i další gólové příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Devět vteřin před koncem přišel gól po nějaké šanci Zlína, gól, který rozhodl dnešní zápas. Ale jak říkám, kluci hráli velice dobře, měli jsme lepší pohyb, líp jsme kombinovali a měli jsme gólové šance. To je určitě pozitivum a vůbec nevěšíme hlavy. Musíme také poděkovat skvělým fanouškům, kteří sem za námi přijeli. Byli slyšet a dodávali nám energii. Zítra je nový den a nový zápas. Věříme, že ten druhý bod zítra získáme, pokud předvedeme výkon jako dnes a zlepšíme finální fázi.