Menu +

Bílé hvězdy vyráží na led Jestřábů, kde si budou moci vybojovat jistotu postupu do čtvrtfinále!

Pozvánky na zápas
Svěřence Kamila Pokorného se chystají na led jestřábí letky, která již má jistou účast ve čtvrtfinále. Třebíčští hokejisté mají k postupu přímo do čtvrtfinále velmi dobře nakročeno a v Prostějově mohou svůj postup stvrdit výhrou. Bílé hvězdy mají na Zlín, který je jako jediný může připravit o postupovou pozici, náskok sedmi bodů a do konce základní části zbývají jen tři kola. Zápas mezi Horáckou Slavií a Jestřáby startuje v sobotu v 17:00 v Prostějově.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy bodovaly potřetí v řadě a jsou velmi blízko postupu přímo do čtvrtfinále. Na Zlín mají svěřenci trenéra Pokorného sedmibodový náskok a ve hře je ještě devět bodů. Horácká Slavia tedy může již v sobotu ztvrdit svůj postup do čtvrtfinále.

Poslední bitva, kterou Horácká Slavia svedla s Kolínem dopadla, co se týče předvedeného výkonu velmi dobře, ale Horáckou Slavii trápila koncovka a jediným úspěšným střelcem se stal Radim Ferda, který využil přesilovou hru. Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, kde se Třebíči jako obvykle příliš nedařilo.

„Byli jsme aktivní, hráli jsme velmi dobře, vytvářeli jsme si plno šancí a určovali jsme tempo hry. I díky naší aktivitě jsme si dokázali vynutit tři přesilové hry, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. V druhé třetině to bylo velmi podobné, byli jsme aktivnější, ale vždy nás zastavil hostující gólman. Ve třetí třetině jsme se dostali do oslabení, dokonce i 5 na 3. Soupeř toho využil a skóroval první. Nakonec se nám podařilo srovnat asi až ze sedmé přesilovky, myslím že zaslouženě. Prodloužení a nájezdy jsou pak o něčem jiném. Nájezdy se nám už od začátku sezóny nedaří proměňovat. Musíme na nich stále pracovat, blíží se play-off a tam mohou být klíčové. Dnes si i přes to myslím, že jsme hráli velmi dobře. Týmu nemáme co vyčítat, hráli podle našich instrukcí. Snad jen ty neproměněné nájezdy.“

Sestava Třebíče z minulého utkání: Mičán (Jekel) – Štebih, Baláž, Vodička, Furch, Poizl, Kříž, Bořuta – Vodný, Bittner (C), Psota – Dočekal (A), Malý, Ferda (A) – Maty. Svoboda, Matě. Svoboda, Michálek – Ondráček, Kučera, Michalčuk.

HC Jestřábi Prostějov

Prostějov provedl od začátku ledna několik změn. V týmu zůstal Roman Vlach, který byl k Jestřábům poslán na hostování ze Zlína, a nakonec se jeho působení v týmu protáhlo do konce sezony. Kádr Jestřábů však opustil tahoun Marek Račuk, který zamířil na závěr sezony do zahraničí. Naopak v Prostějově si novou smlouvu vybojoval gólman Marek Štipčák, který prodloužil kontrakt o dvě sezony.

Jestřábi zvládli z posledních šesti duelů čtyři zápasy. Prostějovu už jeho pozici ve čtvrtfinále nikdo uzmout nemůže a tým tak může v klidu dohrát základní část, aniž by se musel strachovat o svou pozici. Jestřábí letka ale stále hraje o co nejlepší výchozí pozici pro vyřazovací boje. Největším konkurentem je pro Prostějov litoměřický Stadion a právě Třebíč. Oba celky na Jestřáby ztrácí čtyři body.

Sestava Prostějova z minulého utkání: Pavelka (Bartošák) – Šidlík, Hanousek, Forman, Poledna, Pohl, Krejčí, Pěnčík – Jiránek (A), Jáchym (A), Z. Doležal – J. Veselý, Hašek, Illéš – V. Burian, Ostřížek, Slanina – Maruna, Venkrbec (C), Fronk.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024